aktualizováno: 20.04.2018 22:00:22


Klarinetový soubor Prachatice-v databázi Kulturní most Klarinetový soubor Prachatice-v databázi Muzikus Klarinetový soubor Prachatice-v databázi Kulturní most


 
 
                 
                                                                                                                                                                                   
            Aktuální alba: Desítka / Klarinetový soubor Prachatice  - F.Jančík - Vivat Muzika     Zlatá cena, Cena poroty - Young Bohemia 2018, Praha, 24.3.2018
                                                            
                     
                                                                        
 
                                                    
                               Nejbližší akce Klarinetového souboru Prachatice:

 

                                                                                  16.prosince 2018 - Adventní koncert, Synagoga, Čkyně

                                                                           2. prosinec 2018 - Adventní koncert, Třeboň

                                                                             2.listopad 2018 - Koncert, Městské divadlo, Prachatice

                                                                                    7.září 2018 - Koncert, Wolfstein/Freyung (SRN)

                                                                              30.srpna 2018 - Koncert, Bavorská Ruda (SRN)

                                                                                5.srpna 2018 - Vernisáž SALVE Prachatice

                                                                         29.červenec 2018 - Koncert, Libínské Sedlo

                                                                         17.červenec 2018 - Koncert, Stezka v korunách stromů, 20hod., Kramolín

                                                                        15. červenec 2018 - Letní koncert, Třeboň

                                                                       6.-7.červenec 2018 - Mezinárodní festival Bratislava (Slovensko)

                                                                           1.července 2018 - Vernisáž, Vodňany, 14 hod.

                                                                   29. a 30. června 2018 - Přivítání hostů Zlaté stezky

                                                                             23.června 2018 - Den Hudby, Kašperské Hory

                                                                             22.června 2018 - Koncert, Jáchymov

                                                                             12.května 2018 - Evropský festival duchovní hudby,  Bodenmais (SRN), 17.30 hod.

                                                                           5.-6.května 2018 - Mozartova Praha, Praha

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

                                      Aktuálně - stalo se...

15.dubna 2018 - Klarinetový soubor Prachatrice se představil lázeňským hostům v jihočeské Třeboni. V programu, nazvaném Recitál zahrál návštěvníkům třeboňských lázní. Hodinový koncert obsahoval známé i méně známé melodie z širokého repertoáru souboru. Instrumentální hudba byla prokládána sólovým zpěvem . Podle reakce hostů lázní se koncert všem velice líbil a důkazem toho byl dlouhý potlesk v závěru koncertu. Věříme, tedy, že účel - potěšit lázeňské hosty naší hudbou se více než vydařil.

 

 

 

 

8.dubna 2018 - Se svým koncertem jsme se představili na Moravě. Konkrétně v krásném jihomoravském městečku Jevišovice, kde se v odpolední neděli konal průřezový koncert naším bohatým repertoárem. V místním kostele s naprosto dokonalými akustickými podmínkami zněly skladby W.A.Mozarta, J.S.Bacha, R.Schumanna a také upravené melodie z muzikálů a různých melodií z oblasti filmové hudby. Přítomní posluchači odměnii náš koncert dlouhým potleskem, který nás upřímně potěšiL. Hodinovému koncertu panovala skvělá nálada a věříme, že se tato nálada přelila i na přítomné posluchače. Do Jevišovic se vždy rádi vrátíme.

 

 

 

 

5.dubna 2018 - Společný koncert - Pěvecký sbor Fontána SPgŠ a Klarinetový soubor Prachatice .Čtyřicet let slaví každý člověk jenom jednou. 5. dubna 2018 se konal krásný koncert, na kterém se prachatické veřejnosti představil skvělý pěvecký soubor SPgŠ Fontána, který vede Petra Sovová, Klarinetový soubor Prachatice a Klarinetový soubor Junior se svými členy Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem, Jiřím Peckou, Tomášem Mayerem a Janem Antelem. Jako další hosté se představili: Martina Pivoňková, Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, Vítek Neužil a Simona Vacušková. Všichni účinkující předali během tohoto koncertu vše krásné, co mohou svým uměním a lidskostí poslat prostřednictvím svých nástrojů a lidských hlasů. Neopakovatelný zážitek, a tak trochu i sen, se stal nádhernou realitou, kterou samozřejmě ocenili především posluchači a návštěvníci tohoto koncertu. Hudba a zpěv se linuly krásnými klenbami kostela sv. Jakuba v Prachaticích a jistě potěšily zcela zaplněné prostory tohoto místa, z něhož dýchají staletí a úcta k lidské vzájemnosti a pokoře. 

 

24.-27.března 2018 - Klarinetový soubor Prachatice je držitelem své další Zlaté ceny a Ceny poroty 
Účastí na prestižním mezinárodním hudebním festivalu Young Bohemia 2018, který se konal o tomto víkendu v Praze, se může pochlubit prachatický klarinetový soubor. Ve svém rozšířeném novém složení s klarinetisty Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem, basklarinetistou Jiřím Peckou vystoupila v soutěži také s úspěchem zpěvačka Petra Sovová.  
     Pětičlenný tým prachatických muzikantů si vybojoval v kategorii orchestrů a jiných uskupení svou již patnáctou Zlatou cenu a navíc také Cenu poroty za skvělou interpretaci a aranžmá svých skladeb. Odborné mezinárodní porotě soubor předvedl mltižánrový repertoárový výkon, za který ho porota vysoce bodovala. Ocenila dramaturgii, projev, hudení stránky a kvality vystoupení, pěveckou stránku a také provedení a úpravu skladeb, za co si soubor převzal právě druhé ocenění. V konkurenci zahraničních orchestrů a uskupení z různých koutů světa - Japonsko, Rusko, Kanada, Německo) si tedy vedl velice dobře, co také konstatovali jednotlivý členové poroty ve svých hodnoceních.
    
 

15.února 2018 - Recitálem jsme se představili také mladým posluchačům v klubu střební průmyslové školy a středního odborného učiliště v Písku. Na programu zazněly především skladby známé z populárních filmů a muzikálů. Vystoupení se setkalo s úspěchem a pro mnohé mladé posluchače bylo překvapením. Vystoupení trvalo téměř hodinu a Klarinetový soubor Prachatice zahrál svůj repertoár napříč žánrům a stylům.

 

 

 

 

 

9.února 2018Komorní klarinetový kvartet se zaměřuje na široké spektrum hudebních skladeb. Do Volar přivezl pestrý výběr od klasických autorů až po současné muzikálové a filmové melodie. Ve Volarech zněla směsice od Johana Sebastiana Bacha, přes Hvězdné války, westernovou hudbu až k bájné Carmen. Premiéra ve volarském společenském sále radnice byla povedená a více než tři desítky diváků ocenily vystoupení dlouhotrvajícím potleskem. Poděkování patří Janu Hovorkovi, Petru Chalupskému, Tomáši Janouškovi, Jiří Peckovi, zpěvačce Petře Sovové a Marcele Haspeklové za výbornou recitaci. Komorní klarinetový kvartet přivezl k svému recitálu dvě posily, Petru Sovovou a Marcelu Haspeklovou. Petra Sovová zaujala výborným zpěvem operetní starr a Marcela Haspeklová recitací Šumavy domovem, knihy Ivo Stehlíka, známého volarského nakladatele a spisovatele.  (text Ladislav Beran, Prachatický deník)

 
 
 
 

20.prosince 2017 - Poslední letošní vánoční koncert se odehrál v Kulturním době v Trhových Svinech u Nových Hradů. Vánoční skladby proložené širokým a pestrým repertoárem jsme nabídli tamním psluchačům. Došlo také na zpívání vánočních koled. Koncert se setkal s dlouhotrvajícím potleskem, který nás velice potěšilo. Celý koncert trval bezmála devadesát minut.

 

 

 

 

 

17.prosince 2017 - Tradice se musí ctít. Jako každý rok i letos jsme zavítali do čkyňské Synagogy, abychom zde zahráli na našem Adventním koncertě. Toto krásné místo nabízí jednak skvělé akustické prostředí, ale i také krásný interiér. Náš koncert byl sestaven ze skladeb adventního i nevánočního charakteru. Ke slovu přišly i tradiční vánoční české koledy, které si s námi přitomní posluchači a návštěvníci koncertu zazpívali. Věříme, že se nám podařilo vytvořit příjemnou adventní atmosféru. Vedle naší hudby a zpěvu zaznělo také mluvené slovo Marcely Haspeklové. 

 

 

 

 

16.prosince 2017 - Vánoční setkání s posluchači v Husinci. Tak by se dalo nazvat vystoupení, kterým jsme potěšili husinečáky. Sobotnímu odpoledni vládly pod pergolou Obecního úřadu melodie vykreslující atmosféru vánoc, ale také melodie, které potěší. Vzniká tak hezká tradice společného setkávání, protože tuto akci jsme absolvovali i loňský rok. Je hezké, že se lidé stále setkávají a jen tak si společně popovídají u čaje či svařáku. Díky patří Obecnímu úřadu v Husinci.

 

 

 

 

 

14.prosince 2017 - Vánočním koncertem v Českých Budějovicích v Kostele sv. Anny (koncertní síň Jeremiášova) jsme se představili posluchačům z Českých Budějovic. Součástí koncertu bylo i vystoupení dětského pěveckého sboru Canzzoneta se sbormistrymí Petrou Novou a flétnového souboru českobudějovické konzervatoře. Kooncert byl doplňen mluveným slovem Marcely Haspeklové. Vřelý a dlouhý potlesk posluchačů byl pro nás velkou odměnou. 

 

 

 

 

8.-9.prosince 2017 - Klarinetový soubor Prachatice se ve dnech 8.-10. prosince 2017 zúčastnil Mezinárodního festivalu Prague Christmas (Pražské vánoce) 2017. Během účinkování zahrál na společném koncertě s dětským sborem v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a také na závěrečném Galakoncertě tohoto festivalu. V soutěžní části festivalu získal ocenění ZLATÉ PÁSMO  ve své kategorii. Tato cena je v pořadí již čtrnáctá. Porota ve svém hodnocení především ohodnotila, dynamiku, skvělou intonaci, frázování a rytmičnost. Uznání také dostaly vlastní úpravy skladeb, které si Klarinetový soubor Prachatice píše sám. Děkujeme cšem, kteří nám drželi palce. KSP.

