aktualizováno: 20.04.2018 22:00:22


Klarinetový soubor Prachatice-v databázi Kulturní most Klarinetový soubor Prachatice-v databázi Muzikus Klarinetový soubor Prachatice-v databázi Kulturní most


    
                                                     
        

  

                

                                                                                         Recitál, Lázně Aurora, Třeboň, 15.4.2018                                                                             

15.dubna 2018 - Klarinetový soubor Prachatrice se představil lázeňským hostům v jihočeské Třeboni. V programu, nazvaném Recitál zahrál návštěvníkům třeboňských lázní. Hodinový koncert obsahoval známé i méně známé melodie z širokého repertoáru souboru. Instrumentální hudba byla prokládána sólovým zpěvem . Podle reakce hostů lázní se koncert všem velice líbil a důkazem toho byl dlouhý potlesk v závěru koncertu. Věříme, tedy, že účel - potěšit lázeňské hosty naší hudbou se více než vydařil.
 
Více: Aktuálně/ Fotogalerie / Facebook
 
foto (Archov Klarinetového souboru Prachatice)
 
 

 

 

                                                                                          Koncert, Jevišovice (Jižní Morava), 8.4.2018

 8.dubna 2018 - Se svým koncertem jsme se představili na Moravě. Konkrétně v krásném jihomoravském městečku Jevišovice, kde se v odpolední neděli konal průřezový koncert naším bohatým repertoárem. V místním kostele s naprosto dokonalými akustickými podmínkami zněly skladby W.A.Mozarta, J.S.Bacha, R.Schumanna a také upravené melodie z muzikálů a různých melodií z oblasti filmové hudby. Přítomní posluchači odměnii náš koncert dlouhým potleskem, který nás upřímně potěšiL. Hodinovému koncertu panovala skvělá nálada a věříme, že se tato nálada přelila i na přítomné posluchače. Do Jevišovic se vždy rádi vrátíme.  

Více: Aktuálně / Fotogaleie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                 Společný koncert Klarinetový soubor Prachatice a Pěvecký sbor Fontána SPgŠ Prachatice, Kostel sv. Jakuba, Prachatice, 5.4.2018 

5.dubna 2018 - Společný koncert - Pěvecký sbor Fontána SPgŠ a Klarinetový soubor Prachatice .Čtyřicet let slaví každý člověk jenom jednou. 5. dubna 2018 se konal krásný koncert, na kterém se prachatické veřejnosti představil skvělý pěvecký soubor SPgŠ Fontána, který vede Petra Sovová, Klarinetový soubor Prachatice a Klarinetový soubor Junior se svými členy Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem, Jiřím Peckou, Tomášem Mayerem a Janem Antelem. Jako další hosté se představili: Martina Pivoňková, Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, Vítek Neužil a Simona Vacušková. Všichni účinkující předali během tohoto koncertu vše krásné, co mohou svým uměním a lidskostí poslat prostřednictvím svých nástrojů a lidských hlasů. Neopakovatelný zážitek, a tak trochu i sen, se stal nádhernou realitou, kterou samozřejmě ocenili především posluchači a návštěvníci tohoto koncertu. Hudba a zpěv se linuly krásnými klenbami kostela sv. Jakuba v Prachaticích a jistě potěšily zcela zaplněné prostory tohoto místa, z něhož dýchají staletí a úcta k lidské vzájemnosti a 

Více: Aktuálně /Fotogalerie / Facebook
 
(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)
 

                       Mezinárodní hudební festival Young Bohemia 2018, soutěžní vystoupení, Praha, Národní dům na Vinohradech, 24.-25.3.2018 

                                                                     *ocenění Zlatá cena, Cena poroty za provedení a aranžmá skladeb       

 24.-25. března 2018 - Klarinetový soubor Prachatice je držitelem své další Zlaté ceny a Ceny poroty. Účastí na prestižním mezinárodním hudebním festivalu Young Bohemia 2018, který se konal o tomto víkendu v Praze, se může pochlubit prachatický klarinetový soubor. Ve svém rozšířeném novém složení s klarinetisty Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem, basklarinetistou Jiřím Peckou vystoupila v soutěži také s úspěchem zpěvačka Petra Sovová. Pětičlenný tým prachatických muzikantů si vybojoval v kategorii orchestrů a jiných uskupení svou již patnáctou zlatou cenu a navíc také Cenu poroty za skvělou interpretaci a aranžmá svých skladeb. Odborné mezinárodní porotě soubor předvedl mltižánrový repertoárový výkon, za který ho porota vysoce bodovala. Ocenila dramaturgii, projev, hudení stránky a kvality vystoupení, pěveckou stránku a také provedení a úpravu skladeb, za co si soubor převzal právě druhé ocenění. V konkurenci zahraničních orchestrů a uskupení z různých koutů světa - Japonsko, Rusko, Kanada, Německo) si tedy vedl velice dobře, co také konstatovali jednotlivý členové poroty ve svých hodnoceních.

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                                         Koncert, klub SOU a SOŠ, Písek, 15.2.2018                                                                       

15.února 2018 - Recitálem jsme se představili také mladým posluchačům v klubu střební průmyslové školy a středního odborného učiliště v Písku. Na programu zazněly především skladby známé z populárních filmů a muzikálů. Vystoupení se setkalo s ůspěchem a pro mnohé mladé posluchače bylo překvapením. Vystopení trvalo téměř hodinu a Klarinetový soubor Prachatice zahrál svůj repertoár napříč žánrům a stylům.

Více: Aktuálně / Fotografie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

                                                                           Recitál Klarinetového souboru Prachatice, Volary, 9.2.2018                                                                      

9.února 2018 - Komorní klarinetový kvartet se zaměřuje na široké spektrum hudebních skladeb. Do Volar přivezl pestrý výběr od klasických autorů až po současné muzikálové a filmové melodie. Ve Volarech zněla směsice od Johana Sebastiana Bacha, přes Hvězdné války, westernovou hudbu až k bájné Carmen. Premiéra ve volarském společenském sále radnice byla povedená a více než tři desítky diváků ocenily vystoupení dlouhotrvajícím potleskem. Poděkování patří Janu Hovorkovi, Petru Chalupskému, Tomáši Janouškovi, Jiří Peckovi, zpěvačce Petře Sovové a Marcele Haspeklové za výbornou recitaci. Komorní klarinetový kvartet přivezl k svému recitálu dvě posily, Petru Sovovou a Marcelu Haspeklovou. Petra Sovová zaujala výborným zpěvem operetní starr a Marcela Haspeklová recitací Šumavy domovem, knihy Ivo Stehlíka, známého volarského nakladatele a spisovatele.  (text Ladislav Beran, Prachatický deník)

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(foto Ladislav Beran)

 

                                                                          Vánoční koncert, Kulturní dům, Trhové Sviny, 20.12.2017                                                                            

20.prosince 2017 - Poslední letošní vánoční koncert se odehrál v Kulturním době v Trhových Svinech u Nových Hradů. Vánoční skladby proložené širokým a pestrým repertoárem jsme nabídli tamním psluchačům. Došlo také na zpívání vánočních koled. Koncert se setkal s dlouhotrvajícím potleskem, který nás velice potěšilo. Celý koncert trval bezmála devadesát minut.

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

                                                                                 Adventní koncert, Synagoga, Čkyně, 17.12.2017  

17.prosince 2017 - Tradice se musí ctít. Jako každý rok i letos jsme zavítali do čkyňské Synagogy, abychom zde zahráli na našem Adventním koncertě. Toto krásné místo nabízí jednak skvělé akustické prostředí, ale i také krásný interiér. Náš koncert byl sestaven ze skladeb adventního i nevánočního charakteru. Ke slovu přišly i tradiční vánoční české koledy, které si s námi přitomní posluchači a návštěvníci koncertu zazpívali. Věříme, že se nám podařilo vytvořit příjemnou adventní atmosféru. Vedle naší hudby a zpěvu zaznělo také mluvené slovo Marcely Haspeklové. ,

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Vít Sova)

 

 

                                                                  Předvánoční setkání, Pergola Obecního úřadu, Husinec, 16.12.2017

16.prosince 2017 - Vánoční setkání s posluchači v Husinci. Tak by se dalo nazvat vystoupení, kterým jsme potěšili husinečáky. Sobotnímu odpoledni vládly pod pergolou Obecního úřadu melodie vykreslující atmosféru vánoc, ale také melodie, které potěší. Vzniká tak hezká tradice společného setkávání, protože tuto akci jsme absolvovali i loňský rok. Je hezké, že se lidé stále setkávají a jen tak si společně popovídají u čaje či svařáku. Díky patří Obecnímu úřadu v Husinci.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Ondřej Babka)

 

 

 

                                               Vánoční koncert v Kostele sv. Anny, (koncertní síň Jeremiáše), České Budějovice, 14.12.2017

14.prosince 2017 - Vánočním koncertem v Českých Budějovicích v Kostele sv. Anny (koncertní síň Jeremiášova) jsme se představili posluchačům z Českých Budějovic. Součástí koncertu bylo i vystoupení dětského pěveckého sboru Canzzoneta se sbormistrymí Petrou Novou a flétnového souboru českobudějovické konzervatoře. Kooncert byl doplňen mluveným slovem Marcely Haspeklové. Vřelý a dlouhý potlesk posluchačů byl pro nás velkou odměnou. 

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

 

                     Mezinárodní festival Prague Christmas (Pražské vánoce) 2017 - soutěžní vystoupení,  koncert, galakoncert, 8.-10.12.2017

                                                                                                       *ocenění Zlaté pásmo

8.-9.prosince 2017 - Klarinetový soubor Prachatice se ve dnech 8.-10. prosince 2017 zúčastnil Mezinárodního festivalu Prague Christmas (Pražské vánoce) 2017. Během účinkování zahrál na společném koncertě s dětským sborem v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a také na závěrečném Galakoncertě tohoto festivalu. V soutěžní části festivalu získal ocenění ZLATÉ PÁSMO  ve své kategorii. Tato cena je v pořadí již čtrnáctá. Porota ve svém hodnocení především ohodnotila, dynamiku, skvělou intonaci, frázování a rytmičnost. Uznání také dostaly vlastní úpravy skladeb, které si Klarinetový soubor Prachatice píše sám. Děkujeme cšem, kteří nám drželi palce. KSP.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto: Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                         

                                                                                             Adventní koncert, Třeboň, 3.12.2017                                                                            

 3.prosince 2017 - První Adventní koncert našeho souboru se odehrál v první adventní neděli. Zavítali jsme do Třeboně. Lázenštím hostům jsme zahráli cca 80 minutový sváteční program, ve kterém ovšem zazněly i civilní nevánoční skladby. Diváci a posluchači oceňovali vřelým potleskem připravený program, sestavený ze zpívaných skladeb v podání naší zpěvačky Petry Sovové i skladby instrumentální. Podařilo se vytvořit skvělou vánoční atmosféru a posluchači následně zpívali s námi i vánoční koledy. 

Více: Facebook / Aktuálně / Fotogalerie

(foto Michaela Dominová)

 

 

 

 

                                                Koncert Mezinárodního sborového festivalu Vlachovo Březí, zámek Kratochvíle, 14.10.2017

 14.října 2017 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku zahrát si na koncertě Mezinárodního sborového festivalu, který se již tradičně koná ve Vlachově Březí. Společný koncert dvou sborů a našeho souboru se konal ve skvělém prostředí zámku Kratochvíle u Netolic. Posluchači vyslechli dvacetiminutový blok našich skladeb a odměnili nás velkým potleskem a nadšením. Sál zámku Kratochvíle je velice dobrý po akustické stránce, proto hra v tomto prostedí je opravdu úžasná. Za vystoupení jsme obdrželi pamětní list.

Více: Facebook / Aktuálně / Fotogalerie

(foto Míša Dominová)

 

                                         

                                           

 

                                                   Recitál Klarinetového souboru Prachatice, Sklepy Staré radnice, Prachatice, 12.10.2017

 12.října 2017 - Recitál Klarinetového souboru Prachatice se uskutečnil v prachatických Sklepích Staré radnice. V tomto komorním prostředí jsme představili velké množství novinek, které jsme vyprodanému koncertu představili. Reakce posluchačů byla výborná a proto si myslíme, že repertoár je pro posluchače velice zajímavý. V jednom případě byla skladba doprovázená rytmickým nástrojem - kastaněty, kterých se zhostila Simona Vacušková. Specielním hostem byl klarinetista Tomáš Mayer, který výborně improvizoval. Všichni členové našeho souboru - Jan Hovorka, Tomáš Janoušek, Petr Chalupský, Jiří Pecka i Petra Sovová odvedli skvělou práci  

Více: Facebook / Aktuálně / Fotogalerie

(foto Anička Lebedová)                                         

                                          

 

 

                                                                                Koncert duchovní hudby, Libínské Sedlo, 22.9.2017

 22.září 2017 - Dá se říci, že již tradičně vystupuje koncem září Klarinetový soubor Prachatice na koncertě v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle u Prachatic. Nejinak tomu bylo i letos. Koncert s názvem Koncert duchovní hudby se nesl ve znamení hudby klasické - období klasicismu, romantismu, baroka a trochu hudby dvacátého století. Padesátiminutovým koncertem zazněly skladby velikánů dějin hudby, v některých případech doprovozené i zpěvem. Posluchači tento koncert přijali s nadšením a věříme, že jsme jim udělali radost. Kostel je velice dobrý i po zvukové - akustické stránce.

Více: Facebook / Aktuálně / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového soubru Prachatice)

 

 

 

                                                                                             Noc muzea Ingolstadt (SRN), 9.9.2017

 9.září 2017 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Noci muzea v německém Ingolstadtu. Stejně jako loňský rok i letos byla připravena bohatá expozice pro širokou veřejnost, kterou jsme naší hudbou doplňovali na různých místech muzea v zhruba třičtvrtěhodinových blocích. Pro nepřízeň počasí se letos nekonala venkovní část programu, přesto organizátoři připravili zajímavý a pestrý program. 

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                          

                                                               Koncert Františka Jančíka - Festival Aloise Háby, Vizovice, 25.8.2017

 25.srpna 2017 - Koncert v rámci Dnů Aloise Háby se uskutečnil ve Vizovicích na Moravě. Tento koncert byl koncipován jako přehlídka děl prachatického autora a skladatele Františka Jančíka, který z Vizovic pochází. V zaplněném sále vizovického zámku společně s Klarinetovým souborem Prachatice vystoupila také Drahoslava Satorová a Martina Pivoňková. Více jak dvouhodinový koncert byl doprovázen neutuchajícími potlesky posluchačů a návštěvníků tohoto koncertu. Sál vizovického zámku je dokonale vybaven skvělými akustickými podmínkami a krásným prostředím. Rodák František Jančík byl po právu odměněn posluchači za své dílo, které mělo obecenstvo možnost vyslechnout.

Více: Facebook / Aktuálně / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

    

                                                                    Vernisáž SALVE, Bratislava, bratislavský hrad, 14.8.2017

 14.srpna 2017 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil vernisáže SALVE Prachatice, která se tentokrát konala v hlavním městě Slovenské republiky v Bratislavě.  Město Prachatice zde vystavovalo kolekci obrazů workshopu SALVE, který již dvanáct let pořádá. V rámci velmi úspěšné vernisáže zazněly tři skladby souboru včetně zpívané Habanery z opery Carmen George Bizeta v podání Petry Sovové (Kůsové), která sklidila velký úspěch. Jsme rádi, že se můžeme dlouhodobě zúčastňovat těchto akcí. 

Více: Fotogalerie / Facebook / Aktuálně

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                   

                                                                                      Vernisáž SALVE, Prachatice, 6.8.2017

 6.srpna 2017 - Dalo by se říci, že tradičně jsme v této letní době zahráli na posledním setkání výtvarníků v Prachaticích s názvem SALVE. Pozvaní výtvarníci měli možnost týden tvořit svá díla a právě na této vernisáži byla hotová díla představena veřejnosti. Jsme rádi, že se můžeme dlouhodobě hudebně zapojit do tohoto již tradičního setkání, které se pravidelně v Prachaticích koná.

Více: Fotogalerie / Aktuálně / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

 

                                                                        Svatba Petry Sovové - Kůsové, Kratušín, 29.7.2017

 29.července 2017 - Naše spolupracovnice Petra Kůsová dnes již Sovová se vdávala. Byla to svatba netradiční až ve festivalovém pojetí. Během odpoledne se svatebčanům a hostům představilo několik kapel, uskupení, zpěváků, herců, prostě kamarádů. kteří Petře zahráli a zazpívali. Nemohli jsme proto u této události chybět a zahráli jsme něco z našeho repertoáru. A samozřejmě nesměla chybět "Carmen" v podání Petry. Její výkon je vždy zlatý hřeb.

Více: Fotogalerie / Akktuálně / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

                                                   

                                              Festival Kultur.Karavan, soutěžní vystoupení a koncert, Kamien Pomorski (Polsko)

                                                                                                * ocenění 1.Laureát festivalu

 20.-23.července 2017 - Klarinetový soubor Prachatice získal 13.zlaté ocenění. Stalo se tak na Mezinárodním festivalu v Polsku, který se jmenoval Kultur-Karavan. Ocenění  1.Laureát festivalu si soubor odvezl za provedení pěti soutěžních skladeb a porota ohodnotila výkon souboru právě tímto oceněním. Během festivalu jsme si ještě zahráli na společném koncertě účastníků, který se konal na břehu Severního moře ve městě Kamien Pomorski. Již v minulosti jsme získali titul Grand Prix a je velkou radostí, když můžeme toto ocenění obhájit. V rámci festivalu jsme si ještě prohlédli pamětihodnosti a okolní krásnou přírodu Národního Parku Wolin. Děkujeme organizátorům za skvělou přípravu festivalu.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

 

   

 

                                                                                            Letní koncert, Třeboň, 15.7.2017

 15.července 2017 - Letní koncert pro lázeňské hosty v Třeboni. Takový byl koncert sestavený převážně ze známých melodií, písní a skladeb, který jsme představili v Třeboni. Repertoár byl ještě obohacen o zpívané skladby Georga Friedricha Händela, George Bizeta a Franze Schuberta v podání Petry Kůsové. Hodinový koncert byl odměněn dlouhotrvajícím potleskem spokojených lázeňských posluchačů a návštěvníků.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

                                                                                Koncert v rehabilitačním centru, Slapy, 1.7.2017

 1.července 2017 - Klarinetový soubor Prachatice potěšil pacienty Vojenského rehabilitačního ústavu ve Slapech u Prahy. Zahráli jsme výběr nejznámějších skladeb z našeho repertoáru. Vystoupení trvalo přibližně hodinu a podařilo se nám jistě potěšit několik pacientů tohoto zařízení.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

 

 

                                                                      Slavnosti Zlaté stezky, Národní dům Prachatice, 23. a 24.6.2017

 23. a 24.června 2017 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při příležitosti zahájení Slavností Zlaté stezky v pátek 23.června 2017 a poté v sobotu 24.června 2017 na akci města Prachatice, které poděkovalo všem sponzorům a dárcům těchto tradičních městských slavností. V obou vystoupeních zazněla skladba Cantina Band - ze filmu Star Wars a také Habanera z opery Carmen George Bizeta v pěveckém podání Petry Kůsové, naší spolupracovnice. Carmen sklidila veliký a zasloužený úspěch.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie    

(foto Zdeněk Přibyl)     

 

                                      

                                                       Klarinetový soubor Prachatice hraje klasiku...,Noc kostelů, Prachatice, 9.6.2017                                                                        

 9.června 2017 - Klarinetový soubor Prachatice hraje klasiku... takový byl název koncertu, který jsme měli v prachatickém Kostele svatého Jakuba, při příležitosti Noci kostelů, celorepublikové akci, která se právě konala. Jako naši hosté vystoupili zpěvačka Petra Kůsová, která společně s námi zazpívala Händelovu Lascia Da Piagno a Schbertovu Ave Mariu. Dalším hostem byla klavíristka Drahoslava Satorová, která si připravila příjemnou skladbu Cesara Franka. V programu také zazněli skladby Mozarta, Bacha, Pucciniho, Bizeta, Františka Jančíka. Odměnou pro nás všechny byl velký potlesk posluchačů, kteří si koncert přišli poslechnout.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Antonín Hovorka)

 

                                                                                Svatební koncert, Olšina u Horní Plané, 3.6.2017

 3.června 2017 - Klarinetový soubor Prachatice na přání zahrál na svatbě, která se konala v rekreačním zařízení Olšina poblíž vodní nádrže Lipno. Přítomným hostům a posluchačům jsme zahráli koncert sestavený převážně ze známých melodií, které repertoár obsahuje. Vystoupení bylo shledáno s velkým nadšením a radostí. Zbývá poděkovat a popřát vše nejlepší do života.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                                Zahájení dnů duchovní hudby, Prachatice, 1.6.2017  

 1.června 2017 - Stejně jako již v minulých letech i letos zahájil Klarinetový soubor Prachatice svou hudbou Dny duchovní hudby v Prachaticích. Tuto významnou kulturní akci v Prachaticích zahájil starosta města ing.Martin Malý a Jiřina Dolejšková z Městského úřadu. Zúčastněnými byli také domácí i přespolní duchovní. Klarinetový soubor Prachatice zde zahrál pět svých skladeb.

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Zdeněk Přibyl)

 

 

                                                                                     Vernisáž, Wolfstein / Freyung (SRN), 18.5.2017

 18.května 2017 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži na zámku Wolfstein v německém Freyungu. Vernisáž této výstavy se týkala vystavení historických prachatických terčů, které zde město Prachatice prezentovalo. Během úvodních proslovů zahrál náš soubor celkem 5 skladeb v jednotlivých vstupech. O vystoupení a vernisáži také informovali bavorská média. S proslovy se vystřídali představitelé města Prachatice a Freyung i okresní zástupci.   