 

 

 

 

 3.prosince 2017 - rvní Adventní koncert našeho souboru se odehrál v první adventní neděli. Zavítali jsme do Třeboně. Lázenštím hostům jsme zahráli cca 80 minutový sváteční program, ve kterém ovšem zazněly i civilní nevánoční skladby. Diváci a posluchači oceňovali vřelým potleskem připravený program, sestavený ze zpívaných skladeb v podání naší zpěvačky Petry Sovové i skladby instrumentální. Podařilo se vytvořit skvělou vánoční atmosféru a posluchači následně zpívali s námi i vánoční koledy.

 

 

 

 

 14.října 2017 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku zahrát si na koncertě Mezinárodního sborového festivalu, který se již tradičně koná ve Vlachově Březí. Společný koncert dvou sborů a našeho souboru se konal ve skvělém prostředí zámku Kratochvíle u Netolic. Posluchači vyslechli dvacetiminutový blok našich skladeb a odměnili nás velkým potleskem a nadšením. Sál zámku Kratochvíle je velice dobrý po akustické stránce, proto hra v tomto prostedí je opravdu úžasná. Za vystoupení jsme obdrželi pamětní list.

 

 

 

 

 12.října 2017 - Recitál Klarinetového souboru Prachatice se uskutečnil v prachatických Sklepích Staré radnice. V tomto komorním prostředí jsme představili velké množství novinek, které jsme vyprodanému koncertu představili. Reakce posluchačů byla výborná a proto si myslíme, že repertoár je pro posluchače velice zajímavý. V jednom případě byla skladba doprovázená rytmickým nástrojem - kastaněty, kterých se zhostila Simona Vacušková. Specielním hostem byl klarinetista Tomáš Mayer, který výborně improvizoval. Všichni členové našeho souboru - Jan Hovorka, Tomáš Janoušek, Petr Chalupský, Jiří Pecka i Petra Sovová odvedli skvělou práci.

 

 

 

 22.září 2017 - Dá se říci, že již tradičně vystupuje koncem září Klarinetový soubor Prachatice na koncertě v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle u Prachatic. Nejinak tomu bylo i letos. Koncert s názvem Koncert duchovní hudby se nesl ve znamení hudby klasické - období klasicismu, romatismu, baroka a trochu hudby dvacátého století. Padesátiminutovým koncertem zazněly skladby velikánů dějin hudby, v některých případech doprovozené i zpěvem. Posluchači tento koncert přijali s nadšením a věříme, že jsme jim udělali radost. Kostel je velice dobrý i po zvukové - akustické stránce.

 

 

 

 9.září 2017 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Noci muzea v německém Ingolstadtu. Stejně jako loňský rok i letos byla připravena bohatá expozice pro širokou veřejnost, kterou jsme naší hudbou doplňovali na různých místech muzea v zhruba třičtvrtěhodinových blocích. Pro nepřízeň počasí se letos nekonala venkovní část programu, přesto organizátoři připravili zajímavý a pestrý program.

 

 

 

 

 

 25.srpna 2017 - Koncert v rámci Dnů Aloise Háby se uskutečnil ve Vizovicích na Moravě. Tento koncert byl koncipován jako přehlídka děl prachatického autora a skladatele Františka Jančíka, který z Vizovic pochází. V zaplněném sále vizovického zámku společně s Klarinetovým souborem Prachatice vystoupila také Drahoslava Satorová a Martina Pivoňková. Více jak dvouhodinový koncert byl doprovázen neutuchajícími potlesky posluchačů a návštěvníků tohoto koncertu. Sál vizovického zámku je dokonale vybaven skvělými akustickými podmínkami a krásným prostředím. Rodák František Jančík byl po právu odměněn posluchači za své dílo, které mělo obecenstvo možnost vyslechnout.

 

 

 

 14.srpna 2017 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil vernisáže SALVE Prachatice, která se tentokrát konala v hlavním městě Slovenské republiky v Bratislavě.  Město Prachatice zde vystavovalo kolekci obrazů workshopu SALVE, který již dvanáct let pořádá. V rámci velmi úspěšné vernisáže zazněly tři skladby souboru včetně zpívané Habanery z opery Carmen George Bizeta v podání Petry Sovové (Kůsové), která sklidila velký úspěch. Jsme rádi, že se můžeme dlouhodobě zúčastňovat těchto akcí. 

 

 

 

 

 6.srpna 2017 - Dalo by se říci, že tradičně jsme v této letní době zahráli na posledním setkání výtvarníků v Prachaticích s názvem SALVE. Pozvaní výtvarníci měli možnost týden tvořit svá díla a právě na této vernisáži byla hotová díla představena veřejnosti. Jsme rádi, že se můžeme dlouhodobě hudebně zapojit do tohoto již tradičního setkání, které se pravidelně v Prachaticích koná.

 

 

 

 

 29.července 2017 - Naše spolupracovnice Petra Kůsová dnes již Sovová se vdávala. Byla to svatba netradiční až ve festivalovém pojetí. Během odpoledne se svatebčanům a hostům představilo několik kapel, uskupení, zpěváků, herců, prostě kamarádů. kteří Petře zahráli a zazpívali. Nemohli jsme proto u této události chybět a zahráli jsme něco z našeho repertoáru. A samozřejmě nesměla chybět "Carmen" v podání Petry. Její výkon je vždy zlatý hřeb.

 

 

 

 

 20.-23.července 2017 - Klarinetový soubor Prachatice získal 13.zlaté ocenění. Stalo se tak na Mezinárodním festivalu v Polsku, který se jmenoval Kultur-Karavan. Ocenění  1.Laureát festivalu si soubor odvezl za provedení pěti soutěžních skladeb a porota ohodnotila výkon souboru právě tímto oceněním. Během festivalu jsme si ještě zahráli na společném koncertě účastníků, který se konal na břehu Severního moře ve městě Kamien Pomorski. Již v minulosti jsme získali titul Grand Prix a je velkou radostí, když můžeme toto ocenění obhájit. V rámci festivalu jsme si ještě prohlédli pamětihodnosti a okolní krásnou přírodu Národního Parku Wolin. Děkujeme organizátorům za skvělou přípravu festivalu. Účinkování bylo podpořeno GRANTEM 2017 města Prachatice, za což mu patří poděkování.

 

 

 15.července 2017 - Letní koncert pro lázeňské hosty v Třeboni. Takový byl koncert sestavený převážně ze známých melodií, písní a skladeb, který jsme představili v Třeboni. Repertoár byl ještě obohacen o zpívané skladby Georga Friedricha Händela, George Bizeta a Franze Schuberta v podání Petry Kůsové. Hodinový koncert byl odměněn dlouhotrvajícím potleskem spokojených lázeňských posluchačů a návštěvníků.

 

 

 

 

 1.července 2017 - Klarinetový soubor Prachatice potěšil pacienty Vojenského rehabilitačního ústavu ve Slapech u Prahy. Zahráli jsme výběr nejznámějších skladeb z našeho repertoáru. Vystoupení trvalo přibližně hodinu a podařilo se nám jistě potěšit několik pacientů tohoto zařízení.

 

 

 

 

 

23. a 24.června 2017 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při příležitosti zahájení Slavností Zlaté stezky v pátek 23.června 2017 a poté v sobotu 24.června 2017 na akci města Prachatice, které poděkovalo všem sponzorům a dárcům těchto tradičních městských slavností. V obou vystoupeních zazněla skladba Cantina Band - ze filmu Star Wars a také Habanera z opery Carmen George Bizeta v pěveckém podání Petry Kůsové, naší spolupracovnice. Carmen sklidila veliký a zasloužený úspěch.

 

 

 

 

 9.června 2017 - Klarinetový soubor Prachatice hraje klasiku... takový byl název koncertu, který jsme měli v prachatickém Kostele svatého Jakuba, při příležitosti Noci kostelů, celorepublikové akci, která se právě konala. Jako naši hosté vystoupili zpěvačka Petra Kůsová, která společně s námi zazpívala Händelovu Lascia Da Piagno a Schbertovu Ave Mariu. Dalším hostem byla klavíristka Drahoslava Satorová, která si připravila příjemnou skladbu Cesara Franka. V programu také zazněli skladby Mozarta, Bacha, Pucciniho, Bizeta, Františka Jančíka. Odměnou pro nás všechny byl velký potlesk posluchačů, kteří si koncert přišli poslechnout.

 

 

 

 3.června 2017 - Klarinetový soubor Prachatice na přání zahrál na svatbě, která se konala v rekreačním zařízení Olšina poblíž vodní nádrže Lipno. Přítomným hostům a posluchačům jsme zahráli koncert sestavený převážně ze známých melodií, které repertoár obsahuje. Vystoupení bylo shledáno s velkým nadšením a radostí. Zbývá poděkovat a popřát vše nejlepší do života.

 

 

 

 

 

 1.června 2017 - Stejně jako již v minulých letech i letos zahájil Klarinetový soubor Prachatice svou hudbou Dny duchovní hudby v Prachaticích. Tuto významnou kulturní akci v Prachaticích zahájil starosta města ing.Martin Malý a Jiřina Dolejšková z Městského úřadu. Zúčastněnými byli také domácí i přespolní duchovní. Klarinetový soubor Prachatice zde zahrál pět svých skladeb.

 

 

 

 

 

 18.května 2017 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži na zámku Wolfstein v německém Freyungu. Vernisáž této výstavy se týkala vystavení historických prachatických terčů, které zde město Prachatice prezentovalo. Během úvodních proslovů zahrál náš soubor celkem 5 skladeb v jednotlivých vstupech. O vystoupení a vernisáži také informovali bavorská média. S proslovy se vystřídali představitelé města Prachatice a Freyung i okresní zástupci.

 

 

 

 28.dubna 2017 - Slavostní vernisáží v německém respektive bavorském městě Passau byla zahájena výstava prací, obrazů a uměleckých děl výtvarníků a malířů spojených s prachatickým projektem SALVE, který slaví úspěchy na různých místech v Evropě. Je proto velkou ctí a potěšením tyto akce hudebně dokreslovat a doplňovat naší hudbou. Stalo se tak právě v německém Passově za přítomnosti starostů měst a vedení kultury a školství města Prachatice.