Více: Aktuálně / Facebook / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

 

                                                                       

                                                                                           Vernisáž Salve, Passau ( SRN) 28.4.2017         

 28.dubna 2017 - Slavostní vernisáží v německém respektive bavorském městě Passau byla zahájena výstava prací, obrazů a uměleckých děl výtvarníků a malířů spojených s prachatickým projektem SALVE, který slaví úspěchy na různých místech v Evropě. Je proto velkou ctí a potěšením tyto akce hudebně dokreslovat a doplňovat naší hudbou. Stalo se tak právě v německém Passově za přítomnosti starostů měst a vedení kultury a školství města Prachatice.

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                                    Koncert v sociálním centru Vodňany, 27.4.2017

 27.dubna 2017 - Jako každý rok i letos jsme dostali pozvání z vodňanského Centra sociální péče hudebně dokreslit atmosféru připravované akce poděkování sponzorům a spolupracovníkům centra. V příjemné a přátelské atmosféře jsme odehráli několik skladeb z našeho repertoáru a doplnili tuto slavnostní atmosféru o malý koncert věnovaný všem posluchačům a návštěvníkům centra. Děkujeme za pozvání a věříme zase brzy nashledanou.

Více: Aktuálně / Fotogalerie/ Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                          Vernisáž Waldgeschischte Sankt Oswald (SRN), 8.4.2017

 8.dubna 2017 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži v německém Sankt Oswald při příležitosti představení knihy o Šumavě českého spisovatele. Na vernisáži zazněly skladby dokreslující krásnou atmosféru expozice rozsáhlého komplexu muzea Waldgeschischte Sankt Oswald.

Více: Aktuálně / Fotogalerie/ Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                     

                                       Prague Young Bohemia, mezinárodní festival, Praha, Vinohrady, Národní dům, 24.-26.3.2017

                                                                                                   * ocenění Zlatá cena

 24.-26.března 2017 - Prachatičtí klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček - Klarinetový soubor Prachatice si přivezli z posledního ročníku mezinárodního festivalu Prague Young Bohemia  2017 zlatou cenu, která se zařazuje do dlouhé dvanáctičlenné řady zlatých trofejí, které soubor od roku 2012 získal. Porota kladně ohodnotila čistou a skvělou intonaci, výběr soutěžních skladeb i jejich provedení. V porotě zasedli profesoři a profesionální hudebníci z celého světa. Soutěž se konala v pražském Národním domě na Vinohradech, sále s vynikající akustikou. Klarinetový soubor Prachatice byl společně s ostatními účastníky festivalu předtím přivítán na Staroměstské radnici v Praze vedením odboru kultury a cestovního ruchu pražského magistrátu. Zúčastnil se také průvodu účastníků festivalu starou historickou Prahou. Všem kteří nám drželi palce velice děkujeme.   

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                            Hudební recitál, 8.3.2017, Třeboň

 8.března 2017 - Klarinetový soubor Prachatice - Hudební recitál. To byl název koncertu, který jsme odehráli v třeboňských lázních Aurora. Přítomní posluchači si mohli poslechnout široké spektrum skladeb různých stylů a žánrů. V hodinovém koncertě zazněli mimo jiné i novinky našeho repertoáru, které jsme nacvičovali od začátku letošního roku. Věříme, že jsme zpříjemnili nedělní březnový večer naší hudbou.

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

                                                                    Novoroční koncert, Saxmania/Klarinetový soubor Prachatice, 7.1.2017

 7.ledna 2017 -  Druhý společný koncert souboru Saxmania z Vysočiny a hosta - Klarinetového souboru Prachatice, vyvrcholil v sobotní večer v Kostele sv. Václava v Plané nad Lužnicí. Koncert se tentokráte nesl ve znamení děl skladatelů klasické hudby, proto měli posluchači možnost vyslechnout koncert složený ze skladeb velkých autorů a skladatelů. Odměnou byl upřímný potlesk posluchačů. Děkujeme souboru Saxmania a Petrovi Randlíkovi za perfektní organizační servis a zázemí.

Více: Aktuálně / Fotogalerie / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                 

                                                           Tříkrálový koncert, Saxmania/Klarinetový soubor Prachatice, Žirovnice, 6.1.2017

 6.ledna 2017 - Klarinetový soubor Prachatice velice rád přijal nabídku saxofonového kvarteta Saxmania k uspořádání společného koncertu obou souborů. Tento koncert proběhl v Pivovaru zámku Žirovnice, v příjemném akustickém prostředí. Každý soubor zde odehrál svůj půlhodinový blok skladeb, který potěšil početné posluchače, kteří na koncert v mrazivém počasí dorazili. Nezbývá než poděkovat za pozvání a těšit se na další spolupráci.  

 Více: Fotogalerie / Aktuálně / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                                                                                       

 

 

 

 

      

                                                                                              Adventní vystoupení, Blatná, 26.12.2016

 26.prosince 2016 - Adventní vystoupení u živého Betléma proběhlo v jihočeském městě Blatná a to i navzdory chladnému a sychravému počasí, které panovalo. Přesto se sešla početná skupina posluchačů a zájemců o vystoupení a se zaujetím poslouchala výběru našich vánošně i nevánočně laděných skladeb, tak aby byla zachována pestrost našeho repertoáru.

Více: Fotogalerie / Aktuálně / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                                   

 

                                                                                        Adventní koncert, Synagoga, Čkyně, 18.12.2016

18.prosince 2016 - Také jedna velká tradice. Ve čkyňské Synagoze, jednoho z nejhezčích a zvukově nejlepších prostředí, jsme odehráli svůj poslední předvánoční koncert. Koncert se konal poslední adventní neděli roku 2016 a zahrány zde byly skladby především klasického repertoáru , doplněné o skladby svižnější a modernější. Z dlouhotrvajícího potlesku jsme usoudili, že se koncert povedl a to nám také posluchači dávali mile najevo. 

Více Fotogalerie / Aktuálně / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                                                                           

                                                                

                                                                                                Vánoční vystoupení, Husinec, 17.12,2016

 17.prosince 2016 - Milé adventní vystoupení v jihočeském Husinci se odehrálo v sobotním odpoledni, kdy za vůně punče a svařáku zněly promrzlým okolím klarinety. Přestože počasí nepřálo delšímu vystoupení než dvacet minut, jsme velice rádi, že jsme potěšili husinecké posluchače naší vánoční i nevánoční hudbou. Je hezké, že se lidé stále umějí potkávat a také poslouchat.

Více Fotogalerie / Aktuálně / Facebook  

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)  

 

                                                                                         Vánoční koncert, sál SOU a SOŠ Písek, 15.12.2016

15.prosince 2016 - Tradiční vánoční setkávání v Písku. Tak by se dal popsat koncert, který již tradičně hrajeme v sále SOŠ a SOU Písek. Nejinak tomu bylo i letos s vánočním i nevánočním repertoárem a tím nejlepším, co může náš repertoár posluchačům nabídnout.

Více  Fotogalerie / Aktuálně / Facebook

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

       

 

      Mezinárodní festival Prague Christmas 2016, koncert v Kostele sv. Mikuláše a soutěžní vystoupení, Pražská konzervatoř, Praha, 9.-11.12.2016 

                                                                                                           *ocenění zlaté pásmo

9.-11.prosince 2016 - Klarinetový soubor Prachatice po jedenácté zlatý. Účinkováním na 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Prague Christmas (Pražské vánoce) rozšířil svou Klarinetový soubor Prachatice svou sbírku o 11. zlatou cenu. Konkrétně byl ohodnocen odbornou hudební porotou celkovým hodnocením své kategorie  - ZLATÉ PÁSMO. Zároveň se zúčastnil festivalového benefičního koncertu v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze. Zde absolvoval koncert společně s českým a ruským sborem. Za toto učinkování obdržek soubor ještě poděkování za účast v benefičním koncertu Českobratrské církve. Cena je odměnou za poctivou a intezivní práci, které se soubor více než 10 let věnuje.

Více Fotogalerie / Aktuálně

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                                   Vánoční zastavení, Třeboň, 4.12.2016

 4.prosince 2016 - Vánoční zastavení, tak se jmenoval koncert, který jsme odehráli v Lázních Aurora v Třeboni. Koncert sestavený pouze z děl autorů baroka, klasicismu a romantismu byl logicky doplněn i výběrem vánočních koled a písní. Hodinový koncert se nesl v duchu dobré a sváteční nálady, kterou neskrývali také posluchači a návštěvníci tohoto koncertu. Děkujeme všem posluchačům.

Více Aktuálně / Fotogalerie

(foto Michaela Dominová)

 

 

 

 

 

                                                                                Adventní trhy, Výstaviště, Pavilon Z, České Budějovice, 4.12.2016

4.prosince 2016 - Adventní vystoupení v rámci Adventních trhů v Českých Budějovicích se odehrálo na budějovickém Výstavišti v Pavilonu Z. Během půlhodinového vystoupení jsme zahráli posluchačům známé hity a písně i skladby, vážící se k blížícím se vánočním svátkům. Vystoupení bylo přijato velmi kladně a jsme rádi, že jsme mohli přítomné potěšit.

Více Aktuálně / Fotogalerie

(foto Michaela Dominová)

 

 

 

 

 

 

                                                       Vernisáž Salve, Velvyslanectví České Republiky v Rakousku, Wien, Rakousko, 1.12.2016                                                   

 1.prosince 2016 - Klarinetový soubor Prachatice spolureprezentoval město Prachatice na českém velvyslanectví v Rakousku. Město Prachatice zde dostalo prostor seznámit zájemce s projektem SALVE - workshopu, který je určen výtvarníkům z celé Evropy. V rámci této akce dostal Klarinetový soubor Prachatice také prostor k prezentaci tvorby a umění a vystoupení bylo přijato s nadšením. Zároveň bylo i oceněno samotným velvyslancem České republiky v Rakousku panem Janem Sechterem.

Více Fotogalerie / Aktuálně

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

  

                                                                        

                                                                                                Vánoční koncert, Kašperské Hory, 27.11.2016

 27. listopadu 2016 - První ze série vánočních koncertů proběhl v podvečer Kašperských Horách. Tříčtvrtě hodinový koncert, sestavený ze skladeb vánočního charakteru - Ave Maria - Franz Schubert, Traditional Jingle Bells (Rolničky), Tichá noc Františka Xavera Grubera. Mimo vánoční tématiky zněly koncertem i skladby různých charakterů, stylů i žánrů. Byla vytvořena příjemná a pohodová atmosféra, která navodila  vánoční atmosféru. Spokojenost posluchačů byla pro nás odměnou.

Více informací Aktuálně / Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

 

 

 

                                                            

                                                                              Adventní vystoupení, Hluboká nad V|ltavou, Hotel Štekl, 24.11.2016

 24.listopadu 2016 - První předvánoční vystoupení proběhlo v hotelu Štekl v Hluboké nad Vltavou. Koncert, který byl pořádán pro uzavřenou společnost proběhl od šesté hodiny večer a s přestávkami trval až do desáté hodiny. Klarinetový soubor Prachatice zde zahrál více než dvě třetiny svého repertoáru a čistý čas produkce se pohyboval kolem dvou a třičtvrtě hodiny. Jsme velice rádi, že jsme mohli zpříjemnit zajímavou akci a navodit hezké chvíle v předadventní době.

Více informací: Aktuálně / Fotogalerie

(foto Petr Karbáč)

 

 

 

                                                                              

                                                                                        Koncert duchovní hudby, Libínské Sedlo, 28.10.2016

 28.října 2016 - Oslava státního svátku Vzniku Československé republiky jsme si připomněli Koncertem duchovní hudby, který se konal v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle u Prachatic. Koncert byl sestaven převážně ze skladeb období klasicismu, romantismu a doplněn známými melodiemi, na který je repertoár Klarinetového souboru Prachatice bohatý. Potěšila nás vysoká návštěvnost místního kostela a také zároveň milé přízně, které se nám dostalo.

Více informací: Aktuálně / Fotogalerie

(foto Petr Karbáč)

 

 

 

                                            Výroční koncert - Klarinetový soubor Prachatice - 10 let, Městské divadlo, Prachatice, 21.10.2016

                                                                                       * křest nového CD Klarinetový soubor Prachatice X.

 21.října 2016 - Deset let, deset zlatých ocenění, deset kmotrů a deset skladeb na novém CD Desítka.
Zdroj: http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/klarinetovy-soubor-hraje-uz-deset-let-pokrtil-nove-cedecko-20161023.html Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček, to jsou jména prachatických muzikantů, kteří dohromady již deset let tvoří Klarinetový soubor Prachatice. A právě desetiletí společného hraní si v pátek spolu s pozvanými hosty a posluchači v Městském divadle v Prachaticích připomněli slavnostním koncertem. Ve více než dvouhodinovém programu vystoupily saxofonový soubor Saxmania z Vysočiny, Pěvecký sbor Fontána SPgŠ Prachatice pod vedením Petry Kůsové, klavíristka Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, zpěváci Natálie Kubištová a Karol Komenda a také mladí klarinetisté Tomáš Mayer, Jiří Pecka, Jan Antel a Vít Neužil. I když by se nezúčastněnému mohla zdát délka koncertu tak říkajíc nestandardní, nikdo z přítomných se rozhodně v sedadle neošíval. Pestrost zaručovala, že čas nikdo nesledoval a skoro přišlo líto, když se koncert nachýlil ke konci. „Trochu jsme zvažovali, jestli více než dvě hodiny nebudou přece jen moc, ale pak jsme si řekli, je to jen jednou za deset let, tak proč ne," zažertoval před křtem nového CD s příznačným názvem Desítka vedoucí souboru Jan Hovorka. Na novém v pořadí sedmém CD Klarinetový soubor Prachatice představuje nové nahrávky různých žánrů a stylů od hudby klasicismu po moderní písně filmovou a muzikálovou tvorbu. Číslovka deset byla opravdu všudypřítomná a tak symbolicky zvolil soubor i pro křest svého cédéčka deset kmotrů a kmotřiček, kteří jsou se souborem, ať už umělecky, nebo lidsky, spojeni. Byli jimi Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, Martina Pivoňková, Petra Kůsová, Natálie Kubištová, Růžena Štemberková, Josef Burda, František Jančík, Páter Vojtěch Vágai a Martin Malý.

 Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                     Recitál - koncert Klarinetového souboru Prachatice v Sociálním centru, Vodňany, 5.10.2016

 5.října 2016 - Posluchače Sociálního centra ve Vodňanech jsme potěšili svým koncertem, který jsme zde odehráli. Předvedli jsme to nejlepší z našeho repertoáru, včetně novinek jako například Habanery George Bizeta a Lascia Ch'io de Piagno od Georga Friedricha Händela. Odměněni jsme byli dlouhým spontánním potleskem, který nás velice potěšil. Nezbývá než poděkovat za pozvání a slíbit, že se opět vrátíme. Naše návštěva byla již v pořadí třetí.

 Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                      

 

                                                                         Vernisáž výtvarníků ze Slovenska, Prachatice, Dolní Brána, 9.9.2016

 9.září 2016 - přijali jsme pozvání a zahráli na zajímavé vernisáži v prachatické Dolní Bráně, kde se představovali slovenští výtvarní umělci - ti zkušení i ti začínající. Úvodního slova se ujal prof. Moza ze Slovenska. Kvůli zpoždění se ovšem náš hudební vstup rozšířil na improvizovaný minikoncert, kde jsme přidávali a přidávali. Z reakcí posluchačů bylo patrné, že to nebyla marná práce.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                                     Koncerty v Rimini a San Marino, Itálie, 12.8-20.8.2016

 12.srpna - 20.srpna 2016 - týden strávil Klarinetový soubor Prachatice v italském letovisku Rimini a jeho okolí, kde také kromě rekreování odehrál tři vystoupení pro mávštěvníky a turisty. První se odehrálo v hotelovém komplexu v Rimini a další dvě v nedalekém San Marinu. Z repertoáru zazněl výběr nejznámějších skladeb a také novinka, která měla premieru Bizetova Habanera. Pobyt byl doplněm procházkami po historickém centru Rimini i San Marinu a pravým dovolenkovým volnem.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                                                   Vernisáž Salve Prachatice, 7.8.2016

 7.srpna 2016 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži prací výtvarných umělců, kteří se každoročně setkávají v Prachaticích. Workshop se nazývá Salve. Vernisáž uvedli představitelé města v čele se starostou Martinem Malým .Zazněly skladby Ezop a Brabenec a italská Nessun Dorma z repertoáru italského tenoristy Andrea Bocelliho.

 Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                           

                                                                

                                                                           Koncert ve Stezce korunami stromů, Lipno nad Vltavou, 12.7.2016  

 12.července 2016 - Za velmi špatného deštivého počasí jsme odehráli malou část koncertu ve Stezce korunami stromů, který se měl konat od 20 hod. až do 22 hodin. Kvůli silné nepřízni počasí musel být koncert výrazně zkrácen. Připraven byl kompletní průřez repertoárem našeho souboru. Přírodě ani počasí neporučíš. Tak doufejme zase příště.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

 

 

 

 

                                      Mezinárodní festival Bratislava 2016, soutěžní a koncertní vystoupení, Bratislava (Slovensko), 8.-10.7.2016

                                                                                                               *ocenění Stříbrné pásmo

 8.-10.července 2016 - 2. Mezinárodní cena v Bratislavě.  Mezi  svou dlouhou a rozsáhlou sbírkou cen a ocenění, za posledních pět let, si připsal Klarinetový soubor Prachatice 2. stříbrnou cenu, kterou získal na Mezinárodním mládežnickém hudebním festivalu v Bratislavě. O výsledku rozhodla mezinárodní porota složená z profesorů akademií a konzervatoří z Kanady, Německa a Slovenska. Během pobytu v Bratislavě ještě soubor zahrál na společném festivalovém koncertě v koncertní síni Klarisky v centru hlavního města Slovenska - Bratislava. Hudební repertoár byl již tradičně složen ze skladeb ve vlastních úpravách, které klarinetový soubor má.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                    Přivítání hostů a sponzorů Slavností solné zlaté stezky, 2 vystoupení, Prachatice, Národní dům, 24.a 25.7.6.2016

 24. a 25. června 2016 - Město Prachatice vítalo a děkovalo hostům a sponzorům letošního ročníku Slavností solné zlaté stezky. Slavnostní akce probíhaly ve dnech 24. června a 25. června 2016 v sále Národního domu v Prachaticích. Jsme velice rádi, že jsme měli možnost tuto slavnostní chvíli hudebně dokreslit a zpříjemnit tak tuto slavnostní chvíli. Hlavní řeč měli Jiřina Dolejšková a starosta města Prachatice Martin Malý.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

                                                                                    Vernisáž v Prachatickém muzeu, Prachatice, 10.6.2016

 10.června 2016 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži Muzejní noci, kterou připravilo Prachatické muzeum. Vernisáž se týkala sběratelky Mileny Drtinové a její eapozice Za poklady starých šperkovnic, truhel a skříní. V programu zazněly skladby Bohemian Rhapsody, Fantom opery, Cantina Band aj.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Petr Karbáč)

 

 

 

                                                                      Kulturní program prezident ČR  v Prachaticích, Velké náměstí, 2.3.2016

 2.června 2016 - Při příležitosti návštěvy prezidenta republiky Miloše Zemana, probíhal na prachatickém náměstí kulturní program, ve kterém se představil také Klarinetový soubor Prachatice. Zazněly čtyři skladby - Cantina Band, Montiho Čardáš, Sir Duke, Fantom opery. Vystoupení ocenilo publikum potleskem.  

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                  

 

                                                Mezinárodní festival Young Prague 2016, Národní dům na Vinohradech, Praha, 10.-13.3.2016   

                                                                                       * ocenění Zlatá cena, Cena poroty za solový výkon  

 10.-13.března 2016 - Desáté zlato.  Klarinetový soubor Prachatice, složený z klarinetistů - Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček se ve dnech 11. - 13. března 2016 dočkali své "kulaté" desáté Zlaté ceny na Mezinárodním hudebním festivalu Prague Young Bohemia 2016, kterého se v těchto dnech úspěšně zúčastnili a který se konal v Národním domě na Vinohradech v Praze. Vedle této desáté zlaté trofeje si soubor přivezl i zvláštní Cenu poroty za sólový umělecký výkon, který převzal Jan Hovorka. Tento samostatný  hudební spolek během své téměř desetileté existence navštívil většinu evropských zemí a v mnohých se mu dařilo zvítězit (Slovensko, Belgie, Maďarsko, Rakousko, Polsko). Nejinak tomu bylo tentokráte  v Praze. Vedle těchto zemí koncertoval mimo jiné ve Francii, Chorvatsku, Švédsku, Německu. Naposledy se zúčastnil Pražských vánoc 2015, odkud také  přivezl zlaté ocenění. Pražského festivalu se zúčastnily soubory, sbory a orchestry z mnoha zemí Evropy, Asie a také z USA. Mezinárodní porota, složená z umělců České republiky a Japonska, ohodnotila výkon nejvyšší příčkou a zároveň s diplomy soubor převzal dva poháry, křišťálovou plaketu festivalu. Ve společné diskuzi s porotci po vyhlášení výsledků jsme zažili jejich vstřícnost skromnost a slova chvály. Soutěžní repertoár  byl složen ze zajímavých a osvědčených čísel, z nichž nejvíce zaujala skladba Cantina Band z filmu Hvězdné války nebo Time To Say Good Bye z repertoáru Andrea Bocelliho. Tradiční Montiho čardáš soutěžní vystoupení skvěle uzavřel. Soutěžnímu pátečnímu odpoledni předcházelo slavnostní přijetí na Staroměstské radnici v Praze, která byla spojena s prohlídkou nepřístupných prostor této památky. Klarinetový soubor se také zúčastnil průvodu všech účinkujících, který prošel centrem sobotní rušné Prahy."Každému výsledku předchází chvíle napětí, okamžik kdy slyšíte, že jste výborně uspěli, je nepopsatelný. Z každého ocenění máme ohromnou radost, protože sami víme, že všemu je třeba předcházet poctivou přípravou, každotýdenními zkouškami a především nadšením a zapálením pro společnou věc."

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                               Vernisáž v Galerii Dolní Brána, Prachatice, 29.2.2016

 29.února 2016 - Pod názvem Z ateliérů Nového sdružení je od pondělka 29. února přístupná v prachatické Galerii Dolní brána Prachatice reprezentativní výstava prací tohoto seskupení pražských umělců. Vernisáž uvedla pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková, která přivítala starostu Prachatic Martina Malého, předsedkyni Nového sdružení pražských umělců, akademickou malířku Alenu Petříčkovou a radního pro kulturu Václava Kuneše. O skvostný hudební rámec se postaral evropsky silně proslulý Klarinetový soubor Prachatice pod uměleckým vedením Jana Hovorky. (text, foto Zdeněk Přibyl).

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                     Vernisáž SALVE Prachatice, Pálffyho palác Bratislava, 10.2.2016

 10.února 2016 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku zúčastnit se vernisáže SALVE Prachatice, která se konala v Pálffyho paláci v centru hlavního města Slovenské republiky. Během vernisáže zazněly skladby Sir Duke, Fantom opery, Nessun Dorma, Čardáš, Pán prstenů.  Vernisáž byla prokládana mluveným slovem Jiřiny Dolejškové, starosty Prachatic Martina Malého a kurátora výstavy Luboslava Mozy. Celá akce probíhala v duchu přátelství a porozumění mezi městy Prachatice a Bratislava.     

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                     

 

                                                                               Adventní koncert, Synagoga, Čkyně, 20.12.2015

 20.prosince 2015 - Již tradiční se stává vánoční koncert ve Čkyni v místní nově zrekonstruované Synagoze. Toto esteticky a akusticky dokonalé prostředí nabízí skvělé podmínky pro vystupování. Posluchačům a návšrěvníkům jsme zahráli ten nejlepší výběr z našeho repertoáru včetně novinek. Dlouho tleskající posluchači si vyžádali i dva přídavky. Věříme, že jsme vytvořili krásnou sváteční atmosféru při poslední adventní neděli.

 

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                            Vánoční koncert, Městské divadlo, Netolice, 19.12.2015

19.prosince 2015 - Vánočním koncertem v netolickém Městském divadle pokračovala naše série vánočních koncertů. Ve zcela zaplněném sále jsme zahráli netolickým posluchačům a návštěvníkům. Jako specielní host tohoto koncertu zde vystoupila Natálka Kubištová se kterou jsme spolupracovali již při natáčení našeho posledního CD Café Sir Duke (2015). Společně tak zazněly písně z CD Sir Duke, Close To You a jako přídavek Jinglle Bells.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                            2 Vánoční koncerty, Léčebna nemocných, klubovna SPŠ Písek, 17.12.2015 

17.prosince 2015 - Dva vánoční koncerty v jihočeském Písku se konaly 17.12.2015. Nejprve jsme zahráli v písecké Léčebně nemocných a poté jsme odehráli vánoční koncert v klubovně SPŠ v Písku. U obou koncertů jsme se setkali s vřelým přijetím posluchačů a návštěvníků, kterým jsme zpříjemnili předvánoční čas. Koncert byl sestaven z vánočního i nevánočního repertoáru. Specielní vánoční premiéru zde měla píseň z naší úswingové pravy Jingle Bells a Bohemian Rhapsody od Fredyho Mercuryho (Queen).

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                            

                                              

                                                   Mezinárodní festival Pražské vánoce 2015, sál Konzervatoře Praha, 11.-13.12.2015

                                                                                                         * ocenění Zlaté pásmo

 11.-13.prosince 2015 - Letošní druhý adventní víkend strávili klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček z prachatického klarinetového souboru v Praze a to nejen odpočinkově, ale především pracovně, když se zúčastnili 7. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské vánoce 2015 a za svůj soutěžní výkon si odnesl již svou v pořadí devátou zlatou cenu. Soutěž se tentokráte konala v akusticky vynikajícím koncertním sále pražské konzervatoře na Dvořákovo nábřeží v Praze. Pro soutěžní klání si soubor tentokráte vybral skladby, které se k vánocům vztahují a svou soutěžní premiéru si zde vyzkoušel i technicky náročnější Klarinetový tanec, který na tělo upravil klarinetistům jiejich dlouhodobý spolupracovník František Jančík. Porota, složená z uznávaných jmen jako dirigent profesor Jiří Kolář, Marek Valášek z pražské Akademie múzických umění či Toh Ban Sheng ze Singapuru zařadila svým hodnocením prachatické klarinety na první zlatou příčku. "Je to velmi hezké a příjemné zakončení letošního nabitého a úspěšného roku, kdy jsme získali zlaté ocenění v Bratislavě na jaře, v Polsku společně s cenou Grand Prix v létě a nyní v Praze. Doufejme, že se nás štěstí, které nás již devátý rok provází bude držet ještě hodně dlouho a budeme moci stále předávat radost a dobrou náladu našim přátelům a posluchačům na našich koncertech a vystoupeních.   

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                        Adventní koncert, Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny, 29.11.2015

 29.listopadu 2015 -  První adventní koncert v letošním roce se odehrál v Třeboni v Kostele sv. Jiljí a Královny Panny Marie. V programu zazněly výhradně skladby hudebního baroka, klasicismu a romatismu včetně vánočních koled a písní. Díky výborné akustice kostela je zahrát si v tomto prostředí upřímná muzikantská radost.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                   

 

                                                                         Vernisáž v Galerii Dolní Brána, Prachatice, 12.11.2015

 12.listopadu 2015 - Po dlouhých dvou letech zahrál Klarinetový soubor Prachatice na vzpomínkové vernisáži na malíře Josefa Jakšího, který pocházel z Vodňanska. V programu zazněly skladby klasicky a romanticky laděné, tak, aby vhodně doplnili atmosféru a expozici této vernisáže.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                           

 

 

                                                                Koncert ke vzniku republiky, Národní dům Prachatice, 28.10.2015

 28.října 2015 - Státní svátek vzniku republiky jsme oslavili koncertem. Koncert ke vzniku republiky se konal v Národním domě v Prachaticích a pozvání jsme přijali jako hosté od sboru Česká píseň Prachatice. V programu zazněla v premiéře skladba Cantina Band a také Klarinetový tanec. S Českou písní jsme dále zahráli Vyznání Prachaticím a Merlon. Společným autorem těchto skladeb je František Jančík. 

 Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

  

 

                                                                Vernisáž Ivany Bečvářové, Zimní zahrada, Prachatice, 23.10.2015                                       

 23.října 2015 - V zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích se konala vernisáž prací Ivany Bečvářové a o hudební doprovod této akce se postaral Klarinetový soubor Prachatice, Michaela Bečvářová a Martina Pivoňková s Petrou Kůsovou. Vernisáž uvedla Jiřina Dolejšková a proslov měl starosta města Prachatice Martin Malý. Zomní zahrada má pro hudební produkci výbornou akustiku, což jsme vzápětí poznali a byla radost si zde zahrát.  

 Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                       

                                                Narozeninový koncert Františka Jančíka, Městské divadlo, Prachatice, 9.10.2015

 9.října 2015 - Narozeninový koncert Františka Jančíka. Tak se jmenoval večerní koncert v Městském divadle  v Prachaticích, kde zahráli oslavenci Františkovi Jančíkovi prachatičtí solisté a uskupení - Klarinetový soubor Prachatice, Maraveja, Česká píseň, Ivan Boreš trio, Jan Hovorka, Tomáš Mayer, Drahoslava Satorová, Michal Kubát, Petra Pěstová, Martina Pivoňková. Náš soubor tento vrčer odehrál až neuvěřitelných 13 čísel ze 24. V premiéře zde zazněl Klarinetový tanec a samozřejmě dlouhá řada Františkových skladeb, které několik let interpretujeme. PSoučádtí koncertu byl také křest CD My Music Colection, které jsme Františkovi vydali a věnovali jako specielní dárek. Po koncertě se účinkující sešli ve Sklepech Staré radnice, kde bylo připraveno pohoštění.

 Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                    Koncert Dny evropského dědictví, Libínské Sedlo, 12.9.2015

 12.září 2015 - Koncert Dny evropského dědictví. Tak se jmenoval koncert Klarinetového souboru Prachatice a ženského komorního sboru Maraveja, který se již tradičně konal v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle. Premiérově zde zazněla novinka Františka Jančíka Klarinetový tanec. Vedle jiných melodií zde zazněla společná skladba s Maravejou - Ezop a Brabenec a tradiční Ave Maria. která bývá při společných koncertech obou těles zařazována. Posluchači si mohli také poslechnou píseň Jaroslava Ježka - Svítá se zpěvem Martiny Pivoňkové, které se také nachází na novém CD Klarinetového souboru Prachatice Café Sir Duke

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                                                                

                                                                Prachatické podzimní slavnosti, Velké náměstí Prachatice, 12.9.2015

12.září 2015 - Klarinetový soubor Prachatice jako osmnáct dalších kulturních spolků z Prachatice se zúčastnil celodenní hudení akce Prachatické podzimní slavnosti. Ve svém bloku představil naslouchajícímu publiku známé melodie z muzikálů, filmové a písňové tvorby 20. století. Koncert se konal na pódiu Velkého náměstí v Prachaticích.  

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                                    

 

 

                                                                                        Vernisáž Pod kostelem, Vitějovice, 4.9.2015

 4.září 2015 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži výstavy obrazů ve Vitějovicích u Prachatic, a ve výborných akustických prostorách se vernisáž změnila na přání posluchačů v improvizovaný koncert toho nejlepšího z našeho repertoáru. Věříme, že se do Vitějovic opět vrátíme uspořádat tentokráte koncert se vším všudy, tak jak to znají naši posluchači.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                               

 

                                                                               Nedělní pout'ový koncert, Jinín u Stakonic, 16.8.2015  

 16.srpna 2015 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku vystoupit se svým koncertem v Jiníně u Strakonic při příležitosti dopolední pout'ové mše, která se konala v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. 45 minutový koncert obsahoval skladby tématické i moderní, publikum odměnilo poté soubor spontánním potleskem.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

Mezinárodní festival Culture Caravan (Polsko), soutěžní vystoupení - Golczewo, 2 koncerty - Stzettin (zámek), Wolin (katedrála), 31.7.-2.8.2015  

                                                                                                               * ocenění Cena Grand Prix  

 31.července - 2.srpna 2015 - Letošní nabité léto, plné koncertování a účinkování v evropských zemích - ve Francii a Německu, zakončil prachatický klarinetový soubor ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček  prestižním  oceněním na polském mezinárodním hudebním festivalu Cultur Caravan  Dosáhl na nejvyšší cenu Grand Prix festivalu Cultur Caravan a tuto nádhernou cenu si přivezl do Prachatic.  Soutěž a dva koncerty se konaly v polských městech Štětín, Wolin a Golzsewo, kde soubor strávil tři dny nabité soutěžením a koncerty. "Již během soutěžního vystoupení porota i publikum projevovala nadšení a závěrečný Montiho čardáš si vyžádala zopakovat. Odměna byla v podobě velkých ovací. Domníváme se, že Prachatice a Česká republika se v této oblasti měst Polska dobře zapsali."  Koncert ve Wolinské katedrále se nesl v duchu klasických skladeb a byl společným s moskevským sborem.  Závěrečný  galakoncert ve štětínském zámku byl složen ze známých filmových a muzikálových melodií a byl společným se všemi účinkujícími festivalu z Evropy a ruskojazyčných zemí. Zlaté ocenění je již osmé v pořadí po úspěších v Belgii, Mad'arsku, Rakousku, Slovensku a České republice. " Nejvyšší ocenění Grand Prix nás tentokráte velice potěšila, a dává nám spoustu energie a plánů do další práce.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                       Koncert Mitte Europa 2015 - Klarinetový soubor Prachatice, Sebnitz (Německo), 19.7.2015      

19.července 2015 - Klarinetový soubor Prachatice se představil v rámci nadnárodního festivalu Mitte Europa svým koncertem v německém městě Sebnitz. Koncert, který měli možnost posluchači a návštěvníci shlédnout byl sestaven ze dvou částí. V první části zazněli skladby období baroka, klasicismu a romantismu, reprezentované jmény skladatelů jako - J.S.Bach, W.A.Mozart, R.Schumann, F.Jančík aj. Druhá část koncert již patřila skladbám z oblasti Muzikálové a filmové tvorby, známým melodiím a písním. Celý koncert se nesl v duch dobré nálady a největší odměnou byl dlouhý potlesk přítomných posluchačů.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                    Francouzská riviera - 2 koncerty, Port Grimaud, Cogolin (Francie), 27.6.-4.7.2015

 27.června - 4.července 2015 - Letošní nabitou letí sezonu, plnou vystoupení a koncertů po celé Evropě zahájil prachatický klarinetový soubor ve francouzské riviéře a blízkosti známého a vyhledávaného města Saint Tropez. Při svém téměř týdenním pobytu zde odehrál dva koncerty pro návštěvníky a turisty této oblasti. Koncerty se odehrávali ve městech Port Grimaud a Cogolin. Při této návštěvě si nenechal také ujít nejen město Saint Tropez, proslavené především sérií filmů o četnících s Louisem de Funesem, ale zavítal také do Monackého království.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                             

                                                                    Vadkovské letní hraní - koncert, Vadkov u Lhnenic, 14.6.2015 

 14.června 2015 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil se svým koncertem ve Vadkově u Lhenic na Prachaticku v rámci místního kulturního projektu Vadkovské kulturní hraní. Během svého více jak hodinového koncertu provedl přítomné posluchače a návštěvníky hudební historií a různorodostí žánrů, které soubor ve svém repertoáru má. Koncert se konal v přírodním miniamfiteátru a výborný zvuk umocňovala také okolní příroda.   

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                         Vernisáž a improvizovaný koncert v Prachatickém muzeu, Prachatice, 7.5.2015

 7.května  2015 - Prachatické muzeum, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj a sídlí ve starobylém Sitrově domě na Velkém náměstí, připravilo na podvečer 7. května jako součást oslav konce druhé světové války Muzejní noc. Jejím hlavním programem bylo otevření výstavy nazvané Konec II. světové války na Prachaticku s podtitulem Tenkrát v čtyřicátém pátém. Nejprve se účastníci právě skončené ukázkové bitvy o prachatickou radnici, vítězové i poražení, občerstvili před muzeem vynikajícím bramborovým gulášem. Poté si poslechli Klarinetový soubor Prachatice. Zahráli jsme v premieře Moonlight Serenade od Glenna Millera a další známé písně a melodie, které se k této zajímavé akci hodili. Po vernisáži následoval padesátiminutový improvizovaný koncert před muzeem. 

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                           Mezinárodní festival Slovakia Cantat 2015, Bratislava (Slovensko), soutěžní vystoupení a koncert

                                                                                                           * ocenění Zlaté pásmo

23. - 26. dubna 2015 - Klarinetový soubor Prachatice je sedminásobně zlatý. Ocenění v podobě zlatého pásma Mezinárodního hudebního festivalu SLOVAKIA CANTAT, které se konalo o tomto víkendu v centru hlavního města Slovenské republiky, si vybojoval prachatický klarinetový soubor ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček. Tato prestižní mezinárodní cena, se tak zařazuje do řady 7 zlatých a 2 stříbrných, které si soubor během necelých uplynulých čtyřech letech posbíral v mnohých evropských zemích (Belgie, Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Česká republika.). Porota, složená z mezinárodně uznávaných hudebníků, profesionálů a profesorů světových konzervatoří a hudebních škol ohodnotila soutěžní výkon vysokým bodovým hodnocením.  To automaticky zařadilo celkové umístění do zlatého pásma. Slavnostní vyhlášení výsledků se poté konalo na Hlavním náměstí v Bratislavě. Během festivalu si společně s účinkujícími například z Thajska, Japonska, Polska, Slovenska, České republiky, ještě stihl odehrát společný koncert v koncertní síni Klarisky v Bratislavě za přítomnosti nejen slovenského publika a posluchačů a zahrál také novinky z nedávno vydaného alba Café Sir Duke. Posluchači a návštěvníci koncertu poté odměnili prachatické klarinety dlouhým a upřímným potleskem. "Již po první skladbě Pán prstenů bylo znát, že publikum jde s námi. Největší a nejdelší potlesk poté sklidili skladby Fantom opery a Sir Duke." Protože soubor nebyl v Bratislavě poprvé, byla možnost se setkat s mnohými přáteli a posluchači z minulých účinkování v centru Slovenské republiky., které zde soubor má. "Rozhodně se do Bratislavy zase vydáme a to nejen kvůli vřelému přijetí, kterému se nám tentokráte dostalo."V Prachaticích Klarinetový soubor Prachatice zahraje již 7.května 2015 při vernisáži v prachatickém muzeu od 17 hod. V červnu a červenci se navíc vydá na týdenní koncertní cestu do Francie, kterou podpořil letos GRANT 2015 města Prachatice a představí se také mimo jiné svým koncertem v Německu v rámci nadnárodního festivalu Mitte Europa. Dovolte abychom poděkovali všem, kteří nám drželi palce

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                       Velikonoční koncert, Jinín u Strakonic, 5.4.2015

 5.dubna 2015 - Klarinetový soubor Prachatice zpříjemnil sváteční velikonoční dopoledne svým koncertem v krásném prostředí Kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jiníně na Strakonicku. Dobrá akustika kostela příjemně umocňovala sváteční atmosféru a tomu byl také přizpůsoben repertoár koncertu, složený výhradně z klasické, romantické a sváteční hudby.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                              

 

 

                            Vzpomínkový koncert na P.Hájka, Saxofonové kvarteto ZUŠ Pacov a Klarinetový soubor Prachatice, Pacov, 27.3.2015

 27.března 2015 - Klarinetový soubor Prachatice přijal pozvání Saxofonového kvarteta ZUŠ Pacov zavzpomínat hudební vzpomínkou na ředitele pacovské Základní umělecké školy. V pátek 27. března se v sále překrásného pacovského zámku uskutečnil koncert, který přilákal početné publikum na hudební hodinu a čtvrt. Se zájmem naslouchalo oběma účinkujícím souborům, a to Saxofonovému kvartetu ZUŠ Pacov a Klarinetovému souboru Prachatice. Oba soubory představili to nejlepší ze svých repertoárů v případě prachatického klarinetového souboru se jednalo především o skladby z novinkového alba Café Sir Duke. Velmi příjemné bylo nejen přijetí místními posluchači kraje Vysočina a návštěvníky koncertu, ale i následné společné posezení, které následovalo. Potlesk přítomných svědčil o tom, že se koncert vydařil a možná tak dal vzniknout tradici, která do budoucna přiláká i další posluchače. Klarinetový soubor Prachatice ještě zahraje tuto neděli na svém Velikonočním koncertě v Jiníně na Strakonicku a poté se bude již pilně připravovat na mezinárodní účinkování na festivalu Slovakia Cantat 2015 v Bratislavě, kam se chystá ve druhé polovině měsíce dubna.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Tomáš Přibyl)

                                                                      Koncert a křest CD Café Sir Duke, Prachatice, Radniční sál, 6.3.2015    

 6.března 2015 -  Ve zcela zaplněném Radničním sále v Prachaticích se v pátek večer konal slavnostní koncert a křest novinkového v pořadí šestého CD prachatického klarinetového souboru, které před nedávnem vyšlo. CD Café Sir Duke - společný nový projekt Jana Hovorky, Petra Chalupského, Tomáše Janouška a Jaroslava Masáčka, nazvané podle ústřední písně Stevieho Wondera nazpívala Natálie Kubištová a společně s Karolem Komendou a Martinou Pivoňkovou vystoupili na koncertě jako hosté. Posluchačům vedle písní z CD nabídli i svou solovou píseň svému srdci nejbližší. Dalším hostem a zároveň prvním kmotrem pokřtěné desky byl prachatický starosta ing. Martin Malý. Popřál souboru další úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Vedle Martina Malého se dalšími kmotry CD stali František Jančík, který se souborem dlouhodobě úzce spolupracuje a  Jan Markovec - bývalý ředitel Základní umělecké školy a dirigent tehdejšího Dechového orchestru ZUŠ Prachatice. "Hosté, kteří nám udělali opravdu radost byli saxofonisté z Vysočiny, kteří si říkají Saxmania." Koncert byl tak obohacen příjemnými melodiemi, posluchačům důvěrně známými. Klarinetový soubor Prachatice mimo skladeb z CD zahrál také svou novinku, která měla svou premieru - píseň Time To Say Good Bye (Con Te Partiro), která je známá především v interpretaci Andrea Bocceliho. Koncert se tak nesl v duchu příjemné a pohodové atmosféry, kterou vytvořili také dlouho aplaudující posluchači a přátelé, kteří se koncertu zúčastnili. Klarinetový soubor Prachatice se nyní připravuje na koncert v Pacově, kam zamíří na konci března a na účinkování na mezinárodním festivalu v Bratislavě v dubnu tohoto roku.        