 

 

 

 

 27.dubna 2017 - Jako každý rok i letos jsme dostali pozvání z vodňanského Centra sociální péče hudebně dokreslit atmosféru připravované akce poděkování sponzorům a spolupracovníkům centra. V příjemné a přátelské atmosféře jsme odehráli několik skladeb z našeho repertoáru a doplnili tuto slavnostní atmosféru o malý koncert věnovaný všem posluchačům a návštěvníkům centra. Děkujeme za pozvání a věříme zase brzy nashledanou.

17.dubna 2017 - novým spolupracovníkem a členem Klarinetového souboru Prachatice se stal skvělý prachatický muzikant - klarinetista, basklarinetista a baskytarista Jiří Pecka. Vítej Jirko :)

 

 

 

 8.dubna 2017 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži v německém Sankt Oswald při příležitosti představení knihy o Šumavě českého spisovatele. Na vernisáži zazněly skladby dokreslující krásnou atmosféru expozice rozsáhlého komplexu muzea Waldgeschischte Sankt Oswald.

 

 

 

 

 

 24.-26.března 2017 - Prachatičtí klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček - Klarinetový soubor Prachatice si přivezli z posledního ročníku mezinárodního festivalu Prague Young Bohemia  2017 zlatou cenu, která se zařazuje do dlouhé dvanáctičlenné řady zlatých trofejí, které soubor od roku 2012 získal. Porota kladně ohodnotila čistou a skvělou intonaci, výběr soutěžních skladeb i jejich provedení. V porotě zasedli profesoři a profesionální hudebníci z celého světa. Soutěž se konala v pražském Národním domě na Vinohradech, sále s vynikající akustikou. Klarinetový soubor Prachatice byl společně s ostatními účastníky festivalu předtím přivítán na Staroměstské radnici v Praze vedením odboru kultury a cestovního ruchu pražského magistrátu. Zúčastnil se také průvodu účastníků festivalu starou historickou Prahou. Všem kteří nám drželi palce velice děkujeme.

 

 

 8.března 2017 - Klarinetový soubor Prachatice - Hudební recitál. To byl název koncertu, který jsme odehráli v třeboňských lázních Aurora. Přítomní posluchači si mohli poslechnout široké spektrum skladeb různých stylů a žánrů. V hodinovém koncertě zazněli mimo jiné i novinky našeho repertoáru, které jsme nacvičovali od začátku letošního roku. Věříme, že jsme zpříjemnili nedělní březnový večer naší hudbou.

 

 

 

 

 

 31.ledna 2017 - odvysílal Český rozhlas České Budějovice pořad věnovaný Klarinetovému souboru Prachatice. Pořad s názvem "Vlídné tóny - Klarinetový soubor Prachatice a jeho široký repertoár" si můžete poslechnout ze záznamu zde: ZAZNAM PORADU

 

 

 

 

 

 7.ledna 2017 -  Druhý společný koncert souboru Saxmania z Vysočiny a hosta - Klarinetového souboru Prachatice, vyvrcholil v sobotní večer v Kostele sv. Václava v Plané nad Lužnicí. Koncert se tentokráte nesl ve znamení děl skladatelů klasické hudby, proto měli posluchači možnost vyslechnout koncert složený ze skladeb velkých autorů a skladatelů. Odměnou byl upřímný potlesk posluchačů. Děkujeme souboru Saxmania a Petrovi Randlíkovi za perfektní organizační servis a zázemí.

 

 

 

 

 6.ledna 2017 - Klarinetový soubor Prachatice velice rád přijal nabídku saxofonového kvarteta Saxmania k uspořádání společného koncertu obou souborů. Tento koncert proběhl v Pivovaru zámku Žirovnice, v příjemném akustickém prostředí. Každý soubor zde odehrál svůj půlhodinový blok skladeb, který potěšil početné posluchače, kteří na koncert v mrazivém počasí dorazili. Nezbývá než poděkovat za pozvání a těšit se na další spolupráci.

 

 

 

 

 26.prosince 2016 - Adventní vystoupení u živého Betléma proběhlo v jihočeském městě Blatná a to i navzdory chladnému a sychravému počasí, které panovalo. Přesto se sešla početná skupina posluchačů a zájemců o vystoupení a se zaujetím poslouchala výběru našich vánošně i nevánočně laděných skladeb, tak aby byla zachována pestrost našeho repertoáru.

 

 

 

 

 

 18.prosince 2016 - Také jedna velká tradice. Ve čkyňské Synagoze, jednoho z nejhezčích a zvukově nejlepších prostředí, jsme odehráli svůj poslední předvánoční koncert. Koncert se konal poslední adventní neděli roku 2016 a zahrány zde byly skladby především klasického repertoáru , doplněné o skladby svižnější a modernější. Z dlouhotrvajícího potlesku jsme usoudili, že se koncert povedl a to nám také posluchači dávali mile najevo.

 

 

 

 

 17.prosince 2016 - Milé adventní vystoupení v jihočeském Husinci se odehrálo v sobotním odpoledni, kdy za vůně punče a svařáku zněly promrzlým okolím klarinety. Přestože počasí nepřálo delšímu vystoupení než dvacet minut, jsme velice rádi, že jsme potěšili husinecké posluchače naší vánoční i nevánoční hudbou. Je hezké, že se lidé stále umějí potkávat a také poslouchat.

 

 

 

 

 

 15.prosince 2016 - Tradiční vánoční setkávání v Písku. Tak by se dal popsat koncert, který již tradičně hrajeme v sále SOŠ a SOU Písek. Nejinak tomu bylo i letos s vánočním i nevánočním repertoárem a tím nejlepším, co může náš repertoár posluchačům nabídnout.

 

 

 

 

 

 9.-11.prosince 2016 - Klarinetový soubor Prachatice po jedenácté zlatý. Účinkováním na 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Prague Christmas (Pražské vánoce) rozšířil svou Klarinetový soubor Prachatice svou sbírku o 11. zlatou cenu. Konkrétně byl ohodnocen odbornou hudební porotou celkovým hodnocením své kategorie  - ZLATÉ PÁSMO. Zároveň se zúčastnil festivalového benefičního koncertu v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze. Zde absolvoval koncert společně s českým a ruským sborem. Za toto učinkování obdržek soubor ještě poděkování za účast v benefičním koncertu Českobratrské církve. Cena je odměnou za poctivou a intezivní práci, které se soubor více než 10 let věnuje.

 

 

 

 4.prosince 2016 - Vánoční zastavení, tak se jmenoval koncert, který jsme odehráli v Lázních Aurora v Třeboni. Koncert sestavený pouze z děl autorů baroka, klasicismu a romantismu byl logicky doplněn i výběrem vánočních koled a písní. Hodinový koncert se nesl v duchu dobré a sváteční nálady, kterou neskrývali také posluchači a návštěvníci tohoto koncertu. Děkujeme všem posluchačům.

 

 

 

 

 

 4.prosince 2016 - Adventní vystoupení v rámci Adventních trhů v Českých Budějovicích se odehrálo na budějovickém Výstavišti v Pavilonu Z. Během půlhodinového vystoupení jsme zahráli posluchačům známé hity a písně i skladby, vážící se k blížícím se vánočním svátkům. Vystoupení bylo přijato velmi kladně a jsme rádi, že jsme mohli přítomné potěšit.

 

 

 

 

 

 1.prosince 2016 - Klarinetový soubor Prachatice spolureprezentoval město Prachatice na českém velvyslanectví v Rakousku. Město Prachatice zde dostalo prostor seznámit zájemce s projektem SALVE - workshopu, který je určen výtvarníkům z celé Evropy. V rámci této akce dostal Klarinetový soubor Prachatice také prostor k prezentaci tvorby a umění a vystoupení bylo přijato s nadšením. Zároveň bylo i oceněno samotným velvyslancem České republiky v Rakousku panem Janem Sechterem.

 

 

 

 

 27.listopadu 2016 - první ze série našich adventních koncertů proběhl v podvečer v Kašperských Horách. Tříčvrtě hodinovým koncertem zněly skladby vánočně laděné - Ave Maria Franze Schuberta, Tichá noc, Jingle Bells aj. Samozřejmě byly na programu také skladby jiných stylů a žánrů aby byla vytvořena žánrová pestrost a přitažlivost, která je pro náš soubor typická. Spokojenost posluchačů byla pro nás velkou odměnou. Zároveň jsme měli možnost navštívit také místní adventní trhy i s pravým punčem pro zahřátí.

 

 

 

 

 24.listopadu 2016 - První předvánoční vystoupení proběhlo v hotelu Štekl v Hluboké nad Vltavou. Koncert, který byl pořádán pro uzavřenou společnost proběhl od šesté hodiny večer a s přestávkami trval až do desáté hodiny. Klarinetový soubor Prachatice zde zahrál více než dvě třetiny svého repertoáru a čistý čas produkce se pohyboval kolem dvou a třičtvrtě hodiny. Jsme velice rádi, že jsme mohli zpříjemnit zajímavou akci a navodit hezké chvíle v předadventní době.

 

 

 

 

 28.října 2016 - Oslava státního svátku Vzniku Československé republiky jsme si připomněli Koncertem duchovní hudby, který se konal v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle u Prachatic. Koncert byl sestaven převážně ze skladeb období klasicismu, romantismu a doplněn známými melodiemi, na který je repertoár Klarinetového souboru Prachatice bohatý. Potěšila nás vysoká návštěvnost místního kostela a také zároveň milé přízně, které se nám dostalo.