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Tomáš Přibyl)

                                                                           Vystoupení při ohňostroji, Prachatice, Velké náměstí, 1.1.2015                                         

 1.ledna 2015 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při slavnostním ohňostroji, který se konal na prachatickém Vwlkém náměstí v Prachaticích. Náměstí bylo zaplněno a přestože nebylo přívětivé počasí, vystoupení se podařilo. K přítomným návštěvníkům poté promluvil starosta Prachatic ing. Martin Malý a Jiřina Dolejšková, vedoucí kultury msta Prachatic.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                Adventní koncert, Třeboň, kostel sv. Panny Královny a sv. Jiljí, 21.12.2014

 21.prosince 2014 - Poslední adventní neděle se nesla v našem souboru koncertem v Třeboni, konkrétně v kostele sv. Panny Královny od 17.hod. Tento koncert se narozdíl od předchozích adventních nesl v duchu klasické, romatické a adventní hudby. V programu zazněly skladby mistrů - Bach, Mozart, Michna, Pucinni, Schubert, Schumann. Krásné prostředí tohoto kostela umocnila hudba která se nesla tímto kostelem.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                               

                                                                              Předvánoční koncert, Synagoga, Čkyně, 14.12.2014

 14.prosince 2014 - Na třetí adventní neděli jsme odjeli zahrát předvánoční koncert do Synagogy ve Čkyni. Synagoga je nově zrestaurována a zahrát si zde je velmi silný zážitek. Koncert se konal od 17 hod. a jako v předchozích koncertech byl i tento specielně upraven nejen pro vánoční účely. Posluchači si mohli vyslechnout swingové, filmové i taneční melodie. V průběhu následujících týdnů budeme postupně přidávat vida z tohoto koncertu. 

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                             2 Vánoční koncerty, Léčebna nemocných a sál SSŠ, 14.12.2014, Písek 

 11.prosince 2014 - Dva vánoční koncerty Klarinetového souboru Prachatice proběhly v jihočeském Písku. První z nich se odehrál v Léčebně dlouhodobě nemocných od 17 hod., poté se uskutečnil v sále Střední stavební školy v Písku. Program koncertů nebyl ovšem pouze vánoční. Byly zde kromě adventních skladeb a vámočních koled zařazeny i novinky z již dotočeného nového CD, které se právě chystá. S dlouhými potlesky na konci koncertů jsme si odvezli spuostu krásných zážitků a věříme, že se zase vrátíme.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

                                                              Setkání kulturních spolků, Radniční sál, Prachatice, 26.11.2014

 26.listopadu 2014 - Klarinetový soubor Prachatice hudebně doprovodil akci města Prachatice, kteráéjiž tradičně rok co rok děkuje kulturním spolkům a institucím za práci v oblasti kultury pro město Prachatice. V premieře zde zazněly skladby z připravovaného nového CD, které vyjde začátkem příštího roku. Setkáním provázel starosta města ing. Martin Malý a vedoucí kulturního odboru města p. Jiřinka Dolejšková.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                                  Koncert v Deggendorfu (SRN), 14.9.2014

 14.září 2014 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku účinkování v Deggendorfu (SRN) v rámci německé zahradnické výstavy  a přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem. Koncert vymezená pro náš soubor trval celkem 90 minut a byl provázen vlastním průvodním slovem. Návštěvníky a posluchače jsme seznámili nejen s naším souborem, ale i městem Prachatice, na které s naší souvislostí padala řada  zvídavých otázek, týkajících se základních informací o městě. Blok skladeb byl také věnován tvorbě Františka Jančíka. Z repertoáru se zalíbili také skladby z muzikálového a filmového žánru i skladby klasické.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                        Prachatické městské slavnosti, Velké náměstí, 13.9.2014

 13.září 2014 - Se svým púlhodinovým blokem vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na dnes již tradičních Městských slavnostech v Prachaticích, které se konaly na Velkém náměstí. Progtam pokračoval poté až do večerních hodin. Poslichači měli možnost vyslechnout průřez naším repertoárem.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Václav Hřebeček)

 

 

 

                                                                                      Vernisáž v Galerii Dolní Brána, 10.9.2014

 10.září 2014 - Vernisáží v prachatické Dolní Bráně byla zahájena výstava z depozitáře města Prachatice. Jde o obrazy, které se ať už darem nebo zakoupením dostaly v průběhu let do majetku města a skrývají se mezi nimi i opravdové skvosty. Klarinetový soubor zde při zahájení zahrál tři skladby na úvod a potom takéeště několik po zahájení expozice.

 

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                             

                                                                             Vernisáž v Prachatickém muzeu, Prachatice, 9.9.2014

 9.září 2014 - Velice rádi jsme přijali nabídku zahrát na vernisáži Prachatického muzea. Zazněli zde skladby z našeho repertoáru, které si organizátoři vybrali. Byly to: Čáves (cikánská píseň), Nessun Dorma od Andrea Bocceliho, Foxtrot Františka Jančíka a Valčík na rozloučenou. V Prachatickém muzeu vždy vládne perfektní atmosféra a nenjinak tomu bylo i tentokrát. Vernisáž se týkala výstav  Konec starých časů a Umělci čistého srdce.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Tomáš Přibyl)

 

                                                                                                              

                                                      Večerní koncert ve Stezce v korunách stromů, Lipno nad Vltavou/Kramolím, 26.8.2014

  26.srpna 2014  - Dalo by se říci již tradičně vystupuje Klarinetový soubor Prachatice na večerním koncertě, který se koná ve Stezce v korunách stromů. Prostředí kramolínské rozhledny, večerní atmosféra, zvuk klarinetů. Tak se dá stručně popsat tento zajímavý koncert. Zazněly zde prakticky všechny skladby našeho repertoáru, vzhledem k délce koncertu. Přestože počasí příliš nepřálo - bylo pod mrakem, na koncert dorazilo ve večerních hodinách kolem 200 lidí, což je prý pro nepříznivé počasí solidní výsledek. Ještě jednou děkujeme pořadatelům a posluchačám a věříme, že za rok opět zde sejdeme.

 

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                     4 Koncerty v Chorvatsku - Podgora, Gradac, Igrane, Drvenik (Chorvatsko), 8.17.8.2014

 8.-17.srpna 2014 Chorvatská koncertní cesta. Celý  týden strávil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček v chorvatských letoviscích Makarské oblasti Živogošče, Gradac, Igrane, Podgora a Drvenik, kde probíhaly večerní koncerty pro návštěvníky, hosty a posluchače. Koncerty byly pořádány v rámci kulturní propagace české kultury pod názvem Makarské kulturní léto 2014. Některé koncerty byly mimo jiné zajímavé i tím, že se odehrávaly přímo na mořských březích a dodávaly vystoupení zvláštní a neopakovatelnou atmosféru.“Být metr od mořského břehu a hrát lidem jen tak pro radost, to je opravdu nevšední zážitek.“ Program pro posluchače koncertů byl sestaven tak, aby se repertoár skládal z mezinárodně známých filmových, muzikálových, swingových, ale i klasických melodií a skladeb. A to také bylo znát na reakcích posluchačů. Hosté a posluchači pak odměňovali hudební produkci svým potleskem. Další koncerty probíhaly u hotelových komplexů v Gradaci a Podgoře.„Zajímavé a překvapující také bylo, že domácí Chorvaté často znali Českou republiku ze svých soukromých cest, města České Budějovice i Prachatice, jak se sami svěřovali, z čehož jsme měli opravdu radost. Celý pobyt probíhal v přátelském prostředí a samozřejmě zbyl čas i na rekreování, které v těchto místech opravdu láká“.  Klarinetový soubor Prachatice ještě do konce prázdnin zahraje například na dvouhodinovém  večerním koncertě na Stezce v korunách stromů u Lipna nad Vltavou,  v září pak i v Prachaticích.  Celé učinkování bylo podpořeno Grantem 2014 města Prachatice.   

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                                           Svatba na vyhlídkové skále, Zábrdí, 8.8.2014

 8.srpna 2014 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na nevšedním místě - na vyhlídkové skále u Zabrdí na Prachaticku. Účel této akce byl jednoduchý. Konala se zde totiž svatba na které jsme velice zahráli, jelikož to bylo přání svatebčanů samotných. Kromě Svatebního pochodu zazněla spousta příjemných melodií aby byla dokreslena atmosféra svatebního dne. Děkujeme za pozvání a přejeme hodně štěstí.

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                          

                                               Mezinárodní festival Balaton/Renessaince 2014, Balatonfüred, Mad'arsko, 30.6.-4.7.2014

 

 

30.června - 4.července 2014 -   Mad’arské zlato pro Klarinetový soubor Prachatice. První prázdninové dny se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček mezinárodního festivalu mládeže Balaton 2014, který se konal na březích mad‘arského letoviska Balatonfüred, jak již název naznačuje. Zúčastnil se zde také soutěžního vystoupení souborů, hudebních a tanečních seskupení a sedmičlenná mezinárodní porota ohodnotila výkon zlatou příčkou a zlatým pohárem. Zlaté ocenění je ti v pořadí již šesté po předchozích, získaných v Belgii, Rakousku, Slovensku a České republice.  Vedle soutěže, která probíhala téměř celý den, také klarinetový soubor jako mnozí jiní vystoupil na závěrečném ceremoniálu vyhlášení výsledků, prošel průvodem městem nebo se zúčastnil slavnostní recepce zástupců všech účinkujících, kteří byli pozváni. Zajímavé bylo národnostní složení účinkujících od Ruska, Číny, Mongolska, přes Ukrajinu, Polsko, Německo, Turecko, balkánské státy. Klarinetový soubor zde zastupoval Českou republiku a v průvodu mohli vidět návštěvníci a zájemci o festival i českou vlajku. „Není nikterak snadné zaujmou porotu ve složení zástupců z Izraele, Mad’arska, Ruska a jiných států. Přesto právě známý Montiho čardáš, který často a rádi interpretujeme, zde zapůsobil a určitě ovlivnil i tento krásný výsledek, což jsme si ověřili i při závěrečném ceremoniálu, kdy byl odměněn velkým potleskem.“ 

Více infomací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                             Přivítání hostů Slavností Zlaté stezky. Národní dům Prachatice, 28.6.2014 

 28.června 2014 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při příležitosti zahájení a přivítání hostů Slavností Zlaté stezky, které se konaly v Prachaticích již po dvacátéčtvrté. Zazměly skladby Pán Prstenů, Fantom opery a premiérově také What a Wonderful World od Luise Armstronga ve specielní úpravě našeho souboru.

Více informací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                 

                                                                                  

                                                                                         Vernisáž v Prachatickém muzeu, Muzejní noc, 13.6.2014

  13.6.2014 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na slavnostním zahájení a vernisáži v Prachatickém muzeu. Zahájena tak byla Muzejní noc v Prachaticích, Pro toto vystoupení byl specielně upraven Mendelsohnův Svatební pochod, který zde v premiéře zazněl. Téma výstavy byla totiž svatba. V premiéře zde ještě zaznělo téma z Pána prstenů a také Fantom opery A.L.Webbera.

Více informací: Zprávy z médií  Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                             

                                                                          Koncert Klarinet versus saxofon, Prachatice, Městské divadlo, 3.4.2014

  3.dubna 2014 - Koncert Klarinet versus saxofon (text Ladislav Beran) - Ne nešlo o souboj dvou hudebních nástrojů, ale o koncert dvou kvartet, které na tyto hudební nástroje hrají. Prachatický Klarinetový soubor a SaxWork Quartet předvedly, jak své nástroje ovládají.Prachatičtí klarinetisté čerstvě ověnčení zlatou cenou s Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha společně se svými kamarády hudebníky pod vedením Kateřiny Pavlíkové zahájili společnou skladbou a po té ve dvou částech večerech následoval program. Nejdříve s klarinety a po přestávce saxofony. V obou částech nechybělo několik společných skladeb a soulad všech osmi hudebníků s jejich nástroji byl výborný. Prachatičtí klarinetisté zahráli skladby Antonína Dvořáka či Jaroslava Ježka, A. L. Webera. Prachatičtí hudebníci velmi dobře spolupracují s se skladatelem Františkem Jančíkem, který pro ně mnohé skladby skládá i upravuje a ani o tomto koncertu tyto skladby nechyběly.V druhé části večera přišel na řadu SaxWork Quartet, jde o nový moderní projekt jedné z předních saxofonistek u nás Kateřiny Pavlíkové z Volar. Ve spojení s mladými umělci představují klasické i moderní skladby v netradičním saxofonovém podání. I v Prachatickém divadle svůj styl tři mladé dámy a mladý muž představily v programu Musíme to upravit, proč upravit to proto, že mnohé skladby jsou upravené pro saxofony a že se to daří o tom svědčil i tento koncert. Skladby Gianfranca Gioi, Astora Piazolliho, či Jiřího Šlitra a jeho filmové melodie z nádherného hudebního díla Kdyby tisíc klarinetů. Zejména skladba Babeta šla do světa byla úžasná. Byl to večer plný zajímavých a pěkných melodií, které zaplněné prachatické divadlo ocenilo dlouhotrvajícím potleskem, a obě tělesa musely přidat. Večer, který dal zapomenout na celodenní shon, večer plný hudební pohody mnohým přihlížejícím ukázal, že hudba v podání vynikajících hudebníků je umění, které pomáhá.Poděkování patří Klarinetovému souboru Prachatice pod taktovkou Jana Hovorky a spolu sním Petru Chalupskému, Tomáši Janouškovi a Jaroslavu Masáčkovi, a SaxWorku pod vedením Kateřiny Pavlíkové a sní Magdaléně Malíkové, Magdaléně Křepelové, a Stanislavu Tischlerovi.                                                      

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                   

                                                       12. ročník Mezinárodního festivalu Mladá Praha 2014, Praha, Vinohrady, 27.-30.4.2014

                                                                                                                 * ocenění Zlatá cena

 27.-30.března 2014  - Páté zlato pro Klarinetový soubor Prachatice v Praze. Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček se o ve dnech 27.- 30. března zúčastnil 12. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Young Prague 2014 (Mladá Praha) a vybojoval zde další cenné ocenění v podobě zlaté příčky tohoto prestižního hudebního festivalu. Festival zastupovali soubory, orchestry a sbory z různých koutů světa – Japonska, USA, Ruska, Číny, Chorvatska, Španělska, Finska aj. Klarinetový soubor jako téměř jediný zástupce České republiky tak zde vybojoval v pořadí již pátou zlatou cenu po úspěších v Belgii, Slovensku, Rakousku a Praze. Festivalová porota byla sestavena z mnohých domácích a zahraničních odborníků v oblasti hudby. Z českých zástupců poroty zde zasedl mimo jiné skladatel a kapelník pan Josef Vejvoda – syn skladatele nejznámější písně, která oblétla svět – Škoda lásky, který mimo přátelského posezení po vyhlášení výsledků festivalu věnoval souboru svou skladbu s názvem Klarinetový kvartet. Porota také velice kladně ohodnotila výběr skladeb, souhru a ladění. Vedle klarinetového souboru, který zastupoval Českou republiku si zlaté ceny především odvážely soubory z Ruska, Japonska a Chorvatska. Při zahájení festivalu byl prachatický klarinetový soubor pozván náměstkem primátora hlavního města Prahy na exklusivní prohlídku Staroměstské radnice v Praze včetně zajímavých pro veřejnost nepřístupných míst jako například zákulisí pražského orloje apod. Po vyhlášení výsledků se naopak konala slavnostní recepce v místě konání festivalu v Národním domě na Vinohradech, kde byla možnost promluvit s jednotlivými členy poroty a ostatními účastníky. Děkujeme všem, kteří nám drželi palce a jsme rádi, že jsme mohli opět tímto způsobem nést dobré jméno svého rodného města a země.  

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                Minikoncert v Centru sociální péče, Vodňany, 27.4.2014

 

 27.března 2014 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál ve vodňanském Centru sociální péče při slavnostním předávání diplomů seniorům. Ve vystoupení byla v premiéře zahrána úprava části muzikálu Fantom opery Adreuwa Loyda Webbera. Vystoupení trvalo zhruba čyřicet minut.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                 

 

                                      Rok české hudby, ve spolupráci s Městskou knihovnou Prachatice, Radniční sál, Prachatice 21.1.2014

 21.ledna 2014 -Populárně naučnou přednáškou o Antonínu Dvořákovi zahájila Městská knihovna Prachatice ve spolupráci se Seniorskou občanskou společností o.s. Rok české hudby 2014. V úterý 21.1. si tuto přednášku přišlo poslechnout několik desítek příznivců vážné hudby. Mgr. Jan Hovorka a Mgr. Martina Pivoňková zavzpomínali v komponovaném pořadu na životní pouť našeho nejvýznamnějšího hudebního skladatele. Mluvené slovo bylo doplněno hudebními ukázkami v podání Klarinetového souboru Prachatice a také zpěvem Mgr. Martiny Pivoňkové. Hudební výročí v letošním roce se dotýká i jiných významných hudebních osobností. Ty knihovna připomíná výstavou nazvanou  Antonín Dvořák a další významní čeští hudební skladatelé, která je otevřena od 13.1. do 28.2.2014 ve výstavních prostorech knihovny. Text: Šárka Vandlíčková, knihovnice MěK Prachatice

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                                    

                                                                                         Adventní koncert, Jinín u Strakonic, 22.12.2013  

 22.prosince 2013 - v poslední adventní neděli jsme ještě zahráli svým 45  minutovým koncertem na adventním koncertě, který se konal v poledne po mši v Jiníně na Strakonicku. Program koncertu byl sestaven výhradně z adventních skladeb, písní a koled. Příjemná je také skvělá akustika jinínského kostela.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                         

                                                   

 

                                                  Vánoční koncert Dechového orchestru Prachatice, j.h., Národní dům Prachatice, 21.12.2013

21.prosince 2013 - na pozvání Dechového orchestru Prachatice a Václava Franze, dirigenta orchestru, jsme společně s Maravejou vystoupili na adventním koncertě tohoto orchestru. Celý koncert se nesl v duchu vzpomínání a vánoční atmosféry a byl velmi vydařený. V našem bloku skladeb zazněly - skladby a písně: Ezop a Brabenec, Take Five  a Nesun Dorma. Společně s Maravejou jsme ještě zahráli a zazpívali Ave Mariu Jacoba Arcadelta. Děkujeme za pozvání a krásný večer. Jedna ze skladeb Dechového orchestru byla řízena p.Janem Markovcem, bývalým dirigentem orchestru a na sopránsaxofon ji zahrál Jan Hovorka.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                                       

                                                                                       Předvánoční koncert, SOU a SOŠ Písek, 19.12.2013

 19.prosince 2013 - v předadventním čase jsme zavítali také do jihočeského Písku, kde jsme vlastním koncertem potěšili studenty a přátele SOŠ a SOU v Písku. Program byl sestaven z vánočních i nevánočních skladeb. Milým a přátelským přijetím v Písku jsme byli příjemně a překvapeni i proto že o naše CD i propagační předměty byl zájem   

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                          

 

                                                                 Adventní koncert sboru Maraveja, j.h., Muzeum Loutek, Prachatice, 17.12.2013

 17. prosince 2013 - na pozvání pěveckého sboru Maraveja a Martiny Pivoňkové jsme zahráli na předvánočním adventním koncertě tohoto sboru, který se konal v prostorech prachatického Muzea Loutek od 18.hod. V premiéře zde mimo jiné zazněla naše nová úprava skladby Nessun Dorma Gaggioma Pucinniho, známá v interpretaci Andrea Bocelliho. Jedním z hezkých dárků, který jsme od Martiny dostali byla taška plná pravé zeleniny.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                           

                                                                                   II. Adventní neděle v Prachaticích,  Velké náměstí 8.12.2013                        

 8.prosince 2013 - II. Advent v Prachaticích byl ve znamení vánoční hudby a koled v našem podání. Přestože mrzlo na prachatickém Velkém náměstí se sešlo několik desítek posluchačů a návštěvníků a poslouchali naše skladby. Součástí této akce bylo také rozsvěcování svíček na pomyslném adventním věnci, kterého se ujal místostarosta Robert Zeman a Jiřina Dolejšková z odboru kultury Města Prachatice. Na závěr nás potěšilo, že si Tichou noc s námi lidé prozpěvovali, nehezčí odměna.

(Foto Miroslav Fuchs)    

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

 

 

                 

                           Koncert Klarinetového souboru Prachatice a ženského komorního sboru Maraveja, Radniční sál, Prachatice, 15.11.2013

 

 15.listopadu 2013 - Koncert, který byl oslavou spolupráce Klarinetového souboru Prachatice, hudebního skladatele Františka Jančíka a ženského komorního sboru Maraveja, hostil v pátek 15. listopadu Radniční sál prachatické Staré radnice.Večer moderovala prachatická radní Růžena Štemberková. Cédéčko Vivat muzika se tady dočkalo svého druhého křtu. A sbormistryně i sólistka Maraveji Martina Pivoňková dostala od Ing. Čestmíra Jirana darem vzácné housle, které v roce 1939 vyrobil Přemysl Otakar Špidlen ze světoznámé houslařské dílny. Nové CD Vivat muzika mapuje sedmiletou spolupráci Klarinetového souboru Prachatice a hudebního skladatele a pedagoga Františka Jančíka. "Tento skromný člověk je autorem nespočetného množství skladeb a úprav pro nejrůznější hudební nástroje a hudební uskupení. Skladatelské činnosti se věnuje stále a s plným nasazením. Cédéčko nabízí jeho tvorbu tanečních melodií, osobitý rukopis směřující k vážné hudbě, swingu i úpravy kompozic z jazzové a lidové oblasti včetně sólových skladeb pro klarinet," řekl vedoucí Klarinetového souboru Prachatice Jan Hovorka.První křest CD se uskutečnil 1. října u příležitosti zahájení nového akademického roku Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Druhý křest této novinky v zaplněném Radničním sále prachatické radnice byl rovněž slavnostní. Posluchači mohli obdivovat hudební a pěvecké umění Klarinetového souboru Prachatice a ženského komorního sboru Maraveja, vedeného Martinou Pivoňkovou, i její sólový přednes.   