 

 

 

 

 21.října 2016 - Deset let, deset zlatých ocenění, deset kmotrů a deset skladeb na novém CD Desítka.
Zdroj: http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/klarinetovy-soubor-hraje-uz-deset-let-pokrtil-nove-cedecko-20161023.html

Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček, to jsou jména prachatických muzikantů, kteří dohromady již deset let tvoří Klarinetový soubor Prachatice. A právě desetiletí společného hraní si v pátek spolu s pozvanými hosty a posluchači v Městském divadle v Prachaticích připomněli slavnostním koncertem. Ve více než dvouhodinovém programu vystoupily saxofonový soubor Saxmania z Vysočiny, Pěvecký sbor Fontána SPgŠ Prachatice pod vedením Petry Kůsové, klavíristka Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, zpěváci Natálie Kubištová a Karol Komenda a také mladí klarinetisté Tomáš Mayer, Jiří Pecka, Jan Antel a Vít Neužil. I když by se nezúčastněnému mohla zdát délka koncertu tak říkajíc nestandardní, nikdo z přítomných se rozhodně v sedadle neošíval. Pestrost zaručovala, že čas nikdo nesledoval a skoro přišlo líto, když se koncert nachýlil ke konci. „Trochu jsme zvažovali, jestli více než dvě hodiny nebudou přece jen moc, ale pak jsme si řekli, je to jen jednou za deset let, tak proč ne," zažertoval před křtem nového CD s příznačným názvem Desítka vedoucí souboru Jan Hovorka. Na novém v pořadí sedmém CD Klarinetový soubor Prachatice představuje nové nahrávky různých žánrů a stylů od hudby klasicismu po moderní písně filmovou a muzikálovou tvorbu. Číslovka deset byla opravdu všudypřítomná a tak symbolicky zvolil soubor i pro křest svého cédéčka deset kmotrů a kmotřiček, kteří jsou se souborem, ať už umělecky, nebo lidsky, spojeni. Byli jimi Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, Martina Pivoňková, Petra Kůsová, Natálie Kubištová, Růžena Štemberková, Josef Burda, František Jančík, Páter Vojtěch Vágai a Martin Malý.

5.října 2016 - Posluchače Sociálního centra ve Vodňanech jsme potěšili svým koncertem, který jsme zde odehráli. Předvedli jsme to nejlepší z našeho repertoáru, včetně novinek jako například Habanery George Bizeta a Lascia Ch'io de Piagno od Georga Friedricha Händela. Odměněni jsme byli dlouhým spontánním potleskem, který nás velice potěšil. Nezbývá než poděkovat za pozvání a slíbit, že se opět vrátíme. Naše návštěva byla již v pořadí třetí.

 

 

 

 

 10.září 2016 - Klarinetový soubor Prachatice v neobvyklém složení půl na půl Junioři a Senioři. Taková sestava zahrála v německém Ingolstadtu, kde byla instalována a zahájena výstava výtvarných prací prachatické hudební školy. Při této příležitosti tato sestava odehrála celkem tři vystoupení po cca 35 minutách a se setkala se se zájmem posluchačů i pořadatelů.

 

 

 

 

 9.září 2016 - přijali jsme pozvání a zahráli na zajímavé vernisáži v prachatické Dolní Bráně, kde se představovali slovenští výtvarní umělci - ti zkušení i ti začínající. Úvodního slova se ujal prof. Moza ze Slovenska. Kvůli zpoždění se ovšem náš hudební vstup rozšířil na improvizovaný minikoncert, kde jsme přidávali a přidávali. Z reakcí posluchačů bylo patrné, že to nebyla marná práce.

 

 

 

12.srpna - 20.srpna 2016 - týden strávil Klarinetový soubor Prachatice v italském letovisku Rimini a jeho okolí, kde také kromě rekreování odehrál tři vystoupení pro mávštěvníky a turisty. První se odehrálo v hotelovém komplexu v Rimini a další dvě v nedalekém San Marinu. Z repertoáru zazněl výběr nejznámějších skladeb a také novinka, která měla premieru Bizetova Habanera. Pobyt byl doplněm procházkami po historickém centru Rimini i San Marinu a pravým dovolenkovým volnem.

 

 

 

 7.srpna 2016 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži prací výtvarných umělců, kteří se každoročně setkávají v Prachaticích. Workshop se nazývá Salve. Vernisáž uvedli představitelé města v čele se starostou Martinem Malým .Zazněly skladby Ezop a Brabenec a italská Nessun Dorma z repertoáru italského tenoristy Andrea Bocelliho.

 

 

 

 

 12.července 2016 - Za velmi špatného deštivého počasí jsme odehráli malou část koncertu ve Stezce korunami stromů, který se měl konat od 20 hod. až do 22 hodin. Kvůli silné nepřízni počasí musel být koncert výrazně zkrácen. Připraven byl kompletní průřez repertoárem našeho souboru. Přírodě ani počasí neporučíš. Tak doufejme zase příště.

 

 

 

 

8.-10.července 2016 - 2. Mezinárodní cena v Bratislavě.  Mezi  svou dlouhou a rozsáhlou sbírkou cen a ocenění, za posledních pět let, si připsal Klarinetový soubor Prachatice 2. stříbrnou cenu, kterou získal na Mezinárodním mládežnickém hudebním festivalu v Bratislavě. O výsledku rozhodla mezinárodní porota složená z profesorů akademií a konzervatoří z Kanady, Německa a Slovenska. Během pobytu v Bratislavě ještě soubor zahrál na společném festivalovém koncertě v koncertní síni Klarisky v centru hlavního města Slovenska - Bratislava. Hudební repertoár byl již tradičně složen ze skladeb ve vlastních úpravách, které klarinetový soubor má.

 

 

 24. a 25. června 2016 - Město Prachatice vítalo a děkovalo hostům a sponzorům letošního ročníku Slavností solné zlaté stezky. Slavnostní akce probíhaly ve dnech 24. června a 25. června 2016 v sále Národního domu v Prachaticích. Jsme velice rádi, že jsme měli možnost tuto slavnostní chvíli hudebně dokreslit a zpříjemnit tak tuto slavnostní chvíli. Hlavní řeč měli Jiřina Dolejšková a starosta města Prachatice Martin Malý.

 

 

 

 

 10.června 2016 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži Muzejní noci, kterou připravilo Prachatické muzeum. Vernisáž se týkala sběratelky Mileny Drtinové a její eapozice Za poklady starých šperkovnic, truhel a skříní. V programu zazněly skladby Bohemian Rhapsody, Fantom opery, Cantina Band aj.

 

 

 

 

 2.června 2016 - Při příležitosti návštěvy prezidenta republiky Miloše Zemana, probíhal na prachatickém náměstí kulturní program, ve kterém se představil také Klarinetový soubor Prachatice. Zazněly čtyři skladby - Cantina Band, Montiho Čardáš, Sir Duke, Fantom opery. Vystoupení ocenilo publikum potleskem.

 

 

 

 

 

 10.-13.března 2016 - Desáté zlato.  Klarinetový soubor Prachatice, složený z klarinetistů - Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček se ve dnech 11. - 13. března 2016 dočkali své "kulaté" desáté Zlaté ceny na Mezinárodním hudebním festivalu Prague Young Bohemia 2016, kterého se v těchto dnech úspěšně zúčastnili a který se konal v Národním domě na Vinohradech v Praze. Vedle této desáté zlaté trofeje si soubor přivezl i zvláštní Cenu poroty za sólový umělecký výkon, který převzal Jan Hovorka. Tento samostatný  hudební spolek během své téměř desetileté existence navštívil většinu evropských zemí a v mnohých se mu dařilo zvítězit (Slovensko, Belgie, Maďarsko, Rakousko, Polsko). Nejinak tomu bylo tentokráte  v Praze. Vedle těchto zemí koncertoval mimo jiné ve Francii, Chorvatsku, Švédsku, Německu. Naposledy se zúčastnil Pražských vánoc 2015, odkud také  přivezl zlaté ocenění. Pražského festivalu se zúčastnily soubory, sbory a orchestry z mnoha zemí Evropy, Asie a také z USA. Mezinárodní porota, složená z umělců České republiky a Japonska, ohodnotila výkon nejvyšší příčkou a zároveň s diplomy soubor převzal dva poháry, křišťálovou plaketu festivalu. Ve společné diskuzi s porotci po vyhlášení výsledků jsme zažili jejich vstřícnost skromnost a slova chvály. Soutěžní repertoár  byl složen ze zajímavých a osvědčených čísel, z nichž nejvíce zaujala skladba Cantina Band z filmu Hvězdné války nebo Time To Say Good Bye z repertoáru Andrea Bocelliho. Tradiční Montiho čardáš soutěžní vystoupení skvěle uzavřel. Soutěžnímu pátečnímu odpoledni předcházelo slavnostní přijetí na Staroměstské radnici v Praze, která byla spojena s prohlídkou nepřístupných prostor této památky. Klarinetový soubor se také zúčastnil průvodu všech účinkujících, který prošel centrem sobotní rušné Prahy."Každému výsledku předchází chvíle napětí, okamžik kdy slyšíte, že jste výborně uspěli, je nepopsatelný. Z každého ocenění máme ohromnou radost, protože sami víme, že všemu je třeba předcházet poctivou přípravou, každotýdenními zkouškami a především nadšením a zapálením pro společnou věc."

 

 29.února 2016 - Pod názvem Z ateliérů Nového sdružení je od pondělka 29. února přístupná v prachatické Galerii Dolní brána Prachatice reprezentativní výstava prací tohoto seskupení pražských umělců. Vernisáž uvedla pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková, která přivítala starostu Prachatic Martina Malého, předsedkyni Nového sdružení pražských umělců, akademickou malířku Alenu Petříčkovou a radního pro kulturu Václava Kuneše. O skvostný hudební rámec se postaral evropsky silně proslulý Klarinetový soubor Prachatice pod uměleckým vedením Jana Hovorky. (text, foto Zdeněk Přibyl).

 

 

 

 10.února 2016 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku zúčastnit se vernisáže SALVE Prachatice, která se konala v Pálffyho paláci v centru hlavního města Slovenské republiky. Během vernisáže zazněly skladby Sir Duke, Fantom opery, Nessun Dorma, Čardáš, Pán prstenů.  Vernisáž byla prokládana mluveným slovem Jiřiny Dolejškové, starosty Prachatic Martina Malého a kurátora výstavy Luboslava Mozy. Celá akce probíhala v duchu přátelství a porozumění mezi městy Prachatice a Bratislava.

 

 

 

 

 

 20.prosince 2015 - Již tradiční se stává vánoční koncert ve Čkyni v místní nově zrekonstruované Synagoze. Toto esteticky a akusticky dokonalé prostředí nabízí skvělé podmínky pro vystupování. Posluchačům a návšrěvníkům jsme zahráli ten nejlepší výběr z našeho repertoáru včetně novinek. Dlouho tleskající posluchači si vyžádali i dva přídavky. Věříme, že jsme vytvořili krásnou sváteční atmosféru při poslední adventní neděli.

 

 

 

 

19.prosince 2015 - Vánočním koncertem v netolickém Městském divadle pokračovala naše série vánočních koncertů. Ve zcela zaplněném sále jsme zahráli netolickým posluchačům a návštěvníkům. Jako specielní host tohoto koncertu zde vystoupila Natálka Kubištová se kterou jsme spolupracovali již při natáčení našeho posledního CD Café Sir Duke (2015). Společně tak zazněly písně z CD Sir Duke, Close To You a jako přídavek Jinglle Bells.

 

 

 

 

17.prosince 2015 - Dva vánoční koncerty v jihočeském Písku se konaly 17.12.2015. Nejprve jsme zahráli v písecké Léčebně nemocných a poté jsme odehráli vánoční koncert v klubovně SPŠ v Písku. U obou koncertů jsme se setkali s vřelým přijetím posluchačů a návštěvníků, kterým jsme zpříjemnili předvánoční čas. Koncert byl sestaven z vánočního i nevánočního repertoáru. Specielní vánoční premiéru zde měla píseň z naší úswingové pravy Jingle Bells a Bohemian Rhapsody od Fredyho Mercuryho (Queen).

 

 

 

 

 11.-13.prosince 2015  - Vánoční dárek  v podobě zlaté ceny získal Klarinetový soubor Prachatice

 Letošní druhý adventní víkend strávili klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček z prachatického klarinetového souboru v Praze a to nejen odpočinkově, ale především pracovně, když se zúčastnili 7. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské vánoce 2015 a za svůj soutěžní výkon si odnesl již svou v pořadí devátou zlatou cenu. Soutěž se tentokráte konala v akusticky vynikajícím koncertním sále pražské konzervatoře na Dvořákovo nábřeží v Praze. Pro soutěžní klání si soubor tentokráte vybral skladby, které se k vánocům vztahují a svou soutěžní premiéru si zde vyzkoušel i technicky náročnější Klarinetový tanec, který na tělo upravil klarinetistům jiejich dlouhodobý spolupracovník František Jančík. Porota, složená z uznávaných jmen jako dirigent profesor Jiří Kolář, Marek Valášek z pražské Akademie múzických umění či Toh Ban Sheng ze Singapuru zařadila svým hodnocením prachatické klarinety na první zlatou příčku. "Je to velmi hezké a příjemné zakončení letošního nabitého a úspěšného roku, kdy jsme získali zlaté ocenění v Bratislavě na jaře, v Polsku společně s cenou Grand Prix v létě a nyní v Praze. Doufejme, že se nás štěstí, které nás již devátý rok provází bude držet ještě hodně dlouho a budeme moci stále předávat radost a dobrou náladu našim přátelům a posluchačům na našich koncertech a vystoupeních.

 29. listopadu 2015 - První adventní koncert v letošním roce se odehrál v Třeboni v Kostele sv. Jiljí a Královny Panny Marie. V programu zazněly výhradně skladby hudebního baroka, klasicismu a romatismu včetně vánočních koled a písní. Díky výborné akustice kostela je zahrát si v tomto prostředí upřímná muzikantská radost.

 

 

 

 

 

12. listopadu 2015 - Po dlouhých dvou letech zahrál Klarinetový soubor Prachatice na vzpomínkové vernisáži na malíře Josefa Jakšího, který pocházel z Vodňanska. V programu zazněly skladby klasicky a romanticky laděné, tak, aby vhodně doplnili atmosféru a expozici této vernisáže.

 

 

 

 

 

28.října 2015 - Státní svátek vzniku republiky jsme oslavili koncertem. Koncert ke vzniku republiky se konal v Národním domě v Prachaticích a pozvání jsme přijali jako hosté od sboru Česká píseň Prachatice. V programu zazněla v premiéře skladba Cantina Band a také Klarinetový tanec. S Českou písní jsme dále zahráli Vyznání Prachaticím a Merlon. Společným autorem těchto skladeb je František Jančík.

 

 

 

 

 

 3.října 2015 - V zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích se konala vernisáž prací Ivany Bečvářové a o hudební doprovod této akce se postaral Klarinetový soubor Prachatice, Michaela Bečvářová a Martina Pivoňková s Petrou Kůsovou. Vernisáž uvedla Jiřina Dolejšková a proslov měl starosta města Prachatice Martin Malý. Zomní zahrada má pro hudební produkci výbornou akustiku, což jsme vzápětí poznali a byla radost si zde zahrát.

 

 

 

 

 9.října 2015 - Narozeninový koncert Františka Jančíka. Tak se jmenoval večerní koncert v Městském divadle v Prachaticích, kde zahráli oslavenci Františkovi Jančíkovi prachatičtí solisté a uskupení - Klarinetový soubor Prachatice, Maraveja, Česká píseň, Ivan Boreš trio, Jan Hovorka, Tomáš Mayer, Drahoslava Satorová, Michal Kubát, Petra Pěstová, Martina Pivoňková. Náš soubor tento vrčer odehrál až neuvěřitelných 13 čísel ze 24. V premiéře zde zazněl Klarinetový tanec a samozřejmě dlouhá řada Františkových skladeb, které několik let interpretujeme. PSoučádtí koncertu byl také křest CD My Music Colection, které jsme Františkovi vydali a věnovali jako specielní dárek. Po koncertě se účinkující sešli ve Sklepech Staré radnice, kde bylo připraveno pohoštění.

 

 

 

12.září 2015 - Koncert Dny evropského dědictví. Tak se jmenoval koncert Klarinetového souboru Prachatice a ženského komorního sboru Maraveja, který se již tradičně konal v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle. Premiérově zde zazněla novinka Františka Jančíka Klarinetový tanec. Vedle jiných melodií zde zazněla společná skladba s Maravejou - Ezop a Brabenec a tradiční Ave Maria. která bývá při společných koncertech obou těles zařazována. Posluchači si mohli také poslechnou píseň Jaroslava Ježka - Svítá se zpěvem Martiny Pivoňkové, které se také nachází na novém CD Klarinetového souboru Prachatice Café Sir Duke.

 

 

 

12.září 2015 - Klarinetový soubor Prachatice jako osmnáct dalších kulturních spolků z Prachatice se zúčastnil celodenní hudení akce Prachatické podzimní slavnosti. Ve svém bloku představil naslouchajícímu publiku známé melodie z muzikálů, filmové a písňové tvorby 20. století. Koncert se konal na pódiu Velkého náměstí v Prachaticích.

 

 

 

 

 

 4.září 2015 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na vernisáži výstavy obrazů ve Vitějovicích u Prachatic, a ve výborných akustických prostorách se vernisáž změnila na přání posluchačů v improvizovaný koncert toho nejlepšího z našeho repertoáru. Věříme, že se do Vitějovic opět vrátíme uspořádat tentokráte koncert se vším všudy, tak jak to znají naši posluchači.

16.srpna 2015 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku vystoupit se svým koncertem v Jiníně u Strakonic při příležitosti dopolední pout'ové mše, která se konala v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. 45 minutový koncert obsahoval skladby tématické i moderní, publikum odměnilo poté soubor spontánním potleskem.

 

 

 

31.července  - 2.srpna  2015GRAND PRIX   festivalu Culture Caravan Polsko Golczewo, Stettin, Wolin

Letošní nabité léto, plné koncertování a účinkování v evropských zemích - ve Francii a Německu, zakončil prachatický klarinetový soubor ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček  prestižním  oceněním na polském mezinárodním hudebním festivalu Cultur Caravan  Dosáhl na nejvyšší cenu Grand Prix festivalu Cultur Caravan a tuto nádhernou cenu si přivezl do Prachatic.  Soutěž a dva koncerty se konaly v polských městech Štětín, Wolin a Golzsewo, kde soubor strávil tři dny nabité soutěžením a koncerty. "Již během soutěžního vystoupení porota i publikum projevovala nadšení a závěrečný Montiho čardáš si vyžádala zopakovat. Odměna byla v podobě velkých ovací. Domníváme se, že Prachatice a Česká republika se v této oblasti měst Polska dobře zapsali."  Koncert ve Wolinské katedrále se nesl v duchu klasických skladeb a byl společným s moskevským sborem.  Závěrečný  galakoncert ve štětínském zámku byl složen ze známých filmových a muzikálových melodií a byl společným se všemi účinkujícími festivalu z Evropy a ruskojazyčných zemí. Zlaté ocenění je již osmé v pořadí po úspěších v Belgii, Mad'arsku, Rakousku, Slovensku a České republice. " Nejvyšší ocenění Grand Prix nás tentokráte velice potěšila, a dává nám spoustu energie a plánů do další práce. Ještě než Klarinetový soubor Prachatice odjel do Polska stihl odehrát svůj koncert v německém Sebnitz, v rámci nadnárodního festivalu Mitte Europa, který zastřešuje mladé umělce ve střední Evropě. Začátek letošních prázdnin strávil v blízkosti francouzského města Saint Tropez, kde během týdne zahrál na několika místech v turistické oblasti Port Grimaud a Cogolin. 

 

19.července 2015 - Klarinetový soubor Prachatice se představil v rámci nadnárodního festivalu Mitte Europa svým koncertem v německém městě Sebnitz. Koncert, který měli možnost posluchači a návštěvníci shlédnout byl sestaven ze dvou částí. V první části zazněli skladby období baroka, klasicismu a romantismu, reprezentované jmény skladatelů jako - J.S.Bach, W.A.Mozart, R.Schumann, F.Jančík aj. Druhá část koncert již patřila skladbám z oblasti Muzikálové a filmové tvorby, známým melodiím a písním. Celý koncert se nesl v duch dobré nálady a největší odměnou byl dlouhý potlesk přítomných posluchačů.