(Text a foto Zdeněk Přibyl, Prachatickonews)    

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

 

                                                                                              Festival Vienna Art, Vídeň (Rakousko)      

 3.listopadu 2013 - V neděli 3.11.2013 se prachatický klarinetový soubor zúčastnil uměleckého festivalu VIENNA ART v rakouské metropoli Vídni, který se konal v barokním paláci Augarten v samotném centru tohoto krásného kulturního města, společně s dalšími třiceti soubory a pěveckými sbory ze střední Evropy a Ruska.  Pozvání na tento festival přišlo při nedávném úspěšném účinkování v Bratislavě, kde soubor získal zlaté pásmo v mezinárodní soutěži festivalu Bratislava Cantat. Ve Vídni se představil posluchačům v rámci svého 20 minutového bloku, ve kterém zazněli skladby baroka, romantismu, ale i swingu a již neodmyslitelně také skladby, spojené s panem Františkem Jančíkem. Největší úspěch u posluchačů ovšem sklidil závěrečný Montiho čardáš. S každým z účastníků tohoto celodenního festivalu, pak natočila rakouská televize krátký rozhovor, kde se mohl každý představit a popsat místo odkud pochází a sdělit své dojmy a zážitky z tohoto zajímavého kulturního projektu, který Vídeň, jako nositelka kultury nabízí.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                       Mezinárodní festival Bratislava Cantat 2013, soutěžní vystoupení a festivalový koncert, Bratislava (Slovensko), 10.-13.2013

                                                                                  *ocenění Zlaté pásmo, kategorie instrumentální soubory

 

 10.-13.října 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Mezinárodního festivalu Bratislava Cantat 2013 v centru hlavního města Slovenské republiky. V pátek dopoledne měl soutěžní vystoupení, které skončilo pro soubor oceněním v podobě Zlatého pásma v kategorii Instrumentální nástroje. V sobotu poté zahrál na festivalovém koncertě v Koncertní síni Klarisky, kde zároveň v podvečer vyhlášení výsledků soutěže.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                             

                                                                                       Koncert v Centru sociální péče, Vodňany. 9.10.2013

 9.října 2013 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál posluchačům a seniorům v Centru sociální péče  ve Vodňanech od 16 hod. Publiku se představil svým pětačtyřicetiminutovým koncertem, který byl sestaven ze skladeb různých stylů a období. Velice nás potěšilo že známé písně Jaroslava Ježka, Antonína Dvořáka si přítomní senioři a návštěvníci našeho koncertu s námi pozpěvovali. Ještě jednou poděkování patří paní ředitelce Domovu seniorů.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

  

                                                           

 

                                                           Křest CD Vivat Muzika, Aula Jihočeské univerzity, České Budějovice, 1.10.2013

 1.října 2013 -  V první říjnový den proběhl při příležitosti zahájení akademického roku 2013/2014 křest CD Klarinetového souboru Prachatice a Františka Jančíka. Kmotrem CD se stal rektor Jihočeské univerzity prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc., který zároveň pokřtil univerzitní časopis. Všem účastníkům zahájení a křtů  zahrál Klarinetový soubor Prachatice dvacetiminutový hudební program, složený ze skladeb Františka Jančíka. Svým zpěvem skvěle obohatila hudební vystoupení souboru Martina Pivoňková společnou skladbou. Vystoupení se setkalo s pozitivními ohlasy a reakcemi, z čehož máme upřímnou muzikantskou radost. Pan rektor popřál jak Františkovi Jančíkovi tak souboru  ať se hudba  šíří nadále a pokřtil CD, aby mu podle jeho slov na světě bylo veselo... 

    Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Petr Zikmund)

 

                                                                    

                                                                      Koncert na Libínském Sedle u Prachatic, kostel sv. Anny, 14.9.2013

 14.září 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se představil posluchačům svým samostatným koncertem v kostele sv. Anny na Libínském Sedle u Prachatic. V zaplněném kostele zahrál návštěvníkům a posluchačům převážně skladby duchovního a klasického charakteru. Koncert také navštívil spolupracovník našeho souboru pan František Jančík. Koncert byl podpořen městem Prachatice, které ho podpořilo svým Grantem 2013, který získala pro potřeby rozvoje kultury paní Eliška Weisserová z Libínského Sedla, která se dlouhodobě stará o kulturní aktivity v této obci, Děkujeme za pozvání i návštěvníkům tohoto koncertu. 

 

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                     

                                                                      Prachatické podzimní slavnosti, Prachatice, Velké náměstí, 14.9.2013

 14.září 2013 - 2.ročník akce Prachatické podzimní slavnosti se Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil vedle mnoha jiných domácích souborů a uskupení působících ve městě Prachatice, svým 45 minutovým vystoupením na Velkém náměstí v Prachaticích. Posluchači si mohli v našem podání poslechnout skladby tanečního a swingového charakteru z našeho repertoáru - na konci tohoto vystoupení zazněl Montiho čardáš ve vlastní úpravě. Slavnostmi provázela Martina Pivoňková.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                             

                                    

                                     Vystoupení při Semináři Českého svazu měst a obcí a velvyslance Norského království, Prachatice, 5.9.2013 

 5.září 2013 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při slavnostním přijetí návštěvníků semináře Svazu měst a obcí a velvyslance Norského království, který se konal ve večerních hodinách ve sklepích Staré radnice v Prachaticích. Přítomné provázel slovem starosta města Prachatic pan ing.Martin Malý.    

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                     

                                      

                                           

                                      Zahájení a vernisáž mezinárodního workshopu SALVE, 29.července a 1.srpna 2013, obřadní síň Prachatice

 1.srpna 2013 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na slavnostní vernisáži mezinárodního workshopu výtvarníků a literátů SALVE v Prachaticích ve vstupní hale obřadní síně v Prachaticích. Zazněly skladby swingového charakteru z našeho repertoáru. 29.července 2013 - Duo Jan Hovorka a Petr Chalupský přivítalo mezinárodní workshop výtvarníků a literátů SALVE v Prachaticích v prostorách obřadní síně v Prachaticích. Zaznělo réma z dvojkoncertu F.Kramáře, duo F.Demnitze a Sonatina K.Irsena

 Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                              Noční koncert ve Stezce v korunách stromů, 27.7.2013, Lipno nad Vltavou - Kramolín

 27.července 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se představil návštěvníkům a posluchačům Stezky v korunách stromů u Lipna nad Vltavou. Na dvouhodinovém! koncertě zahrál prakticky vše podstatné ze svého repertoáru ze všech možných hudebních období a žánrů. Koncert proběhl na rozhledně tohoto překrásného místa na Šumavě a jistě stojí za to toto místo navštívit. 

 Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                   

                                                                                        

                                                                                        Vernisáž v Galerii Dolní Brána, 3.7.2013, Prachatice

 5.července 2013 - Slavnostní zahájení výstavy Zdeňka Šimka a vnučky Josefiny Jonášové-Šimkové s názvem Čtyři ruce a prohlédnout, se zúčastnil i Klarinetový soubor Prachatice. Vystoupení probíhalo u slunečních hodin v centru Prachatic a poté i uvnitř prostor Galerie Dolní Brány. Ve vystoupení zazněli především skladby svižnějšího swingového charakteru. Děkujeme za pozvání a možnost zahrát si na této akci.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Zdeněk Přibyl)

 

                                        

                                                          

                                                         Vzpomínkový koncert na MgA. Václava Hrušku, 23.6.2013, Čestice na Strakonicku

 23.června 2013 - Klarineový soubor Prachatice a Hudební kvinteto z Českých Budějovic zahrálo v neděli odpoledne 23.6.2013 v kostele v Česticích u Volyně na Strakonicku na Vzupomínkovém koncertě na pana profesora MgA. Václava Hrušku. Koncert byl sestaven ze skladeb R.Schumanna, A.Dvořáka, F. Jančíka a W.A.Mozarta. Od tohoto skladatele si přátelé a psluchači mohli vyslechnout Lakrimosa z Requiem a Stadler Quintet v podání hudebního kvinteta. Letos by se pan profesor dožil 53 let, děkujeme všem, kdo si nejen na koncertě v Česticích, ale i tichou vzpomínkou pana profesora připomněli.  

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Petr Hovorka)

                                                                                            

 

                                                                                           3 Prachatická setkání, Prachatice, 8.6.2013

 8.června 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil akce pořádané Českou písní Prachatice, která se jmenovala 3 prachatická setkání. Na třech místech v centru Prachatic se postupně vystřídaly sbory a soubory z blízkého okolí. V altánku v parku Hospicu jsme navíc zahráli a zazpívali společně s ženským komorním sborem Maraveja Ave Mariu Jacoba Arcadelta. Přestože dny před i po konání akce byly deštivé, počasí v den konání akce přálo.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Zdeněk Přibyl)

 

                                                                         

 

                                                                             Deutsches Musikfest 2013, Chemnitz (Německo), 10-13.5.2013

 20.května 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil mezinárodního hudebního festivalu v německém Chemnitzu, ve kterém byl tři dny. Již první večer strávený v Chemnitzu se představil německému publiku svým vlastním padesátiminutovým koncertem v chrámu St. Jacobi v samotném centru tohoto východoněmeckého města. Koncert byl zajímavý mimo jiné tím, že byl provázen vlastním průvodním slovem, na přání pořadatelů, což německé publikum přivítalo s radostí, nadšením a závěrečným dlouhým potleskem. Repertoár byl šitý přímo na míru prostředí chemnitzského chrámu st. Jacobi skladbami od A. Dvořáka, J. S. Bacha, Františka Jančíka a jiných. Tohoto nesoutěžního festivalu se Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil poprvé. V poslední den festivalu se ještě soubor zúčastnil závěrečného ceremoniálu, který byl společný pro všechny účinkující orchestry a soubory z Německa a jiných evropských států. Měli jsme také radost, že velká řada německých obyvatel mají v povědomí jak jižní Čechy, tak i město Prachatice. 

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                                                        

            

       61. Mezinárodní hudební festival Neerpelt (Belgie), festivalový koncert, soutěžní vystoupení, 3.-6.5.2013, Neerpelt, Overpelt (Belgie)

                                                                                   * ocenění 1.cena, kategorie instrumentální soubory

8.května 2013 - Prachatický klarinetový soubor v obvyklém složení – Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček, zabodoval úspěšně na 61. mezinárodním hudebním festivalu v belgickém Neerpeltu. Přivezl 1. Cenu v kategorii instrumentálních souborů. Společně s ním byli v kategorii instrumentální i klarinetové soubory z mnoha zemí světa – Polsko, Rusko, Itálie, Německo, Čína aj. Pro klarinetový soubor Prachatice je první zlaté ocenění již třetím v pořadí, v roce 2012 soubor získal 1. místa na hudebních festivalech Mozartova Praha a bratislavském mládežnickém hudebním festivalu, ale také stříbrná ocenění např. na mezinárodním festivalu Pražské vánoce 2012. Belgickým posluchačům i odborné mezinárodní porotě soubor zahrál skladby klasické, swingové i taneční i autorské – konkrétně dvě skladby prachatického skladatele a spolupracovníka Františka Jančíka. Právě jemu se soubor rozhodl věnovat společné CD, které v těchto dnech vzniká. Odborná porota ocenila mimo jiné i úroveň interpretace skladeb a jejich provedení. Zvláště zaujala interpretace témata Dvořákovy novosvětské symfonie. Zaujmout vskutku odbornou porotu prestižního festivalu není zcela jednoduché. Porotci nahlížejí do partitur skladeb a v podstatě sledují její průběh nejen sluchově, ale i v zápisu. Pro soubor je toto další zlaté ocenění velikou výzvou nadále se zdokonalovat a pracovat na sobě. Před vyhlášením výsledků se ještě klarinetisté zúčastnili závěrečného pochodu městem společně se všemi účinkujícími a účastníky tohoto festivalu s označením země a města, ze kterého pochází. Festival má v Belgii již svou dlouholetou tradici a závěrečný ceremoniál pozdravil ze záznamu i předseda evropské komise. Českou republiku zde ještě reprezentovali soubory a orchestry z Hradce Králové a Uničova.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                 Vystoupení při zahájení jednání V4, 11.4.2013, Národní dům Prachatice

 11.dubna 2013 - Krátkým vystoupením třech skladeb zahrál Klarinetový soubor Prachatice při příležitosti zahájení jednání jednání představitelů V4 (Vyšegradské čtyřky v Národním domě v Prachaticích. Zazněl Foxtrot Františka Jančíka, Ezop a Brabenec v úpravě stejného autora a New York známý v interpretaci Frnaka Sinatry.   

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

                                                    

 

                                                    Zahajovací koncert Festivalu Pedagogických škol ČR, 20.3.2013, Národní dům Prachatice

 20.března 2013 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil společně se souborem Cink, ženským komorní souborem Maraveja a folklorním souborem Libín na  zahajovacím koncertě Festivalu pedagogických škol v Prachaticích. Zazněly v premiéře nové skladby - Lakrimosa z Requiem W.A.Mozarta, Ezop a Brabenec v úpravě Františka Jančíka, a známé skladby jako Montiho čardáš, New York, New York a Merlon Františka Jančíka.Na závěr bloku zazněla společná skladba Ave Maria Jacoba Arcadelta s ženským komorním sborem Maraveja. Děkujeme SPGŠ-VOŠ a jejímu řediteli Antonínu Krejsovi za pozvání.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                         

                                           Zapalování 4.adventní svíce - Adventní neděle, 23.12.2012 Velké náměstí - městská radnice, Prachatice

 23.prosince 2012 - čtvrté zapálení adventní svíce na Velkém náměstí v Prachaticích bylo doprovozeno vánočními koledami v podání Klarinetového souboru Prachatice. Vystoupení se odehrálo naprosto netradičně a to z oken městské radnice, takže posluchači vnímali pouze vánoční tóny. Byl to zcela netradiční a zajímavý nápad.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                            

                                            

                                                Adventní koncert Dechového orchestru Prachatice - hostování, 21.12.2012, Národní dům, Prachatice

 21.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál jako host na Adventním koncertě Dechového orchestru Prachatice. Koncert se konal v Národním domě v Prachaticích. Vystoupení obsahovalo tři skladby - Vivat Muzika a Oslava Františka Jančíka, druhá jmenovaná společně zazpívaná s Martinou Pivoňkovou. Třetí skldbou byl Montiho čardáš. Koncert Dechového orchestru se odehrál v dobré předvánoční náladě, rádi jsme se tohoto koncertu zúčastnili.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

 

Mezinárodní hudební festival Pražské vánoce 2012, Staroměstské náměstí- chrám sv. Mikuláše a Národní dům na Vinohradech v Praze 14.-16.12.2012     

                                                                                                              * ocenění Stříbrné pásmo

14.-16.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčasnil mezinárodního hudebního festivalu Pražské vánoce 2012. V rámci tohoto festivalu zahrál v pátek 14.12..2012 v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a obržel poděkování v podobě diplomu za společně provedený koncert. V sobotu 15.12.2012 se ještě zúčastnil soutěžního festivalového vystoupení ze kterého si odnesl ocenění v podobě 2.stříbrného místa v kategorii Folklorních a instrumentálních souborů. V letošním roce se jedná již o třetí festivalové ocenění.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                           Město Prachatice děkuje kulturním spolkům - kulturní vystoupení, Radniční sál, Prachatice 6.12.2012

 6.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na slavnostním děkování kulturním spolkům města Prachatice, které město Prachatice tradičně uskutečňuje na sklonku roku. Zazněly skladby Františka Jančíka - Vivat Muzika, Oslava v interpretaci Martiny Pivoňkové a Air Johanna Sebastiana Bacha.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

 

 Adventní koncert ženského komorního sboru Maraveja a Klarinetového souboru Prachatice, Galerie Dolní Brána 2.12.2012,

                                                                                                   *křest CD Golden Music

 2.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice uspořádal společně s ženským komorním souborem MARAVEJA adventní koncert, který se konal v Galerii Dolní Brána. Návštěvníci a posluchači koncertu si mohli vyslechnout sváteční melodie a písně. Součástí koncertu byl také křest novinkového CD Klarinetového souboru Prachatice GOLDEN MUSIC. Kmotři, kteří CD pokřtili se stali Martina Pivoňková, která zároveň na CD účinkuje sólově ve skladbě Františka Jančíka a Marcely Haspeklové - Oslava, dále skladatel František Jančík, autor skladeb a úpravy na CD a bývalý ředitel základní umělecké školy v Prachaticích pan Jan Markovec. Jsme velice štastni, že na koncert dorazili mnozí přátelé, posluchači a zájemci. Touto cestou vám všem patří poděkování a věříme, že nezůstane pouze u tohoto koncertu. Záznam z křestu bude možné v nejbližší době možné sledovat na Youtube. Děkujeme také Českému rozhlasu České Budějovice za zájem o koncert a křest, prostřednictvím připravované reportáže.  

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                                

                                                                                III.Festival pěveckých sborů, KD Vodňany 20.10.2012

 20.října 2012 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil se svým vstupem na III. Festivalu pěveckých sborů ve Vodňanech, zúčastnil se tak hezkého večera ve společnosti pozitivních a příjemných lidí, kterými jsou členkx pěveckého sboru REGINA z Vodňan, českobudějovického pěveckého sboru CANZONETA a dětského sboru ZUŠ Vodňany HVĚZDIČKA. Celým večerním koncertem vládla skvělá atmosféra a děkujeme organizátorkám, že nás na tuto příjemnou akci pozvali. Věříme, že naše setkávání nebude poslední. Ve Vodňanech panuje dobrá nálada s příjemnými lidmi. 

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                         

                                                                            Podzimní městské slavnosti, Velké náměstí Prachatice, 22.9.2012

 22.září 2012 - Klarinetový soubor Prachatice společně s mnoha soubory a uskupeními z města Prachatic se zúčastnil Podzimních městských slavností, které se konaly v sobotní den na Velkém náměstí v Prachaticích. Přestože dnu vládla nepřízeň počasí, radost z muziky přetrvávala. Poděkování patří městu Prachatice, které tuto zajímavou akci uspořádalo. Jsme osobně rádi, že alespoň město Prachatice věnuje pozornost a péči souborům, které je proslavují a propagují doma i v zahraničí. Kéž by tomu tak bylo i v jiných organizacích, které ve městě působí a působí na umělecké vzdělávání dětí a mládeže.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                 

                                                     Vystoupení při prohlídce Rozhledny v korunách stromů. Kramolín u Lipna nad Vltavou

25.srpna 2012 - zahrál Klarinetový soubor Prachatice na nově otevřené Rozhledně vkorunách stromů v Kramolíně u Lipna nad Vltavou. Příchozím návštěvníkům hrál soubor čtyři dvacetominutové série ze svého repertoáru. Doporučujeme návštěvu tohoto krásného místa ve dne i v noci, kdy je rozhledna překrásně osvícena.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                     

                                                       

                                                          4. Mezinárodní mládežnický hudební festival Bratislava 2012 (Slovensko), 6.-9.7.2012

                                                                                                           * ocenění Zlaté pásmo

 6.-9.července 2012 - se již podruhé Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil 4.Mezinárodního mládežnického festivalu v Bratislavě (Slovensko), kde získal v soutěžní části festivalu 1.ZLATÉ PÁSMO ve své kategorii. Jedná se již letos o druhé zlaté ocenění. Poprvé se bratislavskému publiku představil při zahajovacím koncertě v Jezuitském kostele centru hlavního města Slovenska. 8.7. se konalo soutěžní vystoupení. V programu zazněly skladby: Snění - R.Schumann, Air - J.S.Bach, Foxtrot -F.Jančík, Merlon - F.Jančík, Novosvětská symfonie - A.Dvořák, V.Monti - Montiho čardáš, New York - J.Kander. Téhož dne odpoledne se konal ještě společný koncert symfonického orchestru z Polska a Španělska a pěveckého sboru z Kanady.

 Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                     

                                                                   Přivítání hostů Slavností Zlaté stezky, Národní dům, Prachatice 30.6.2012

30.června 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál jako každý rok na slavnostním přivítání hostů Slavností Zlaté stezky v Národním domě na prachatockém náměstí. Po produkci byl soubor pozván na slavnostní pohoštění. V programu zazněly skladby F.Jančíka, R.Schumanna, V.Montiho a mnoho jiných.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Petr Hovorka)

 

 

 

                                                        Zahájení Dnů duchovní hudby - Zimní zahrada Městského úřadu Prachatice, 7.6.2012

6.června 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při slavnostním zahájení Dnů duchovní hudby, které se konalo od 17 hod. v Zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích.Zazněly skladby Snění R.Schumanna a J.S.Bacha

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Petr Hovorka)

 

 

 

                                    Návrat k českým skladatelům - koncert pěveckého sboru Maraveja, Galerie Dolní Brána, Prachatice, 24.5.2012

 24.května 2012 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice jako host na koncertě pěveckého sboru Maravaeja s názvem Večer českých skladatelů. Koncert se konal v Galerii Dolní Brána. Klarinetový soubor zde zahrál tři skladby tří českých autorů. Františka Jančíka - Merlon, v premiéře Téma z druhé věty Largo Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka a Na útěku - skladbu Jindřich Czerného, ve stylu Boogi. Děkujeme Maraveji a Martině Pivoňkové za pozvání.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Tomáš Přibyl, Prachatickonews)

       

                                                                                      

                                                                                       Benefiční koncert v Muzeu loutek, Prachatice, 15.5.2012

 15.května 2012 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil benefičního koncertu v prachatickém Muzeu loutek, který pořádala Slávka Tomešová. Zahrál zde tři skladby - When Im Sixty Four (Beatles), Michael Jackson Meley a The Pink Panther. Jsme rádi, že jsme mohli zouzo cestou alespoň nepatrně přispět dětem z azylových domů.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Tomáš Přibyl, Prachatickonews)

 

                                                           

                                                                   

 

                                                                      Mezinárodní festival Mozartova Praha, Praha - Karlín, KD Spectrum, 5.5.2012

                                                                                                                 * ocenění Zlaté pásmo

 5.května 2012 - Velkým úspěchem pro Klarinetový soubor Prachatice byla účast na VII.Mezinárodním hudebním festivalu MOZARTOVA PRAHA 2012, kde soubor získlal 1.ZLATÉ PÁSMO v soutěžní části festivalu. Porota zároveň kladně ohodnotila nejen interpretaci, ladění, ale i samotné úpravy skladeb, které pocházejí z pera Klarinetového souboru Prachatice. Zazněly skladby: Divertimento Wolfganga Amadea Mozarta, Snění - Roberta Schumanna, Merlon - Františka Jančíka, New, York Franka Sinatry a premiérově Montiho čardáš autora Viktoria Montiho v úpravě souboru, který sklidil nelvětší potlesk a nadšení u přítomného publika. Zlaté pásmo je velikou inspirací pro soubor i závazkem do budoucna.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

 

 

                                                                                            Vernisáž v Prachatickém muzeu, 3.4.2012                                                    

3.dubna 2012 - Zahájení výstavy v Prachatickém muzeu spoluzahajoval Klarinetový soubor Prachatice. Zahrál čtyři skladby - Merlon, New York, Snění a Foxtrot. Výstava nese název Naše, vaše, moje Prachatice. Vedle účati starosty města Prachatic navštívil výstavu a slavnostní vernisáž František Jančík.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Tomáš Přibyl, Prachatickonews)

 

 

                                                                            Autorský koncert Františka Jančíka, ZUŠ Prachatice, 29.3.2012

 29.března 2012 - zahrál Klarinetový soubor Prachatice na Autorském koncertě Františka Jančíka v prachatické Základní umělecké škole. Premierově zazněla skladby Cigánské melodie (cyklus pěti písní) a Oslava pro sólový zpěv Martiny Pivoňkové a doprovodu souboru. Mimo jiné zazněly i Taneční melodie nebo skladba Merlon

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                       

 

                                                                                         Otevírání Muzea v Röhrnbachu (SRN), 24.3.2012

24.března 2011 - Klarinetový soubor Prachatice jako zástupce Základní umělecké školy Prachatice společně s představiteli města Prachatice vystoupil při příležitosti otevření Muzra v Röhrnbachu (SRN). Spolu se souborem během akce účinkoval také röhrnbachský pěvecký sbor. Klarinetový soubor Prachatice zahrál celkem pět skladeb ve třech vstupech. Vystoupení bylo vždy vřele přijato přítomnými diváky a posluchači.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                            

                                                                  Novoroční koncert "Aus Böhmen kommt Musik", Bischofsreuth (SRN) 1.1.2012

1.ledna 2012 - Klarinetový soubor Prachatice, Violončelové kvinteto z Českého Krumlova a Ženský pěvecký sbor Maraveja byli učinkujícími Novoročního koncertu v německém Bischofsreuthu. Na společném koncertě souborů a sboru zazněly vánoční písně, skladby období klasicismu, romantismu i vánočně laděné spirituály.Koncert byl nadšeně přijat německým publikem, které zaplnilo místní farní kostel.Věříme, ýe spolupráce těchto souborů bude i nadále v budoucnu pokračovat.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                  Město Prachatice děkuje kulturním organizacím a spolkům, Radniční sál Prachatice, 15.12.2011          

 15.prosince 2011 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na třetím vystoupení, které pořádalo město Prachatice. Tentokráte město Prachatice děkovalo kulturním spolkům a institucím ve městě za činnost, kterou propagují město doma i v zahraničí. Vedle vystoupení soubor převzal z ruky pana starosty kalendář pro rok 2012 s motivy kreseb Prachatic. Vystoupení klarinetového souboru bylo posíleno českým klarinetistou a pedagogem, působícím ve Švédsku Josefem Burdou, se kterým byly společně zahrány dvě skladby a vánoční koleda.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                   Město Prachatice děkuje neziskovým organizacím a spolkům, Radniční sál Prachatice, 8.12.2011

8.prosince 2011 - Druhé vystoupení ze série pořádané městem Prachatice bylo při příležitosti poděkování města Prachatice neziskovým organizacím a spolkům, působících ve městě a jeho okolí. Vystoupení se odehrálo v Radničním sále v Prachaticích.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                          

 

                                                                          Vystoupení na Innovation 2011, Národní dům Prachatice, 2.11.2011

 2.prosince 2011 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na firemním večírku Innovation 2011 v Národním domě v Prachaticích. Vystoupení souboru trvalo dvacet ět minut a Klarinetový soubor zahrál novinky i starší skladby ze svého repertoáru. Na specielní přání zazněla vánoční koleda Tichá noc, která byla napsána a nacvičena specielně pro tuto akci na přání. Soubor byl poté pozván na společnou večeři.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                             Město Prachatice děkuje sportovním organizacím, Radniční sál Prachatice, 1.12.2011

  1.prosince 2011 - Klarinetový soubor zahrál při příležitosti Poděkování představitelů města Prachatice sportovním spolkům a organizacím, působících ve městě. Na úvod zahrál soubor dvě skladby New York Johna Kandera a v premiéře skladbu Merlon Františka Jančíka, jejíž úprava byla napsána specielně pro Klarinetový soubor Prachatice. Poslavnostním projevu a předávání kalendářů pro rok 2012 zazněla Radničním sálem Městského úřadu v Prachaticích snad nejznámější vánoční koleda Tichá noc F.X.Grubera v úpravě Klarinetového souboru Prachatice. 

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                      

                                                                                           Podzimní koncert ZUŠ Prachatice, 9.11.2011

 9.listopadu 2011 - Již tradičně zahrál Klarinetový soubor Prachatice na Podzimním koncertě Základní umělecké školy v Prachaticích. Posluchačům a návštěvníkům koncertu zahrál dvě skladby - v premiéře Träumerai (Snění) od skladatele Roberta Schumanna a New York z repertoáru Franka Sinatry od skladatele Johna Kandera.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

 (foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                                          

 

 

                                                                          

                                                                                Dny evropského dědictví, Velké náměstí Prachatice, 17.9.2011

 17.září 2011 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při Dnech evropského dědictví na prachatickém Velkém náměstí. Během produkce si mohli návštěvníci otevřených a zpřístupněných památek v centru města poslechnout skladby z širokého repertoáru souboru, převážně ve swingových a rychlejších tempech. Premieru zde měla nová aranže směsi písní Michaela Jacksona, nebo světoznámá skladby z repertoáru Franka Sinatry s názvem New York. Během vystoupení byla poprvé otestována a vyzkoušena nová ozvučovací technika Základní umělecké školy Prachatice.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Jakub Weiss)

 

                          3.Mezinárodní mládežnický hudební festival Bratislava 2011, soutěžní vystoupení, 2 festivalové koncerty, 7.-10.7.2011

                                                                                                           * Ocenění -  Stříbrné pásmo

7.-10.července 2011 - se Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil 3.Mezinárodního mládežnického hudebního festivalu 2011 v Bratislavě. Účast na festivalu byla rozdělena do třech vystoupení. V prvním - soutěžním, které se konalo 8.července vybojoval soubor STŘÍBRNÉ PÁSMO, v konkurenci souborů z Evropy a Asie. V dalších dnech festivalu zahrál ve Františkánském kostele a Klariské hudební koncertní síni v centru hlavního města Bratislavy - soutěžní skladby byly vybrány tak, aby reprezentovaly široké spektrum hudebních stylů a žánrů od jazzu až po klasickou hudbu. Koncert v Klariské koncertní síni byl společný se souborem z Polska a Číny. Velký dík za finanční podporu patří městu Prachatice, které v rámci příspěvku GRANT 2011 finančně přispělo na účast na úspěšném bratislavském festivalu. Děkujeme.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie 

 (foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                       Koncert na Arkádách, Stará radnice Prachatice, 29.6.2011                          

 29.června 2011 - se konal na prachatických Arkádách ve Staré radnici v Prachaticích Koncert na kde se prachatické veřejnosti představil Klarinetový soubor Prachatice, Klarinetový soubor Prachatice Junior, Flétnové kvarteto, Martina Pivoňková, Eva Mašková, ženský komorní sbor Maraveja a česko - švédský pedagog a aranžér Josef Burda, se kterým klarinetový soubor Prachatice zahrál mimo jiné skladby Summertime, Ave Maria, Good Morning Blues. Koncert byl sestavem aby pestře střídal různé styly a žánry v podání prachatických souborů.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie                                                  

 (foto Archiv Tomáš Přibyl)

 

                                                                      Přivítání hostů Slavností Zlaté stezky, Národní dům Prachatice, 25.6.2011

 25.června 2011 - Klarinetový soubor Prachatice byl vyzván, aby se zúčastnil slavnostního přivítání hostů tradičních Slavností Zlaté stezky, které se v Prachaticích pravidelně každým rokem konají. Slavnostní přivítání se konalo v Národném domě v Prachaticích od 13 hod. V úvodu zazněly swingové a rytmické skladby z repertoáru souboru.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie                                  

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                               

                                                                      Koncert na dvorku ZUŠ Prachatice, hudební sál ZUŠ Prachatice, 23.6.2011 

 23.června 2011 - zahrál Klarinetový soubor Prachatice již tradičně letos na jubilejním 10.Koncertu na dvorku, který pravidelně pořádá Základní umělecká škola Prachatice. Pro nepřízeň počasí se koncert konal v hudebním sále školy. Vedle klarinetového souboru se koncertu zúčastnil i Klarinetový soubor Prachatice Junior a společně oba soubory v počtu devíti! klarinetistů zahrál skladbu Jindřicha Czerného s názvem Na útěku ve stylu Boogy-Woogy.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                Předávání pamětních listů, Radniční sál Městského úřadu Prachatice, 22.6.2011

  22.června 2011 jako každý rok přišel Klarinetový soubor Prachatice zahrát žákům základních škol a gymnázia při příležitosti předávání pamětních listů představiteli města Prachatice. v pěti částech vždy přivítal klarinetový soubor přítomné skladbou Jaroslava Ježka Nebe na zemi a na závěr zahrál tradiční a symbolický Valčík na rozloučenou.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                     

                                                                                    Třídní koncert - Dvorek ZUŠ Prachatice, 17.6.2011

 17.června 2011-vystoupil Klarinetový soubor na třídním koncertě Základní umělecké školy v Prachaticích. Koncert se konal na Dvorku ZUŠ Prachatice a soubor zde zahrál tři skladby - Take Five - Paula Desmonda v úpravě Františka Jančíka, When Im Sixty Four skupiny Beatles a Foxtrot Františka Jančíka.

Více informací: Zprávy z médií Fotogalerie

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                       

 

                                                   XVI. Dny duchovní hudby, zahajovací koncert, Kostel sv. Jakuba Prachatice, 2.6.2011    

 2.června 2011- Ve čtvrtek 2.6.2011 se konal v prachatickém Kostele sv.Jakuba první ze série koncertů, které spoluorganizuje město Prachatice v rámci tradičních Dnů duchovní hudby. Tento v pořadí již šestnáctý ročník byl letos zahájen domácími soubory z Prachatic-smíšeným pěveckým sborem Česká píseň pod vedením Václava Krause, ženským komorním sborem MARAVEJA pod vedením Martiny Pivoňkové a Klarinetovým souborem Prachatice. V programu zazněly skladby převážně období hudební renesance a baroka, díla českého skladatele Adama Michny z Otradovic. Klarinetový soubor Prachatice na koncertě zahrál michnovy skladby-ˇPíseň času májového, Dialogus-Povolání duchovné nevěsty, Ukřižování Ježíše Krista, Nebeští kavalérové - společně s Českou písní a Maravejou, Air - Johanna Sebastiana Bacha a Ave Maria Jacoba Arcadelta - společně s Martinou Pivoňkovou a Maravejou. Chtěli bychom touto cestou poděkovat pěveckému sboru Česká píseň a Maraveja za spolupráci a krásný společný koncert. (Fotografie pořídil a poskytl Tomáš Přibyl)

 Více informací: Zprávy z médií     Fotogalerie

(foto Tomáš Přibyl)

                                                                  Jarní koncert komorní hudby, Prachatice Galerie Dolní Brána 16.4.2011

 16.dubna 2011 - se konal Jarní koncert komorní hudby Klarinetového souboru Prachatice a flétnového kvarteta z Prachatic. Hostem koncertu byla Martina Pivoňková, která s Klarinetovým souborem Prachatice zazpívala na závěr koncertu skladbu George Gershwina Summertime. Posluchači a návčtěvníci koncertu si mohli poslechnout skladby světových a domácích skladatelů od Baroka posoučasnou populární hudbu. Jedním z návštěvníků koncertu byl i "dvorní skladatel" Klarinetového souboru Prachatice pan František Jančík, za jehož přítomnosti zazněla jeho nová úprava skladby Paula Desmonda Take Five.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                              

                                                                                           Jarní koncert, ZUŠ Taussigova, Praha 8, 6.4.2011

6.dubna 2011 - Klarinetový soubor Prachatice se svým Jarním koncertem představil v orchestrálním sále ZUŠ Taussigova v Praze 8. Na koncertě zazněly premiérově skladby - Close To You, Take Five v úpravě Františka Jančíka, Uherský tanec. Vedle těchto skladeb se soubor snažil představit skladby nejrůznějších stylů a žánrů. Na koncertě jako hosté vystoupila Martina Pivoňková - zpěv a Eva Matoušková - klavír a společně představili skladbu Františka Jančíka - Čtvero ročních období za přítomnosti samotného skladatele. Na závěr koncertu zazněla společná skladba Klarinetového souboru Prachatice a Martiny Pivoňkové - Summertime George Gershwina. Děkujeme ZUŠ Taussigova za pozvání.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Tomáš Přibyl)

 

                           Vernisáž Když je tma..., Alšova Jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou 6.4.2011  * Certifikát za hudební vystoupení   

 6.dubna 2011 v 10.30 hod. vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na slavnostní vernisáži Projektu Když je tma v prostorách Alšovy jihočeské galerie na zámku Hluboká u Českých Budějovic. Vystoupení bylo rozděleno do dvou desetiminutových vstupů. Projektu se zúčastnilo několik základních a středních škol z celého Jihočeského kraje. V premiéře zahrál soubor skladbu Johannese Brahmse - Uherský tanec č.5 vedle ostatních pěti skladeb z repertoáru. Za vystoupení obdržel Klarinetový soubor Prachatice Certifikát za hudební vystoupení vernisáže.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                        Ples skupiny TopBand, Prachatice, Národní dům 2.4.2011

  2.dubna 2011 se Klarinetový soubor Prachatice svým krátkým vystoupením zúčastnil Plesu prachatické skupiny TopBand, která zároveň oslavila své 10 výročí založení. Ples se bude konal 2.dubna 2011 od 19 hod v Národním domě v Prachasticích. Vystoupení trvalo 20 min

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Petr Hovorka)

 

                       

                                            Vánoční koncert ZUŠ Prachatice - Prachatice 17.12.2010   * Křest CD - LIVE FROM CONCERTS...       

17. prosince 2010 - Vánoční koncert ZUŠ Prachatice a Národní dům v Prachaticích se stal místem, kde 17.12. bylo slavnostně pokřtěno nové CD Klarinetového souboru Prachatice - LIVE FROM CONCERTS... Ještě než došlo k samotnému křestu zahrál prachatickému publiku soubor v premiéře skladbu Jeana Michaela Trotouxe - Desért d' Almeria a dvě věty z Divertimenta č.3 KV 439 Wolfganga Amadea Mozarta. Po doznění posledních tónů proběhl křest CD. Kmotry CD se stal MgA Václav Hruška - profesor českobudějovické konzervatoře oboru hra na klarinet a profesor, hudební skladatel a věrný příznivec pan František Jančík, který se výrazně skladatelsky podílel na nových skladbách CD. Společně bylo CD pokřtěno a na závěr zazněla skladba z tohoto CD The Pink Panther Henryho Manciniho. Všem zúčastněným patří naše poděkování. Klarinetový soubor Prachatice. 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                     Předvánoční koncert ZUŠ Volary - Volary 16.12.2010

16. prosince 2010 - Klarinetový soubor Prachatice byl pozván jako host na Předvánoční koncert ZUŠ Volary. Koncert se konal 16.12.2010 od 18 hod v místním Kinosálu a volarskému publiku zahrál zcela novou a premierovou skladbu Jeana Michaela Trotouxe - Desért d' Almeria, dvě věty z Divertimenta č.3 KV 439 Wolfganga Amadea Mozarta a swingovou skladbu The Pink Panther. Jako dárek a poděkování za pozvání obdržel ředitel ZUŠ Volary Vít Pavlík nové CD Klarinetového souboru Prachatice LIVE FROM CONCERTS... Děkujeme za pozvání!...

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

 

                                                                       Vystoupení při 85.výročí založení ZŠ Vodňanská - Prachatice 27.11.2010

27.listopadu 2010 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při 85.výročí založení ZŠ Vodňanská. Ve svém 30 minutovém bloku zahrál skladby mnoha žánrů a stylů. Tři členové souboru měli zároveň možnost zavzpomínat na doby, kdy sami tuto školu navštěvovali. Na závěr připojil soubor přání do knihy návštěv.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

               

                                          Zahajovací koncert Mezinárodního sborového festivalu romantické hudby - Vlachovo Březí  8.10.2010

 8.října 2010 -  Klarinetový soubor Prachatice zahájil svým koncertem 10.ročník Mezinárodního sborového festivalu romantické hudby ve Vlachovo Březí. Koncert, který trval 50 minut byl koncipován s ohledem na pořádanou akci, v repertoáru zazněly skladby romantismu, baroka a 20.století a skladby tanečního charakteru. Večer se nesl v duchu dobré nálady a pro Klarinetový soubor Prachatice znamenal neopakovatelný zážitek z muzikantské radosti.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                                                                  Koncert v Domově seniorů - Prachatice 7.7.2010

 7.července 2010 - Vystoupily společně Klarinetový soubor Prachatice a Klarinetový souvor Prachatice Junior na koncertě, uspořádaném v prachatickém Domově seniorů. Během hodinového vystoupení představily soubory to nejlepší ze svého repertoáru a nechyběly i lidové písně. Vystoupení souborů zhodnotila p.ředitelka Hana Vojtová takto:  "Spalující slunce prázdnin nás zahřívá někdy až příliš, ale jsme rádi, že i v těchto dnech mezi nás přijdou hudebníci, kteří zpříjemní jinak všední dny. Hned první prázdninový týden mezi nás přišli dva klarinetové soubory pod vedením Mgr. Jana Hovorky.Vystoupení zahájil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček. Sálem zazněly písně mnoha žánrů, skladby pana Jančíka, písně skupiny Beatles a nechyběla ani lidová písnička, kterou mnoho z posluchačů ihned poznalo. Dalším účinkujícím souborem byli malí klarinetoví junioři ve složení Jan Antel, Tomáš Mayer, Jiří Pecka a Lukáš Vojta. Také jim se vystoupení povedlo a byli odměněni potleskem. Přijít zahrát o prázdninách místo koupání a her je určitě obdivuhodné a tak děkujeme za příjemnou odpolední hodinku. My, kteří jsme mohli vystoupení slyšet, jsme odcházeli s pocitem, že hrát je umění, které navíc potěší.Budeme se těšit zase příště, tak ať vám hraní vydrží. Hana Vojtová, ředitelka Domova seniorů Mistra Křišťana Prachatice."Co dodat? Děkujeme za pozvání. Klarinetové soubory Prachatice.  

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                  Vernisáž v Bavorově na Strakonicku - Náměstí Míru Bavorov 1.7.2010

 1.července 2010 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na vernisáži a slavnostním otevřením budovy Obecního úřadu po rekonstrukci. Při zahájení vernisáže zazněly tři skladby - Slow, Foxtrot a Jamburai. Po oficiálním zahájení pokračoval soubor v produkci dále a vystoupení se protáhlo na cca 50 minut. Po vernisáži byl soubor pozván na pohoštění. Překvapením byla účast návštěvníků akce, která se pohybovala kolem 100 lidí.   