 

 

 

 

27.června - 4.července 2015 - Letošní nabitou letí sezonu, plnou vystoupení a koncertů po celé Evropě zahájil prachatický klarinetový soubor ve francouzské riviéře a blízkosti známého a vyhledávaného města Saint Tropez. Při svém téměř týdenním pobytu zde odehrál dva koncerty pro návštěvníky a turisty této oblasti. Koncerty se odehrávali ve městech Port Grimaud a Cogolin. Při této návštěvě si nenechal také ujít nejen město Saint Tropez, proslavené především sérií filmů o četnících s Louisem de Funesem, ale zavítal také do Monackého království.

 

 

 

 

 14.června 2015 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil se svým koncertem ve Vadkově u Lhenic na Prachaticku v rámci místního kulturního projektu Vadkovské kulturní hraní. Během svého více jak hodinového koncertu provedl přítomné posluchače a návštěvníky hudební historií a různorodostí žánrů, které soubor ve svém repertoáru má. Koncert se konal v přírodním miniamfiteátru a výborný zvuk umocňovala také okolní příroda.

 

 

 

 

 7.května  2015 - Prachatické muzeum, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj a sídlí ve starobylém Sitrově domě na Velkém náměstí, připravilo na podvečer 7. května jako součást oslav konce druhé světové války Muzejní noc. Jejím hlavním programem bylo otevření výstavy nazvané Konec II. světové války na Prachaticku s podtitulem Tenkrát v čtyřicátém pátém. Nejprve se účastníci právě skončené ukázkové bitvy o prachatickou radnici, vítězové i poražení, občerstvili před muzeem vynikajícím bramborovým gulášem. Poté si poslechli Klarinetový soubor Prachatice. Zahráli jsme v premieře Moonlight Serenade od Glenna Millera a další známé písně a melodie, které se k této zajímavé akci hodili. Po vernisáži následoval padesátiminutový improvizovaný koncert před muzeem.

 

 

 

23.-26.duben 2015 - Klarinetový soubor Prachatice je sedminásobně zlatý. Ocenění v podobě zlatého pásma Mezinárodního hudebního festivalu SLOVAKIA CANTAT, které se konalo o tomto víkendu v centru hlavního města Slovenské republiky, si vybojoval prachatický klarinetový soubor ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček. Tato prestižní mezinárodní cena, se tak zařazuje do řady 7 zlatých a 2 stříbrných, které si soubor během necelých uplynulých čtyřech letech posbíral v mnohých evropských zemích (Belgie, Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Česká republika.). Porota, složená z mezinárodně uznávaných hudebníků, profesionálů a profesorů světových konzervatoří a hudebních škol ohodnotila soutěžní výkon vysokým bodovým hodnocením.  To automaticky zařadilo celkové umístění do zlatého pásma. Slavnostní vyhlášení výsledků se poté konalo na Hlavním náměstí v Bratislavě. Během festivalu si společně s účinkujícími například z Thajska, Japonska, Polska, Slovenska, České republiky, ještě stihl odehrát společný koncert v koncertní síni Klarisky v Bratislavě za přítomnosti nejen slovenského publika a posluchačů a zahrál také novinky z nedávno vydaného alba Café Sir Duke. Posluchači a návštěvníci koncertu poté odměnili prachatické klarinety dlouhým a upřímným potleskem. "Již po první skladbě Pán prstenů bylo znát, že publikum jde s námi. Největší a nejdelší potlesk poté sklidili skladby Fantom opery a Sir Duke." Protože soubor nebyl v Bratislavě poprvé, byla možnost se setkat s mnohými přáteli a posluchači z minulých účinkování v centru Slovenské republiky., které zde soubor má. "Rozhodně se do Bratislavy zase vydáme a to nejen kvůli vřelému přijetí, kterému se nám tentokráte dostalo."V Prachaticích Klarinetový soubor Prachatice zahraje již 7.května 2015 při vernisáži v prachatickém muzeu od 17 hod. V červnu a červenci se navíc vydá na týdenní koncertní cestu do Francie, kterou podpořil letos GRANT 2015 města Prachatice a představí se také mimo jiné svým koncertem v Německu v rámci nadnárodního festivalu Mitte Europa. Dovolte abychom poděkovali všem, kteří nám drželi palce.  

 5.dubna 2015 - Klarinetový soubor Prachatice zpříjemnil sváteční velikonoční dopoledne svým koncertem v krásném prostředí Kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jiníně na Strakonicku. Dobrá akustika kostela příjemně umocňovala sváteční atmosféru a tomu byl také přizpůsoben repertoár koncertu, složený výhradně z klasické, romantické a sváteční hudby.

 

 

 

 

 

 27.března 2015 - Klarinetový soubor Prachatice přijal pozvání Saxofonového kvarteta ZUŠ Pacov zavzpomínat hudební vzpomínkou na ředitele pacovské Základní umělecké školy. V pátek 27. března se v sále překrásného pacovského zámku uskutečnil koncert, který přilákal početné publikum na hudební hodinu a čtvrt. Se zájmem naslouchalo oběma účinkujícím souborům, a to Saxofonovému kvartetu ZUŠ Pacov a Klarinetovému souboru Prachatice. Oba soubory představili to nejlepší ze svých repertoárů v případě prachatického klarinetového souboru se jednalo především o skladby z novinkového alba Café Sir Duke. Velmi příjemné bylo nejen přijetí místními posluchači kraje Vysočina a návštěvníky koncertu, ale i následné společné posezení, které následovalo. Potlesk přítomných svědčil o tom, že se koncert vydařil a možná tak dal vzniknout tradici, která do budoucna přiláká i další posluchače. Klarinetový soubor Prachatice ještě zahraje tuto neděli na svém Velikonočním koncertě v Jiníně na Strakonicku a poté se bude již pilně připravovat na mezinárodní účinkování na festivalu Slovakia Cantat 2015 v Bratislavě, kam se chystá ve druhé polovině měsíce dubna.

 

 6.března 2015 -  Ve zcela zaplněném Radničním sále v Prachaticích se v pátek večer konal slavnostní koncert a křest novinkového v pořadí šestého CD prachatického klarinetového souboru, které před nedávnem vyšlo. CD Café Sir Duke - společný nový projekt Jana Hovorky, Petra Chalupského, Tomáše Janouška a Jaroslava Masáčka, nazvané podle ústřední písně Stevieho Wondera nazpívala Natálie Kubištová a společně s Karolem Komendou a Martinou Pivoňkovou vystoupili na koncertě jako hosté. Posluchačům vedle písní z CD nabídli i svou solovou píseň svému srdci nejbližší. Dalším hostem a zároveň prvním kmotrem pokřtěné desky byl prachatický starosta ing. Martin Malý. Popřál souboru další úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Vedle Martina Malého se dalšími kmotry CD stali František Jančík, který se souborem dlouhodobě úzce spolupracuje a  Jan Markovec - bývalý ředitel Základní umělecké školy a dirigent tehdejšího Dechového orchestru ZUŠ Prachatice. "Hosté, kteří nám udělali opravdu radost byli saxofonisté z Vysočiny, kteří si říkají Saxmania." Koncert byl tak obohacen příjemnými melodiemi, posluchačům důvěrně známými. Klarinetový soubor Prachatice mimo skladeb z CD zahrál také svou novinku, která měla svou premieru - píseň Time To Say Good Bye (Con Te Partiro), která je známá především v interpretaci Andrea Bocceliho. Koncert se tak nesl v duchu příjemné a pohodové atmosféry, kterou vytvořili také dlouho aplaudující posluchači a přátelé, kteří se koncertu zúčastnili. Klarinetový soubor Prachatice se nyní připravuje na koncert v Pacově, kam zamíří na konci března a na účinkování na mezinárodním festivalu v Bratislavě v dubnu tohoto roku.

20.leden 2015 - po dvou letech vychází nové řadové album Klarinetového souboru Prachatice, které nese název Café Sir Duke. Jak již název napovídá obsahuje příjemné melodie z oblasti populární hudby, klasické hudby, swingu a filmové hudby. Jako hosté se zde představují Natálie Kubištová, Karol Komenda a Martina Pivoňková - zpěv a z živého záznamu společného koncertu Klarinetového souboru Prachatice a SaxWork Quartetu tento soubor. Čtrnáct nahrávek je doplněno závěrečnými bonusy zpívaných skladeb Sir Duke Stevieho Wondera v podání Natálie Kubištové a skladby Luise Armstronga, kterou interpretuje Karol Komenda.  Z filmové muziky zde najdete například ústřední melodii z filmu Tenkrát ma západě nebo známé téma z filmu Pán prstenů amnoho dalších. CD je pro vás k dispozici v našem E-Shopu. KSP

 1.ledna 2015 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při slavnostním ohňostroji, který se konal na prachatickém Velkém náměstí v Prachaticích. Náměstí bylo zaplněno a přestože nebylo přívětivé počasí, vystoupení se podařilo. K přítomným návštěvníkům poté promluvil starosta Prachatic ing. Martin Malý a Jiřina Dolejšková, vedoucí kultury města Prachatic.

 

 

 

 21.prosince 2014 - Poslední adventní neděle se nesla v našem souboru koncertem v Třeboni, konkrétně v kostele sv. Panny Královny od 17.hod. Tento koncert se narozdíl od předchozích adventních nesl v duchu klasické, romatické a adventní hudby. V programu zazněly skladby mistrů - Bach, Mozart, Michna, Pucinni, Schubert, Schumann. Krásné prostředí tohoto kostela umocnila hudba která se nesla tímto kostelem.

 

 

 

 

 

 14.prosince 2014 - Na třetí adventní neděli jsme odjeli zahrát předvánoční koncert do Synagogy ve Čkyni. Synagoga je nově zrestaurována a zahrát si zde je velmi silný zážitek. Koncert se konal od 17 hod. a jako v předchozích koncertech byl i tento specielně upraven nejen pro vánoční účely. Posluchači si mohli vyslechnout swingové, filmové i taneční melodie. V průběhu následujících týdnů budeme postupně přidávat vida z tohoto koncertu. 

 

 

 

 

 

 11.prosince 2014 - Dva vánoční koncerty Klarinetového souboru Prachatice proběhly v jihočeském Písku. První z nich se odehrál v Léčebně dlouhodobě nemocných od 17 hod., poté se uskutečnil v sále Střední stavební školy v Písku. Program koncertů nebyl ovšem pouze vánoční. Byly zde kromě adventních skladeb a vámočních koled zařazeny i novinky z již dotočeného nového CD, které se právě chystá. S dlouhými potlesky na konci koncertů jsme si odvezli spuostu krásných zážitků a věříme, že se zase vrátíme.

 

 

 

 

 26.listopadu 2014 - Klarinetový soubor Prachatice hudebně doprovodil akci města Prachatice, kteráéjiž tradičně rok co rok děkuje kulturním spolkům a institucím za práci v oblasti kultury pro město Prachatice. V premieře zde zazněly skladby z připravovaného nového CD, které vyjde začátkem příštího roku. Setkáním provázel starosta města ing. Martin Malý a vedoucí kulturního odboru města p. Jiřinka Dolejšková.

 

 

 

 

 14.září 2014 - Klarinetový soubor Prachatice přijal nabídku účinkování v Deggendorfu (SRN) v rámci německé zahradnické výstavy  a přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem. Koncert vymezená pro náš soubor trval celkem 90 minut a byl provázen vlastním průvodním slovem. Návštěvníky a posluchače jsme seznámili nejen s naším souborem, ale i městem Prachatice, na které s naší souvislostí padala řada  zvídavých otázek, týkajících se základních informací o městě. Blok skladeb byl také věnován tvorbě Františka Jančíka. Z repertoáru se zalíbili také skladby z muzikálového a filmového žánru i skladby klasické.

 

 

 13.září 2014 - Se svým púlhodinovým blokem vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na dnes již tradičních Městských slavnostech v Prachaticích, které se konaly na Velkém náměstí. Progtam pokračoval poté až do večerních hodin. Poslichači měli možnost vyslechnout průřez naším repertoárem.

 

 

 

 

 

 10.září 2014 - Vernisáží v prachatické Dolní Bráně byla zahájena výstava z depozitáře města Prachatice. Jde o obrazy, které se ať už darem nebo zakoupením dostaly v průběhu let do majetku města a skrývají se mezi nimi i opravdové skvosty. Klarinetový soubor zde při zahájení zahrál tři skladby na úvod a potom takéeště několik po zahájení expozice.

 

 

 

 

 9.září 2014 - Velice rádi jsme přijali nabídku zahrát na vernisáži Prachatického muzea. Zazněli zde skladby z našeho repertoáru, které si organizátoři vybrali. Byly to: Čáves (cikánská píseň), Nessun Dorma od Andrea Bocceliho, Foxtrot Františka Jančíka a Valčík na rozloučenou. V Prachatickém muzeu vždy vládne perfektní atmosféra a nenjinak tomu bylo i tentokrát. Vernisáž se týkala výstav  Konec starých časů a Umělci čistého srdce.

 

 

                                                                                                   

 

 26.srpna 2014  - Dalo by se říci již tradičně vystupuje Klarinetový soubor Prachatice na večerním koncertě, který se koná ve Stezce v korunách stromů. Prostředí kramolínské rozhledny, večerní atmosféra, zvuk klarinetů. Tak se dá stručně popsat tento zajímavý koncert. Zazněly zde prakticky všechny skladby našeho repertoáru, vzhledem k délce koncertu. Přestože počasí příliš nepřálo - bylo pod mrakem, na koncert dorazilo ve večerních hodinách kolem 200 lidí, což je prý pro nepříznivé počasí solidní výsledek. Ještě jednou děkujeme pořadatelům a posluchačám a věříme, že za rok opět zde sejdeme.

 

 

 

 8.-17.srpna 2014 -  Chorvatská koncertní cesta. Celý  týden strávil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček v chorvatských letoviscích Makarské oblasti Živogošče, Gradac, Igrane, Podgora a Drvenik, kde probíhaly večerní koncerty pro návštěvníky, hosty a posluchače. Koncerty byly pořádány v rámci kulturní propagace české kultury pod názvem Makarské kulturní léto 2014. Některé koncerty byly mimo jiné zajímavé i tím, že se odehrávaly přímo na mořských březích a dodávaly vystoupení zvláštní a neopakovatelnou atmosféru.“Být metr od mořského břehu a hrát lidem jen tak pro radost, to je opravdu nevšední zážitek.“ Program pro posluchače koncertů byl sestaven tak, aby se repertoár skládal z mezinárodně známých filmových, muzikálových, swingových, ale i klasických melodií a skladeb. A to také bylo znát na reakcích posluchačů. Hosté a posluchači pak odměňovali hudební produkci svým potleskem. Další koncerty probíhaly u hotelových komplexů v Gradaci a Podgoře.„Zajímavé a překvapující také bylo, že domácí Chorvaté často znali Českou republiku ze svých soukromých cest, města České Budějovice i Prachatice, jak se sami svěřovali, z čehož jsme měli opravdu radost. Celý pobyt probíhal v přátelském prostředí a samozřejmě zbyl čas i na rekreování, které v těchto místech opravdu láká“.  Klarinetový soubor Prachatice ještě do konce prázdnin zahraje například na dvouhodinovém  večerním koncertě na Stezce v korunách stromů u Lipna nad Vltavou,  v září pak i v Prachaticích.  Celé učinkování bylo podpořeno Grantem 2014 města Prachatice.

8.srpna 2014 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na nevšedním místě - na vyhlídkové skále u Zabrdí na Prachaticku. Účel této akce byl jednoduchý. Konala se zde totiž svatba na které jsme velice zahráli, jelikož to bylo přání svatebčanů samotných. Kromě Svatebního pochodu zazněla spousta příjemných melodií aby byla dokreslena atmosféra svatebního dne. Děkujeme za pozvání a přejeme hodně štěstí.

 

30.června - 4.července 2014 -   Mad’arské zlato pro Klarinetový soubor Prachatice. První prázdninové dny se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček mezinárodního festivalu mládeže Balaton 2014, který se konal na březích mad‘arského letoviska Balatonfüred, jak již název naznačuje. Zúčastnil se zde také soutěžního vystoupení souborů, hudebních a tanečních seskupení a sedmičlenná mezinárodní porota ohodnotila výkon zlatou příčkou a zlatým pohárem. Zlaté ocenění je ti v pořadí již šesté po předchozích, získaných v Belgii, Rakousku, Slovensku a České republice.  Vedle soutěže, která probíhala téměř celý den, také klarinetový soubor jako mnozí jiní vystoupil na závěrečném ceremoniálu vyhlášení výsledků, prošel průvodem městem nebo se zúčastnil slavnostní recepce zástupců všech účinkujících, kteří byli pozváni. Zajímavé bylo národnostní složení účinkujících od Ruska, Číny, Mongolska, přes Ukrajinu, Polsko, Německo, Turecko, balkánské státy. Klarinetový soubor zde zastupoval Českou republiku a v průvodu mohli vidět návštěvníci a zájemci o festival i českou vlajku. „Není nikterak snadné zaujmou porotu ve složení zástupců z Izraele, Mad’arska, Ruska a jiných států. Přesto právě známý Montiho čardáš, který často a rádi interpretujeme, zde zapůsobil a určitě ovlivnil i tento krásný výsledek, což jsme si ověřili i při závěrečném ceremoniálu, kdy byl odměněn velkým potleskem.“ 

 28.června 2014 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při příležitosti zahájení a přivítání hostů Slavností Zlaté stezky, které se konaly v Prachaticích již po dvacátéčtvrté. Zazměly skladby Pýn Prstenů, Fantom opery a premiérově také What a Wonderful World od Luise Armstronga ve specielní úpravě našeho souboru.

 13.června 2014 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na slavnostním zahájení a vernisáži v Prachatickém muzeu. Zahájena tak byla Muzejní noc v Prachaticích. Pro toto vystoupení byl specielně upraven Mendelsonův Svatební pochod, který zde v premiéře zazněl. Téma výstavy bylo totiž svatební. Zazněa zde také poprvé úprava tématu z filmu Pán prstenů nebo Fantom opery A.L.Webbera.  

 

 

3.dubna 2014 - Koncert Klarinet versus saxofon (text Ladislav Beran) - Ne nešlo o souboj dvou hudebních nástrojů, ale o koncert dvou kvartet, které na tyto hudební nástroje hrají. Prachatický Klarinetový soubor a SaxWork Quartet předvedly, jak své nástroje ovládají.Prachatičtí klarinetisté čerstvě ověnčení zlatou cenou s Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha společně se svými kamarády hudebníky pod vedením Kateřiny Pavlíkové zahájili společnou skladbou a po té ve dvou částech večerech následoval program. Nejdříve s klarinety a po přestávce saxofony. V obou částech nechybělo několik společných skladeb a soulad všech osmi hudebníků s jejich nástroji byl výborný. Prachatičtí klarinetisté zahráli skladby Antonína Dvořáka či Jaroslava Ježka, A. L. Webera. Prachatičtí hudebníci velmi dobře spolupracují s se skladatelem Františkem Jančíkem, který pro ně mnohé skladby skládá i upravuje a ani o tomto koncertu tyto skladby nechyběly.V druhé části večera přišel na řadu SaxWork Quartet, jde o nový moderní projekt jedné z předních saxofonistek u nás Kateřiny Pavlíkové z Volar. Ve spojení s mladými umělci představují klasické i moderní skladby v netradičním saxofonovém podání. I v Prachatickém divadle svůj styl tři mladé dámy a mladý muž představily v programu Musíme to upravit, proč upravit to proto, že mnohé skladby jsou upravené pro saxofony a že se to daří o tom svědčil i tento koncert. Skladby Gianfranca Gioi, Astora Piazolliho, či Jiřího Šlitra a jeho filmové melodie z nádherného hudebního díla Kdyby tisíc klarinetů. Zejména skladba Babeta šla do světa byla úžasná. Byl to večer plný zajímavých a pěkných melodií, které zaplněné prachatické divadlo ocenilo dlouhotrvajícím potleskem, a obě tělesa musely přidat. Večer, který dal zapomenout na celodenní shon, večer plný hudební pohody mnohým přihlížejícím ukázal, že hudba v podání vynikajících hudebníků je umění, které pomáhá.Poděkování patří Klarinetovému souboru Prachatice pod taktovkou Jana Hovorky a spolu sním Petru Chalupskému, Tomáši Janouškovi a Jaroslavu Masáčkovi, a SaxWorku pod vedením Kateřiny Pavlíkové a sní Magdaléně Malíkové, Magdaléně Křepelové, a Stanislavu Tischlerovi.