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

                                    Absolventský koncert Petra Chalupského a Tomáše Janouška - Muzeum  českých loutek a cirkusu  24.6.2010

  24.června 2010 - se konal Absolventský koncert Petra Chalupského, Tomáše Janouška a Lenky Kazdové v prostorách Muzea Českých loutek a cirkusu na Velkém náměstí v Prachaticích. Koncert byl sestaven ze skladeb -Václava Kněžka, Oldřich  Flosmana, Leopolda Koželuha, Františka Vincence Kramáře, Františka Jančíka. Vysoupilo také Klarinetové trio, jejímiž hostem byla Rút Benešová. Klavírní doporovody skvěle obstarali Marie Jedelská a Jindra Pavelková. Klarinetový soubor Prachatice zahrál mimo jiné skladbu ve vlastní úpravě s názvem Bulgaria.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Jaroslav Masáček)

 

                       

                                                      Třídní koncert dechového oddělení Jana Hovorky -Dvorek ZUŠ Prachatice - 22.6.2010

 22.června 2010 - Tradičním vystoupením v červnu je Třídní koncert třídy Jana Hovorky. Tentokrát se konal již počtvrté v prostorách dvorku ZUŠ Prachatice. Klarinetový soubor Prachatice zde zahrál celkem pět skladeb včetně nové skladby - Bulgaria - Mischa Chiganov - jedná se o skladbu ve stylu etnického klezmeru. Na koncertě vystoupil také Klarinetový soubor Prachatice Junior.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

               

                                               Vystoupení  při předávání pamětních listů žákům ZŠ -Radniční sál MÚ Prachatice - 22.6.2010   

 22.června 2010 - K tradičním vystoupením našeho souboru již patří hudební produkce při předávání pamětních listů žákům a studentům prachatických škol. Nejinak tomu bylo i v tomto roce. Předávání za účasti Mgr. Růženy Štemberkové z odboru školství a kultury Městského úřadu v Prachaticích proběhlo v Radničním sále Staré radnice na Velkém náměstí v Prachaticích. Během čtyř bloků zahrál Klarinetový soubor Prachatice skladby Františka Jančíka a samozřejmě nesměl chybět i tradiční Valčík na rozloučenou v podání našeho souboru a ve vlastní úpravě.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Vlatimil Beneš)

 

                                                                           Vystoupení na Koncertu na dvorku ZUŠ Prachatice - 15.6.2010

 15.června 2010 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Koncertu na dvorku ZUŠ Prachatice. V programu měl vyhrazen tři skladby - František Jančík - Slow, Foxtrot, a Mazurka Klezmer od Josefa Burdy. Tato skladba měla v domácím prostředí svou premiéru.

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                  

 

                                                      Festival WIND OF MUSIC 2010 - 5 vystoupení - Jönköping (Švédsko) - 26.-31.5.2010

 26.-31.května 2010 - vystupoval Klarinetový soubor Prachatice na Mezinárodním festivalu dechových hudeb v Jönköpingu ve Švédsku. Festival nesl název WIND OF MUSIC 2010. Soubor byl již podruhé pozván k účasti, poprvé se tak stalo v loňském květnu. Klarinetový soubor Prachatice odehrál celkem pět vystoupení, ve kterých představil většinu svého repertoáru, obsahujícího nejrůznější taneční žánry, swingovou, klasickou, ragtimovou a ryze českou hudbu reprezentovanou především skladbami svého dvorního skladatele Františka Jančíka. Soubor též vystoupil na závěrečném ceremoniálu za přítomnosti hlavního organizátora a producenta festivalu. Dvě vystoupení ve Švédsku byly společné zásluhou Jönköpingského klarinetového souboru pod vedením Josefa Burdy, se kterým Klarinetový soubor Prachatice odehrál několik společných skladeb a vystupoval při loňských oslavách Mistra Jana Husa v Husinci v červenci 2009.Jedna z těchto skladeb měla svou premiéru - jmenovala se Mazurka Klezmer, připravená specielně pro švédské vystoupení v aranžmá Josefa Burdy.Ve vystoupeních měli převahu taneční skladby i novinky Františka Jančíka. Jsme velice rádi, že můžeme tímto způsobem přispět k šíření české kultury v zahraničí.                      

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Josef Burda)

                                                        Autorský koncert Františka Jančíka - Prachatice - Sklepy  Staré radnice - 21.5.2010                                  

   21.května 2010 - Klarinetový soubor Prachatice popřál skladateli Františku Jančíkovi k jeho blížícímu se jubileu. Během autorského koncertu na kterém se podíleli Česká píseň, Maraveja a Klarinetový soubor Prachatice zahrál soubor novinky skladatele, které měly svou premiéru. Jsou to tyto skladby: Slow, Ragtime, Foxtrot, Walz, Swing v nové úpravě. Vedle těchto novinek zahrál soubor již osvědčené skladby tohoto autora - Rotace č.1-4, Oslavný chorál. Během večera bylo slavnostně pokřtěno CD František Jančík LIVE, které si můžete objednat na našich stránkách. Vše nejlepší vážený pane Jančíku a děkujeme za Vaše skladby! 

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

                                                                               Vystoupení v Schönsee (SRN) - Partnerschaft - 4.5.2010

 4.května 2010 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil přeshraničního kulturního setkání Partnerschaft v Schönsee (SRN). Během 30 minut, které byly pro náš soubor vyměřeny zahrál soubor široké spektrum žánrů, které má ve svém repertoáru. Jako předpremiéra zazněly dvě nové skladby Františka Jančíka s názvem Slow, Ragtime. Soubor byl velice kladně přijímán publikem.  

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

 

                                                                         Vernisáž výstavy prací Ex Libris v Prachatickém muzeu - 8.4.2010

 8.dubna 2010 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na vernisáži obrázků Ex Libris v Prachatickém muzeu od 14 hod. Posluchači měli možnost poslechnout skladby Jaroslava Ježka, nebo skupiny Beatles.

(foto Edvard Oberfalzer)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

       

           

                   

                                                         Jarní koncert komorní hudby v Radničním sále Městského úřadu Prachatice - 26.3.2010

 26.března 2010 - Jarní koncert komorní hudby - takto se nazýval koncert Klarinetového souboru Prachatice, Klarinetového souboru Prachatice Junior a speciálního hosta souboru Zdislavina píšťalička ze Základní umělecké školy v Jablonném v Pidještědí pod vedením paní ředitelky Evy Navrátilové. Koncert, který se konal v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích byl rozdělen do několika hudebních sérií skladeb ve kterých se soubory představily prachatickému publiku.Celým večerem se nesla vynikající přátelská hudební atmodféra. Vedle známých skladeb Prachatického souboru - Růžový panter, Summertime zahrál klarinetový soubor také skladby pana Františka Jančíka. Soubor Zdislavina p´´šťalička dýchl na obedenstvou krásou a skvěklým provedením skladeb z renezanční doby. Klarinetový soubor Prachatice Junior zahrál tři skladby z repertoáru, kterým úspěšně reprezentoval školu v soutěžích a sklidil obdiv a potlesk. Pro Klarinetový soubor Prachatice znamenal páteční koncert další neopakovatelný a příjemný hudební zážitek.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

                                                  Vystoupení na Krajském plese Top 09 v Národním domě v Prachaticích - 13.2.2010

 13.února 2010 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Krajského plesu Top 09 vNárodním domě v Prachaticích, kde ve dvou vstupech zahrál celkem 12 skladeb průřezu svého repertoáru. Poprvé na veřejnosti zazněla nová úprava skladby Summertime - George Gershwinna doplněná o improvizační část.  Posluchači měli možnost uslišet pestrý přehled hudebních a tanečních žánrů od samby, boogy woogy, swingu až ke klasickému repertoáru díla J.S.Bacha. (foto Jaroslav Žíla a Václav Prokop)

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

                                     

                                                                   Adventní koncert v Kostele sv.Jakuba v Prachaticích - 27.12.2009

 27.prosince 2009 se konal poslední ze série vánočních koncertů pořádaných prachatickou farností. Klarinetový soubor Prachatice zde zahrál skladby W.AMozarta - Divertimento, Óda na radost L.van Beethovena, Malá suita a Allegro Karla Richtera, Menuet - anonym.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

                                                   

                                                                          Vánoční koncert v Jablonném v Podještědí - 13.12.2009

 13.prosince 2009 zahrál Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka a Petr Chalupský na adventním koncertě pořádaným městem Jablonné v Podještědí a ZUŠ Jablonné v Podještědí. V programu zazněly dua pro dva klarinety autorů Hanse Irsena - Sonata - 1. a 2. věta, Adagio Carla Kreutzmanna a téma z Dvojkoncertu Františka Vincence Kramáře - Koncertu Es dur pro dva klarinety a orchestr - 1.věta.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

                                                                        

                                                                      Vánoční koncert v Národním doměv Prachaticích - 10.12.2009

 10.prosince 2009 zahrál Klarinetový soubor Prachatice na vánočním koncertě pořádaným prachatickou základní uměleckou školou. V programu zazněly skladby-Divertimento W.A.Mozarta, Summertime George Gerschwinna a The Pink Pnther H.Manciniho. Na koncertě se také zároveň představil i Klarinetový soubor Prachatice Junior se skladbami Menuet, Čardáš a Moderato.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

                                                               

                                                                                     Adventní koncerty-Záblatí a Lažiště - 6.12 2009  

 6.prosince 2009 se Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil adventních koncertů v Lažištích a Záblatí. V programu zazněly skladby J.S.Bacha - Air, A.Bnziniho-FeuiletAlbum a zcela premierově Divertimento Wolfganga Amadea Mozarta - 1. a 3. věta.

 (foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

                                       

                                  

                                                                   VI. Přehlídka komorních souborů - Nové Hrady 6.11.2009 *Cena diváků

 6.listopadu 2009 - se konala VI. Přehlídka komorních soubourů v Nových Hradech a Trhových Svinech. Klarinetový soubor Prachatice vystoupil v rámci dvou koncertních vstupů v Rezidentním sále Městské radnice v Nových Hradech v 10 a v 11 hod. Součástí tohoto ročníku bylo vyhlášení diváckého hlasování o nejoblíbenější soubor. Velice nás potěšilo, že Cenu diváků si odnesl právě náš Klarinetový soubor Prachatice. Vprogramu zazněly skladby Jaroslava Ježka, Georga Gerschwinna, Antonia Banziniho, skupiny Beatles a Henriho Manciniho - Růžový Panter, která sklidila nelvětší úspěch. Po vystoupení byly pořízeny nové propagační fotografie souboru, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

                                                       Podzimní koncert prachatické farnosti - Kostel sv. Jakuba v Prachaticích 29.10.2009  

 29.října 2009 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice v rámci Podzimního koncertu prachatické farnosti. Během koncertu zazněly v podání souboru skladba Johanna Sebastiana Bacha - Air, a Rotace č.2 skladatele a profesora Františka Jančíka. Koncert se konal v překrásném prostředí Kostela sv. Jakuba v Prachaticích.

(foto Slávka Tomešová)                        

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

 

                                                      Vystoupení na Nadaci Hanse Seidla - Sklepy Staré radnice v Prachaticích 21.10.2009

 21.října 2009 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice se svým hodinovým vystoupením ve Sklepech Staré radnice v Prachaticích při akci města Prachatice a pořadatelskou společností - Nadace Hanse Seidla. V premiéře zde zazněla mimo jiné skladba Georga Gerschwina -Summertime. Vedle této novinky se objevil ve vystoupení téměř kompletní repertoár souboru.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

 

                                 Vernisáž výstavy obrazů profesora Matouše Vondráka - Zimní zahrada Městského úřadu Prachatice 3.10.2009

 3.října 2009 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil na vernisáži profesora Matouše Vondráka z Českých Budějovic. Vernisáž se konala v Zomní zahradě Městského úřadu v Prachaticích od 15 hod. V programu zazněly skladby Nebe na zemi od Jaroslava Ježka, Feuillet Album, The Pink Panther a premierově skladba skupiny Beatles - When I'm Sixty-Four.

(foto Radek Štěpánek)            

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

 

                                              Vernisáž a zahájení "Wolfsteiner Herbst '09" na zámku Wolfstein ve Freyungu (SRN) 26.9.2009

 26.září 2009 - jedno z nejhezčích vystoupení Klarinetového souboru Prachatice se odehrálo v sobotu 26.9.2009. Náš soubor měl tu čest zahájit kulturní sezónu na zámku Wolfstein ve Freyungu nazvanau "Wolsteiner Herbst'09". Během slavnostní vernisáže umělců z Čech a Německa zahrál Klarinetový soubor Prachatice šest skladeb, které byly střídány s mluveným slovem umělců a jejich řečníků. Po skončení vernisáže byl soubor pozván na pohoštění, při kterém ještě zahrál svůj asi půlhodinový program. Nově  v tomto druhém vystoupení zazněla novinka -skladba H.Manciniho s názvem "The Pink Panther" (Růžový panter) ve vlastní úpravě. Zároveň soubor dostal nabídku na spolupráci v roce 2010. Děkujeme touto cestou p. A.Seidlovi za krásný nejen hudební zážitek.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)    

  Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

                                                                       Vystoupení v Městské galerii v Ingolstadtu (SRN) 12.9.2009

 12.září 2009 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice v Městské galerii v německém Ingolstadtu při přílezitosti prodejní výstavy prací žáků výtvarnéhoo oboru prachatické základní umělecké školy.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie                         

 

 

                   

                                                Vernisáž výtvarníka Mgr. Václava Kuneše - Galerie Dolní Brána Prachatice 2.9.2009

 2.září 2009 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice od 17 hod na vernisáži Václava Kuneše v Galerii Dolní Brána v Prachaticích. Během večera zazněly tyto nové skladby našeho souboru: J.S.Bach - Air, Feuilett' Album - A. Banzini. Po oficiálním zahájení výstavy pokračoval Klarinetový soubor Prachatice hudebními vsuvkami během celého pozdního odpoledne. Vernisáž byla také vyjímečná počtem návštěvníků, který se pohyboval kolem 80 lidí.

(foto Jana Houšková)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie                    

 

                                                 Vernisáž výstavy SALVE - Zimní zahrada Městského úřadu v Prachaticích 28.7.2009

 28.července 2009 - zahrál pět skladeb Klarinetový soubor Prachatice na vernisáži výstavy nazvané SALVE. Jedná se o průřez uměleckou tvorbou účastníků výtvarných workshopů,  které jsou pravidelně organizovány Městem Prachatice. Vernisáž proběhla v Zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích. Klarinetový soubor Prachatice byl poté pozván na oficiální zahájení výstavy v Obřadní síni v Prachaticích.

(foto Zdeněk Přibyl)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                         

                                                  Charitativní koncert "Kapely Srdcem" - Národním domě v Prachaticích 18.7.2009

18.července 2009 - se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice charitativního koncertu nazvaném "Kapely srdcem" (Kapely pomáhají obětem letošních povodní), který se měl původně konat na Parkáně v Prachaticích, ale vzhledem k nepřízni počasí přesunuli organizátoři koncert do Národního domu v Prachaticích.Vystoupení trvalo téměř 50 minut a bylo dolněnovystoupením Dětského chrámového sboru PIVOŇKY se kterým byly zpívány lidové písně.

(foto Simafoto.cz)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                              Noční koncert Klarinetového souboru Prachatice - Modlitebna církve Českobratrské v Husinci 5.7.2009

 5.července 2009 - v tento nedělní večer se od 22 hod. konal "Noční koncert Klarinetového souboru Prachatice v Modlitebně církve Českobratrské v Husinci. Během hodinového koncertu si posluchači vyslechli několik hudebních žánrů v podání souboru. Specielním hostem koncertu a konferencierem byl švédský klarinetista a pedagog pan Josef Burda, který si se souborem společně zahrál skladby Good Morning Blues, Na útěku, Ganglat a jiné. Jako překvapení zazněl na závěr koncertu improvizovaný "klezmer" - Bulgaria.                

(foto Hana Němečková)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

                                                                                     Koncert na dvorku ZUŠ Prachatice 24.6.2009

 24.června 2009 - Již Tradičně zahrál Klarinetový soubor Prachatice na Koncertě na dvorku ZUŠ Prachatice, který se proti svému názvu konal tentokrátv hudebním sále. Důvodem byla nepřízeň počasí. Zazněli skladby Good Morning Blues a Nebe na zemi. ..

(foto Michal Mareš)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

   

                      Vystoupení při předávání vysvědčení žákům ZŠ přestaviteli města Prachatice - Radniční sál Prachatice 23.6.2009

 23.června 2009 - Celkem 5 krát uvedl a zakončil ceremoniál předávání vysvědčení žákům základních škol v Prachaticích Klarinetový soubor Prachatice. Soubor zahrál dvě skladby na úvod a premiérově zde zazněla nová skladba Klarinetového souboru Prachatice ve vlastní úpravě - Valčík na rozloučenou. Vystoupení bylo zvláštní mimo jiné i proto, protože mezi loučícími se  žáky byl i člen našeho souboru Jaroslav Masáček. 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie 

 

                                               

                                                                  Koncert ke Dni hudby - Velké náměstí v Prachaticích 21.6.2009

21.června 2009 - Společný koncert Klarinetového souboru Prachatice a flétnového souboru ZUŠ Prachatice se odehrál v neděli 21.června 2009 od 16.hod. V pěti vstupech se po dvou skladbách soubory střídali. Koncert se konal na Velkém náměstí v Prachaticích za mírné nepřízně počasí. ..

 

(foto Jakub Weiss)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                                                                       Koncert při Jarmarku - Netolice 20.6.2009

 20.června 2009 - Hodinové vystoupení odehrál Klarinetový soubor v Netolicích na Mírovém náměstí před budovou muzea. Ve vystoupení se objevil kompletní repertoár souboru a premiéru měla směs lidových písní v úpravě Františka Jančíka a skladba Good Morning Blues..

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                   Třídní koncert dechového oddělení Jana Hovorky - dvorek ZUŠ Prahchatice16.5.2009      

 16.května 2009  - Vystoupil Klarinetový soubor na třídním koncertě na dvorku ZUŠ Prachatice se třemi skladbami. Fotografie z vystoupení naleznete ve fotogalerii. Na koncertě se porvé představil Klarinetový soubor Prachatice Junior a zahrál dvě skladby -Chorál od Roberta Schumanna a Čardáš Petra Ebena.                                                        

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                         

                                                            Blasfest Music Festival Wind of Music Jönköping (Švédsko) 27.5. - 1.6. 2009

 27.května - 1.června 2009 - celkem tři vystoupení po 30 minutách absolvoval Klarinetový soubor Prachatice při svém zatím nejdelším a nejnáročnějším zahraničním zájezdo do švédského Jönköpingu.Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil hudebního festivalu Blasmusic-Swedisch Internetional Festival Wind of Music, který se zde konal.Vystupoval jak již bylo řečeno celkem ve třech vystoupeních na různých místech. Při poslední produkci si zahrál s místním klarinetovým a saxofonovým souborem pod vedením Josefa Burdy z místní hudební školy.Společné skladby se jmenovaly Blues, Chorale a Na útěku (hráno s Josefem Burdou.).Cesta do této skandinávské země byla pro celý soubor velkým zážitkem a společně stráveným výletem.Fotografie z vystoupení a informace o zájezdu naleznete ve speciálním odkazu - Švédsko 2009- Vystoupil Klarinetový soubor na třídním koncertě na dvorku ZUŠ Prachatice se třemi skladbami. Fotografie z vystoupení naleznete ve fotogalerii. Na koncertě se porvé představil Klarinetový soubor Prachatice Junior a zahrál dvě skladby.        

 (foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

                                                                                           Partnerschaft Schönsee (SRN) 20.4.2009

 28.dubna 2009 - třicetiminutovým programem se v 15 hod. představil Klarinetový soubor Prachatice českému i německému publiku na prezentaci českých a německých souborů v Schönsee (SRN). Po produkci se u společné fotografie sešli dva soubory z Čech - Klarinetový soubor Prachatice a Klarinetový soubor ze ZUŠ Stříbro.Program vystoupení byl sestaven z repertoáru obohaceného i o nové skladby.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                               

                                                                         Klavírní koncert Evy Matouškové - sál ZUŠ Prachatice 14.4.2009

 14.dubna 2009 - byl pozván Klarinetový soubor Prachatice jako host koncertu Evy Matouškové. Nakoncertě zazněly skladby: Par Le Monde, Rotace č.2 a novinka Nebe na zemi Jaroslava Ježka. Na závěr koncetu zahrál soubor s Evou Matouškovou skladbu Františka Jančíka Swing. Koncert se uskutečnil v budově ZUŠ Prachatice.                      

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                        Koncert komorních souborů - Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích 20.3.2009

 20.března 2009 -  vystoupil Klarinetový soubor Prachatice společně s flétnovým souborem na svém koncertě v sále Muzea českých loutek a cirkusu. Koncert navštívil také pan profesor František Jančík. Fotografie z vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Koncert byl rozdělen do několika bloků se skladbami, ve kterých se soubory střídaly. Koncert provázela příjemná atmosféra, kterou pomohli vytvořit spokojení posluchači a návštěvníci koncertu.

(foto Petr Hovorka)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                    Vernisáž výstavy výtvarníka Jana Spěváčka - Galerie Dolní brána v Prachaticích 3.3.2009                

2.března 2009 - se konala od 17 hod. slavnostní vernisáž výtvarníka Jana Spěváčka v Galerii Dolní Brána v Prachaticích za hudebního doprovodu Klarinetového souboru Prachatice. Vernisáže se mimo jiné zúčastnil náš "dvorní skladatel" pan profesor František Jančík. Premiérově zde zazněly nové skladby našeho repertoáru - Per La Monde a Sicilliane. Velice děkujeme Galerii Dolní Brána za přátelské prostředí, ve kterém jsme mohli prezentovat naší hudbu.  

(foto archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                                              Vánoční koncerty prachatické farnosti - Bohumilice a Prachatice 26.12.2008

 26.prosince 2008 - oslavil druhý vánoční svátek Klarinetový soubor hudbou. Vtento den se konala dvě vystoupení. Ve 14 hod se soubor představil publiku v Bohumilicích u Vimperka v místním kostele. Na programu byly skladby Františka Jančíka a směs vánočních koled. Od 16.30 hod se konalo druhé vystoupení v Kostele sv.Jakuba v Prachaticích. Po skončení koncertů jsme byli pozváni a vřele přijati na prachatické faře.

 (foto Roman Dvořák)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                           Předvánoční setkání představitelů města Prachatice se sportovními spolky - Radniční sál Prachatice 18.12.2008

 18.prosince 2008 - vystoupil Klarinetový soubor Prachaticev Radničním sále v Prachaticích při pžíležitosti setkání představitelů města Prachatice se sportovními spolky působících v Prachaticích.

 (foto Archiv Klarinetového souboru)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                                              Vánoční koncert - Strunkovice nad Blanicí 17.12.2008

 17.prosince 2008 - se Klarinetový soubor Prachatice tradičně zúčastnil vánočního koncertu ve Strunkovicích nad Blanicí. Vystoupení bylo složeno ze tří skladeb Františka Jančíka - Oslavný chorál, Rotace č.2 a Swing.                       

(foto Zš a Zuš Strunkovice nad Blanicí)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                       

 

                                         Vánoční vystoupení pro seniory spojené s výstavou prací seniorů - Domov seniorů 16.12.2008

 16.prosince 2008 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice od 10 hod v prachatickém Domově seniorů. vystoupení bylo součástí zahájení výstavy prací seniorů.

 (foto Lída Benešová)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                              Předvánoční setkání představitelů města Prachatice s kulturními spolky  - Radniční sál Prachatice 11.12.2008

  11.prosince 2008 - se konalo tradiční předvánoční setkání kulturních spolků města Prachatice, při kterém město děkuje spolkům za kulturní prezentaci a přínos pro město. Klarinetový soubor Prachatice byl oceněn a zároveň měl tu čest hudebně tuto akci doprovodit. Vystoupení proběhlo v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích za přítomnosti starosty města a jiných činitelů města. Při této příležitosti byl slavnostně představen znak města Prachatic na oblečení souboru, jehož používání městská rada koncem listopadu schválila.Veřejnosti a představitelům města byl předán dárek souboru v podobě novinkového CD. Toto vystoupení bylo poprvé snímáno kamerou a brzy si budete moci ukázky prohlédnout v nově připravovaném odkazu našich stránek -Videoukázky. Zároveň jsme se poprvé představili v košilích se znakem města Prachatice, jehož používání při propagaci souboru schválila Městská rada Prachatice na začátku prosince. Vedle tradičního repertoáru našeho souboru zde také zazněly vánoční koledy pro tři klarinety a sopránsaxofon na který hrál Jaroslav Masáček.

(foto Hynek Hladík)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

                                 Předvánoční setkání představitelů města Prachatice s neziskovými spolky - Radniční sál Prachatice 4.12.2008

 4. prosince 2008 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice v Radničním séle Městského úřadu při příležitosti předevání ocenění neziskovým organizacím města Prachatice. Zároveň město Prachatice povolilo našemu souboru užívat znak města při propagaci souboru a města.

(foto Hana Vlasáková)

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                         Vzpomínkový koncert na klarinetistu Bohuslava Zahradníka - Lhenice 22.11.2008

 22. listopadu 2008 - se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice Vzpomínkového večera na legendárního českého klarinetistu Bohuslava Zahradníka, rodáka z okolí Lhenic. Koncert se konal ve Lhenicích v sále městyse. Na programu zazněly skladby Františka Jančíka. Koncert uváděl Radek Žitný - student pražské konzervatoře, který zároveň na koncertě vystupoval.

 (foto Alexander Ragáč)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                          Koncert "Mladí umělci hrají a zpívají skladby prof. Františka Jančíka" - Městské divadlo Prachatice 14.112008

 14. listopadu 2008 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil od 19.30 hod v Městském divadle v Prachaticích na koncertě nazvaném Mladí umělci hrají a zpívají skladby Františka Jančíka. Na společném koncertě, kde se prachatickému publiku představili - Petra Křišt'anová - příčná flétna, Eva Matoušková - klavír, Martina Pivoňková - zpěv, housle, Jana Pešková - klavír, Jaroslav Masáček - klarinet, basklarinet, Tomáš Janoušek - klarinet, Petr Chalupský - klarinet, Jan Hovorka - klarinet, pěvecký sbor Maraveja zazněli v podání Klarinetového souboru tyto skladby: Oslavný chorál, Rotace č.1, 2, 3, v premiéře Rotace č.4, a závěrečná společná skladba všech učinkujících nazvaná Swing - v obsazení hudebníhos epteta. Obecenstvo nadšeně přijalo skladby Františka Jančíka a odměnilo všechny učinkující zaslouženým potleskem. Koncert byl také zaznamenáván nahravacím zařízením a pravděpodobně vznikne CD jako vzpomínka na tento neopakovatelný koncert, ze kterého jsme měli všichni upřímnou muzikantskou radost.

(foto Veronika Masáčková)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

                                                                          Mezinárodní přehlídka komorních souborů - Nové Hrady 7.11.2008

 7. listopadu 2008 - se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice Celostátní přehlídky souborů ZUŠ v Nových Hradech a Trhových Svinech. Soubor se představil ve dvou vystoupeních, při kterých zahrál skladby pana profesora Františka Jančíka. Svou premiéru zde měla jeho čerstvá skladba nazvaná  Swing v úpravě pro malé obsazení.              

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie  

 

 

                                                             Nedělní koncert Prachatické farnosti - Chrám sv. Jakuba v Prachaticích  26.10.2008

 26.října 2008 - Klarinetový soubor velice rád přijal nabídku zahrát si netradičně na netradičním místě. Vystoupili jsme  na  nedělním koncertě na kúru prachatického Kostela sv. Jakuba od 16 hod. pro veřejnost se skladbami Františka Jančíka.  

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                        Vystoupení na akci Nadace Hanse Seidla - sklepy Staré radnice v Prachaticích 22.10.2008

 22.října 2008 - byl požádán náš Klarinetový soubor o hudební doprovod akce města Prachatice s názvem Nadace Hanse Seidla. Během vystoupení jsme se seznámili s Aloisem Seidlem, se kterým jsme se dohodli na další možné spolupráci v SRN.Vystoupení se odehrálo ve sklaepech Staré radnice a trvalo 20 minut. Svou plnou premieru zde měly skladby Františka Jančíka -Rotace č.2, Rotace č.3.

(foto Jan Hovorka)

  

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                           Poděkování sponzorům Slavností Zlaté stezky představiteli města - Národní dům Prachatice 28.6.2008

 28. června 2008 v den konání Slavností Zlaté stezky v Prachaticích zahrálo Klarinetové kvarteto při příležitosti poděkování sponzorům této akce. Produkce se konala v Národním domě v Prachaticích. Zazněly zde skladby Rotace, Oslavný chorál v úpravě pro čtyři klarinety, Scherzetto.Odměnou bylo pozvání ke společné ochutnávce specialit.

(ilustrační foto).

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                       Vystoupení na Absolventském koncertě ve Lhenicích - Kinosál Lhenice 24.6.2008          

 24.června 2008 - bylo pozván Klarinetový soubor Prachatice respektive Klarinetové kvinteto na vystoupení v rámci absolventského koncertu do Lhenic. V místním kinosále jsme zahráli 5 skladeb a vystoupení se setkalo s vřelým a upřímným potleskem. Vystoupení společně se souborem zahrála jako host Anežka Špindlerová.                                  

(foto Marie Jarošová)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                                         Koncert na dvorku ZUŠ Prachatice 25.6.2008

 25. června 2008  vystoupilo Klarinetový soubor Prachatice na tradičním Koncertu na dvorku ZUŠ Prachatice. Toto vystoupení bylo také kladně zhodnoceno v Prachatickém deníku. Při této příležitosti zazněla mimo jiné skladba Rozverné jaro a byla zahrána v s hostem souboru Anežkou Špindlerovou.                                                                      

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

   

                                 Předávání pamětních listů  žákům ZŠ a studentům gymnázia v Prachaticích - Radniční sál Prachatice 16.6.2008

 16.června 2008 - bylo opět požádán Klarinetový soubor Prachatice o produkci při příležitosti předávání absolventských vysvědčení žákům ZŠ a Gymnázia v Prachaticích v Radničním sále. Vystoupení bylo rozděleno na čtyři hudební vstupy.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                     

 

                                                                      Vystoupení na Absolventském koncertě ZUŠ Prachatice - sál ZUŠ 14.6.2008

 14.června 2008 - Klarinetový soubor Prachatice v novém designu..  Soubor zahrál na 3.Absolventském koncertě ZUŠ Prachatice. Absolventem I.cyklu byl zároveň náš klarinetista a basklarinetista Jaroslav Masáček. Publiku jsme zahráli Boogy Woogy, Miniaturu a Rotaci č.1 a Scherzetto. za přítomnosti Františka Jančíka. Poprvé jsme se oblékli do nového oblečení. .

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                           

 

                                                                         Zahájení festivalu Dny Duchovní hudby - Radniční sál Prachatice 5.6.2008  

 5.června 2008 - zahajoval Klarinetový soubor Prachatice  ceremoniál Dny duchovní hudby v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích za přítomnosti duchovních představitelů a představitelů města. Po skončení produkce jsme byli pozváni k občerstvení.

(foto Antonín Krejsa)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

               

 

                                                 Předávání maturitních vysvědčení studentům SPGŠ Prachatice - Radniční sál Prachatice 30.5.2008

 30.května 2008 - se konalo v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích slavnostní předávání maturitních vysvědčení studentů SPGŠ Prachatice. V sestavě Klarinetového kvarteta zahrál soubor tři skladby. Svou premiéru zde měla skladba  Scherzetto.

(foto Antonín Krejsa)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                                                             

                                                                                                 Partnerschaft Schönsee (SRN) 20.4.2008

 29.dubna 2008 se zúčastnil Klarinetový soubor mezinárodního setkání hudebních souborů Centra Bavaria v německém Schönsee. Publiku jsme zahráli pět skladeb a největší ohlas přinesly autorské skladby. Při této příležitosti byly rozdány první a čerstvé exempláře nového CD našeho souboru nazvané "Klarinetové kvinteto".                            

(foto Jiří Čejka)  

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                         

                                                                   Vernisáž výstavy obrazů Karla Klostermanna - Prachatické muzeum 1.4.2008

  V první aprílový den 1.dubna 2008 jsme vystoupili na vernisáži výstavy obrazů Karla Klostermanna v prachatickém muzeu. Vernisáž navštívil pan skladatel František Jančík, kterému jsme zahráli jeho vlastní skladbu, věnovanou nám, s názvem Rotace. Publikum naše vystoupení odměnilo potleskem Po skončení produkce jsme si prohlédli novou i starší expozici muzea a dověděli se mnoho zajímavého z historie města Prachatice.                            

( foto Muzeum Prachatice).

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogaleri

 

 

                                                          Vystoupení na plese města Strunkovice nad Blanicí - Strunkonvice nad Blanicí 18.1.2008    

 Na pozvání jsme 18.ledna 2008 zahráli na Obecním plese ve Strunkovicích nad Blanicí. Čas vyměřený pro naše vystoupení se pohyboval kolem 15 minut. Při této příležitosti byl poprvé pořízen Live záznam tohoto vystoupení naším nahrávacím zařízením.

(foto Oskar Arce)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                                                          Vánoční koncert - Strunkovice nad Blanicí 19.12.2007

 Naší tradicí v adventní době se stalo vystupování na vánočním koncertě ve Strunkovicích nad Blanicí. Nejinak tomu bylo 19.prosince 2007. Během 15 minutového vystoupení jsme zahrále mimo jiné dvě skladby z našeho vlastního repertoáru Rozverné jaro a Na kopci nad vinicí.

(foto Petra Kůsová)  

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                                                 Vánoční koncert - České Budějovice 18.12.2007

 První z předvánočních vystoupení našeho souboru se konalo 18.prosince 2007 v Českých Budějovicích na koncertě SZaVŠ. Obecenstvu jsme zahráli celkem pět skladeb s tradičními vánočními koledami. Svou premiéru zde měla naše vlastní autorská skladba nazvaná Na kopci nad vinicí (Moravská vzpomínka) ve které střídáme klarinety a zobcové flétny. Publikum nás odměnilo dlouhým potleskem. .

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                        Vystoupení pro pražskou soukromou firmu - Sklepy Staré radnice v Prachaticích 22.11.2007

 Svůj kompletní repertoár s novinkou  Bach Goes To Town se představil Klarinetový soubor Prachatice ve Sklepech Staré radnice Městského úřadu v Prachaticích dne 22.listopadu 2007 při oslavě pražské soukromé firmy. Naše vystoupení přesáhlo 35 minut hudební produkce. Na klavír doprovodil host Oskar Arce.                                              

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                                   

 

                                                                                      Podzimní koncert ZUŠ Prachatice - sál ZUŠ 13.11.2007

 Rok se s rokem sešel a Klarinetový soubor Prachatice vystopil opět na tradičním Podzimním koncertě ZUŠ Prachatice, který se konal 13.listopadu 2007.

(foto Anežka Špindlerová)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

     

 

                                Zahájení akce Přeshraniční spolupráce mezi regiony Evropy - Sklepy Staré radnice v Prachaticích 17.10.2007

 Se svým novým členem - basklarinetistou Jaroslavem Masáčkem zahrálo Klarinetové kvinteto v prostorách Sklepů Staré radnice Městského úřadu v Prachaticích dne 17.října 2007 při zahájení Semináře přeshraniční spolupráce mezi regiony

 (foto archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                               

 

                                                                        Mezinárodní přehlídka komorních souborů - Nové Hrady 7.11.2007

 Klarinetový soubor Prachatice v rozšířené sestavě sestavě -  se představil na Přehlídce komorních souborů ZUŠ v Nových Hradech. 12.října 2007. Jako suvenýr dostal náš nově sestavený soubor šedivé šály. Publikum reagovalo především na skladby ve swingovém rytmu..

(foto archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

 

                                               Vernisáž výstavy obrazů německého malíře Wolfganga Kratzera - Galerie Dolní Brána 3.9.2007

 Klarinetový soubor Prachatice s doprovodem klavíru zahrál 3.září 2007 v Galerii Dolní Brána v Prachaticích při zahájení vernisáže německého malíře Wolfganga Kretzera.

(foto archiv Klarinetového souboru Prachatice)

 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                                             Vernisáž - Městská knihovna Prachatice 2.9.2007

 4.září .2007 zahájil Klarinetový soubor Prachatice výstavu v Městské knihovně v Prachaticích.                                  

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                                 

                                                                                                 Koncert na dvorku ZUŠ Prachatice 27.6.2007

 Posledním vystoupením školního roku 2006-2007  byl tradiční Koncert na dvorku ZUŠ Prachatice 27.června 2007. Divákům jsme zahráli to nejlepší z našeho repertoáru. Naše druhé vystoupení pod širým nebem bylo symbolicky zakončeno dešťovou přeháňkou. 

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                             

                                                                          Předávání pamětních listů žákům ZŠ - Radniční sál Prachatice 26.6.2007

 Stalo se již tradicí, že se žákům devátých tříd předávají pamětní listy přestaviteli města. 26.června 2007 jsme při této akci s naší produkcí nechyběli. Zajímavostí tohoto vystoupení bylo, že tři žáci devátých tříd, kterým tento den byl pamětní list předán, byli naši členové - Petr Chalupský, Tomáš Janoušek.                                                                      

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                        Koncert při akci nazvané "Ochutnávka vín a sýrů" - Arkády Staré radnice v Prachaticích 8.6.2007

 

 Na požádání prachatického znalce vín p. Kočana, jsme 8.června .2007 v kompeltní sestavě s klavírním doprovodem zahráli v rámci akce nazvané "Ochutnávka vín a sýrů" v překrásných prostorách Arkád na radnici Městského úřadu v Prachaticích. Celé vystoupení trvalo 30 minut. Po produkce jsme velice rádi některé z nabízených sýrů ochutnali. Premiéru zde měla skladba Francisa Laie - Love Story, v úpravě pro klarinety a klavír.                                                  

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)                

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                     Dny duchovní hudby - zahájení - Radniční sál Prachatice 7.6.2007

 Každý rok v červnu se v Prachaticích odehrávají Dny duchovní hudby. Nejinak tomu bylo 7.června .2007. V tento den náš soubor tuto hudební akci při svém zahajování v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích hudebně doprovodil. Basklarinet na který hrál Jan Hovorka dodal našemu souboru správný basový témbr. Svou premiéru zde měla skladba J.Ortefelda - Black and White Rag.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                  Zahájení  Oslav Jana Nepomuka Neumanna - Radniční sál Prachatice a Zahrada Hospicu Prachatice 16.6.2007

 16.červen 2007 se v Prachaticích odehrávaly Oslavy Jana Nepomuka Neumanna. V tento den čekala náš soubor dvě vystoupení. První se odehrálo v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích, kde jsme hudebně dokreslovali samotné oficiální zahájení těchto oslav. Odpoledne zahrál kompletní Klarinetový soubor s doprovodem pod širým nebem v zahradě Hospicu v Prachaticích, kde se za přítomnosti starosty města Prachatice a jiných představitelů odhalovala socha prachatického rodáka. Přestože tento den byl ve znamení drobných dešt'ových přeháněk, během vystoupení nám počasí i přes menší poryvy větru přálo.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

                                                                   Zahájení výstavy v Muzeu českých loutek a cirkusu v Prachaticích 6.3.2007

 Dne 6.dubna 2007 zahajoval Klarinetový soubor výstavu v prachatickém Muzeu loutek  na Velkém  náměstí.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)  

 

 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                           Zahájení výstavy prací žáků ZUŠ Prachatice - Zimní zahrada Městského úřadu 26.3.2007

 Klarinetový soubor Prachatice je souborem, který často vystupuje na vernisážích a zahajování výstav. 26.března 2007 jsme měli tu čest hudebně doprovodit vernisáž výtvarných prací žáků Základní umělecké školy v Prachaticích. Zahájení výstavy proběhlo v prostorách Zimní zahrady Městského úřadu v Prachaticích. Tento prostor disponuje výbornými akustickými podmínkami proto je pro pořádání podobných hudebních akcí velice vhodný. Svou premiéru zde měla naše vlastní skladba nazvaná Rozverné jaro.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)  

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

                                           

 

                                                                             Vystoupení na koncertě Kapelky Jana Markovce - Lhenice 31.3.2007

  Pro veřejnost jsme v kompletní sestavě zahráli ve Lhenicích na pozvání místní Kapelky Jana Markovce, která zde měla své vystoupení dne 31.3.2007.

(foto Oskar Arce)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                                                                 Krajské kolo soutěže ZUŠ - Dačice 2.3.2007

 Po úspěchu v Okresním kole soutěží ZUŠ následovalo kolo krajské. Odehrálo se 2. března 2007 v Dačicích. V konkurenci souborů z celého Jihočeského kraje získalo náš Klarinetový  soubor  2.místo.

 (foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)  

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

 

                                                                                             Okresní kolo soutěže ZUŠ - Vimperk 21.2.2007

 První úspěch našeho Klarinetového souboru se odehrál 21. února 2007 ve Vimperku. Náš soubor se zúčastnil Okresního kola soutěží Základních uměleckých škol. Domů si soubor odvezl 1. místo s postupem do Krajského kola soutěže. V repertoáru se porvé objevila skladba hudebního skladatele Františka Jančíka - Rotace pro klarinetové kvarteto, kterou pro náš soubor specielně napsal. Klarinetový soubor doprovázel na klavír Oskar Arce. Poprvé jsme se představili v novém oblečení.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

 Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

                                                                                         Vánoční koncert - Strunkovice nad Blanicí 18.12.2007

 Naší nepsanou tradicí je vystupování na Vánočním koncertě ve Strunkovicích nad Blanicí. Ještě před založením Klarinetového souboru jezdilo pravidelně zahrát na tento koncert Klarinetové trio - Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a domácím Zdeněkem Pudivítrem. 18.prosince 2006 zde poprvé vystoupilo Klarinetový soubor. Jednalo se tehdy již o třetí tradiční vystoupení ve Strunkovicích nad Blanicí. V repertoáru se zde mimo jiné objevila poprvé skladba Pavanne, která se později stala tradiční "zahajovací" skladbou našeho souboru.                                                                                    

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                                         Koncert v Městském divadle v Prachaticích 22.12.2007

 22.prosince 2006 zahrál poprvé Klarinetový souobor v Městském divadle v Prachaticích na Vánočním koncertě. Vystoupení bylo mimo jiné obohaceno i doprovodem kontrabasu, klavíru a bicích nástrojů. Týkalo se skladby Na útěku (Boogi pro 4 klarinety), která zde měla svou premieru.                                                                        

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                                   Zahájení vánoční výstavy v Prachatickém muzeu 7.12.2007                                    

 Začátkem prosince roku 2006 - konkrétně 7.prosince 200zahajoval Klarinetový soubor svým hudebním vystoupením Vánoční výstavu, která se konala v budově Městského muzea v Prachaticích. Výborná akustika, tvořená klenbami této historické budovy dodala našemu souboru čistý a příjemný zvuk. Jako přídavek zde poprvé zazněla Vánoční směs v naší vlastní úpravě.

 (foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice) 

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                                  Vystoupení pro Komerční banku v Prachaticích 23.11.2006

 Dne 23.listopadu 2006 zahrál nově vytvořený Klarinetový soubor v rámci výročí oslav založení Komerční banky v Prachaticích. Soubor měl připravené 15 minutové vystoupení. Po jeho skončení jme byli pozváni ke společné pohoštění.

(foto Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

                                                                                                Podzimní koncert ZUŠ Prachatice 14.11.2006 

 Naše první veřejné vystoupení se odehrálo 14.11.2006. Jednalo se o Podzimní koncert ZUŠ Prachatice.Tehdy soubor vystupoval jako Klarinetové kvarteto a to v dnes již historickém obsazení - Alexandera Ragáče - 1. klarinet, Petra Chalupského - 2.klarinet, Zdeněka Pudivítra - 3.klarinet a Tomáše Janoušeka - 4.klarinet. Pro toto vystoupení byly připraveny mimo jiné tyto  skladby: Miniatura (J.Czerny), Zámecká suita (K.Richter) aj. 

(Archiv Klarinetového souboru Prachatice)

Více informací:     Zprávy z médií     Fotogalerie

 

 

 

                                                                     

                                                                

 

TOPlist