 

 27.-30.března 2014  - Páté zlato pro Klarinetový soubor Prachatice v Praze

 Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček se o ve dnech 27.- 30. března zúčastnil 12. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Young Prague 2014 (Mladá Praha) a vybojoval zde další cenné ocenění v podobě zlaté příčky tohoto prestižního hudebního festivalu. Festival zastupovali soubory, orchestry a sbory z různých koutů světa – Japonska, USA, Ruska, Číny, Chorvatska, Španělska, Finska aj. Klarinetový soubor jako téměř jediný zástupce České republiky tak zde vybojoval v pořadí již pátou zlatou cenu po úspěších v Belgii, Slovensku, Rakousku a Praze. Festivalová porota byla sestavena z mnohých domácích a zahraničních odborníků v oblasti hudby. Z českých zástupců poroty zde zasedl mimo jiné skladatel a kapelník pan Josef Vejvoda – syn skladatele nejznámější písně, která oblétla svět – Škoda lásky, který mimo přátelského posezení po vyhlášení výsledků festivalu věnoval souboru svou skladbu s názvem Klarinetový kvartet. Porota také velice kladně ohodnotila výběr skladeb, souhru a ladění. Vedle klarinetového souboru, který zastupoval Českou republiku si zlaté ceny především odvážely soubory z Ruska, Japonska a Chorvatska. Při zahájení festivalu byl prachatický klarinetový soubor pozván náměstkem primátora hlavního města Prahy na exklusivní prohlídku Staroměstské radnice v Praze včetně zajímavých pro veřejnost nepřístupných míst jako například zákulisí pražského orloje apod. Po vyhlášení výsledků se naopak konala slavnostní recepce v místě konání festivalu v Národním domě na Vinohradech, kde byla možnost promluvit s jednotlivými členy poroty a ostatními účastníky. Děkujeme všem, kteří nám drželi palce a jsme rádi, že jsme mohli opět tímto způsobem nést dobré jméno svého rodného města a země. 

27.března 2014  - Klarinetový soubor Prachatice zahrál ve vodňanském Centru sociální péče při slavnostním předávání diplomů seniorům. Ve vystoupení byla v premiéře zahrána úprava části muzikálu Fantom opery Adreuwa Loyda Webbera. Vystoupení trvalo zhruba čyřicet minut.

 21.ledna 2014 -Populárně naučnou přednáškou o Antonínu Dvořákovi zahájila Městská knihovna Prachatice ve spolupráci se Seniorskou občanskou společností o.s. Rok české hudby 2014. V úterý 21.1. si tuto přednášku přišlo poslechnout několik desítek příznivců vážné hudby. Mgr. Jan Hovorka a Mgr. Martina Pivoňková zavzpomínali v komponovaném pořadu na životní pouť našeho nejvýznamnějšího hudebního skladatele. Mluvené slovo bylo doplněno hudebními ukázkami v podání Klarinetového souboru Prachatice a také zpěvem Mgr. Martiny Pivoňkové. Hudební výročí v letošním roce se dotýká i jiných významných hudebních osobností. Ty knihovna připomíná výstavou nazvanou  Antonín Dvořák a další významní čeští hudební skladatelé, která je otevřena od 13.1. do 28.2.2014 ve výstavních prostorech knihovny. Text: Šárka Vandlíčková, knihovnice MěK Prachatice

 

 

 

 

 

 22.prosince 2013 - v poslední adventní neděli jsme ještě zahráli svým 45  minutovým koncertem na adventním koncertě, který se konal v poledne po mši v Jiníně na Strakonicku. Program koncertu byl sestaven výhradně z adventních skladeb, písní a koled. Příjemná je také skvělá akustika jinínského kostela.

 

 

 

 

 

 

 21.prosince 2013 - na pozvání Dechového orchestru Prachatice a Václava Franze, dirigenta orchestru, jsme společně s Maravejou vystoupili na adventním koncertě tohoto orchestru. Celý koncert se nesl v duchu vzpomínání a vánoční atmosféry a byl velmi vydařený. V našem bloku skladeb zazněly - skladby a písně: Ezop a Brabenec, Take Five  a Nesun Dorma. Společně s Maravejou jsme ještě zahráli a zazpívali Ave Mariu Jacoba Arcadelta. Děkujeme za pozvání a krásný večer. Jedna ze skladeb Dechového orchestru byla řízena p.Janem Markovcem, bývalým dirigentem orchestru a na sopránsaxofon ji zahrál Jan Hovorka.

 

 

 

19.prosince 2013 - v předadventním čase jsme zavítali také do jihočeského Písku, kde jsme vlastním koncertem potěšili studenty a přátele SOŠ a SOU v Písku. Program byl sestaven z vánočních i nevánočních skladeb. Milým a přátelským přijetím v Písku jsme byli příjemně a překvapeni i proto že o naše CD i propagační předměty byl zájem.

17.prosince 2013 -  na pozvání pěveckého sboru Maraveja a Martiny Pivoňkové jsme zahráli na předvánočním adventním koncertě tohoto sboru, který se konal v prostorech prachatického Muzea Loutek od 18.hod. V premiéře zde mimo jiné zazněla naše nová úprava skladby Nessun Dorma Gaggioma Pucinniho, známá v interpretaci Andrea Bocelliho. Jedním z hezkých dárků, který jsme od Martiny dostali byla taška plná pravé zeleniny.

 

 

 8.prosince 2013 - II. Advent v Prachaticích byl ve znamení vánoční hudby a koled v našem podání. Přestože mrzlo na prachatickém Velkém náměstí se sešlo několik desítek posluchačů a návštěvníků a poslouchali naše skladby. Součástí této akce bylo také rozsvěcování svíček na pomyslném adventním věnci, kterého se ujal místostarosta Robert Zeman a Jiřina Dolejšková z odboru kultury Města Prachatice. Na závěr nás potěšilo, že si Tichou noc s námi lidé prozpěvovali, nehezčí odměna. "

 

 

 

 27.listopadu 2013 - Klarinetový soubor Prachatice získal 3. listopadu 2013 titul  II. LAUREÁT festivalu Vienna Art (Rakousko) a zároveň certifikáty se jmény členů souboru. Více odkaz:   OCENĚNÍ A ÚSPĚCHY 

 15.listopadu 2013 - Koncert, který byl oslavou spolupráce Klarinetového souboru Prachatice, hudebního skladatele Františka Jančíka a ženského komorního sboru Maraveja, hostil v pátek 15. listopadu Radniční sál prachatické Staré radnice.Večer moderovala prachatická radní Růžena Štemberková. Cédéčko Vivat muzika se tady dočkalo svého druhého křtu. A sbormistryně i sólistka Maraveji Martina Pivoňková dostala od Ing. Čestmíra Jirana darem vzácné housle, které v roce 1939 vyrobil Přemysl Otakar Špidlen ze světoznámé houslařské dílny. Nové CD Vivat muzika mapuje sedmiletou spolupráci Klarinetového souboru Prachatice a hudebního skladatele a pedagoga Františka Jančíka. "Tento skromný člověk je autorem nespočetného množství skladeb a úprav pro nejrůznější hudební nástroje a hudební uskupení. Skladatelské činnosti se věnuje stále a s plným nasazením. Cédéčko nabízí jeho tvorbu tanečních melodií, osobitý rukopis směřující k vážné hudbě, swingu i úpravy kompozic z jazzové a lidové oblasti včetně sólových skladeb pro klarinet," řekl vedoucí Klarinetového souboru Prachatice Jan Hovorka.První křest CD se uskutečnil 1. října u příležitosti zahájení nového akademického roku Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Druhý křest této novinky v zaplněném Radničním sále prachatické radnice byl rovněž slavnostní. Posluchači mohli obdivovat hudební a pěvecké umění Klarinetového souboru Prachatice a ženského komorního sboru Maraveja, vedeného Martinou Pivoňkovou, i její sólový přednes.    (Text a foto Zdeněk Přibyl, Prachatickonews)

 

 3.listopadu 2013 - V neděli 3.11.2013 se prachatický klarinetový soubor zúčastnil uměleckého festivalu VIENNA ART v rakouské metropoli Vídni, který se konal v barokním paláci Augarten v samotném centru tohoto krásného kulturního města, společně s dalšími třiceti soubory a pěveckými sbory ze střední Evropy a Ruska.  Pozvání na tento festival přišlo při nedávném úspěšném účinkování v Bratislavě, kde soubor získal zlaté pásmo v mezinárodní soutěži festivalu Bratislava Cantat. Ve Vídni se představil posluchačům v rámci svého 20 minutového bloku, ve kterém zazněli skladby baroka, romantismu, ale i swingu a již neodmyslitelně také skladby, spojené s panem Františkem Jančíkem. Největší úspěch u posluchačů ovšem sklidil závěrečný Montiho čardáš. S každým z účastníků tohoto celodenního festivalu, pak natočila rakouská televize krátký rozhovor, kde se mohl každý představit a popsat místo odkud pochází a sdělit své dojmy a zážitky z tohoto zajímavého kulturního projektu, který Vídeň, jako nositelka kultury nabízí.

 

 

 10.-13.října 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Mezinárodního festivalu Bratislava Cantat 2013 v centru hlavního města Slovenské republiky. V pátek dopoledne měl soutěžní vystoupení, které skončilo pro soubor oceněním v podobě Zlatého pásma v kategorii Instrumentální nástroje. V sobotu poté zahrál na festivalovém koncertě v Koncertní síni Klarisky, kde zároveň v podvečer vyhlášení výsledků soutěže.

 

 

 

 

 9.října 2013 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál posluchačům a seniorům v Centru sociální péče  ve Vodňanech od 16 hod. Publiku se představil svým pětačtyřicetiminutovým koncertem, který byl sestaven ze skladeb různých stylů a období. Velice nás potěšilo že známé písně Jaroslava Ježka, Antonína Dvořáka si přítomní senioři a návštěvníci našeho koncertu s námi pozpěvovali. Ještě jednou poděkování patří paní ředitelce Domovu seniorů.

 

 

 

 

 1.října 2013 -  KŘEST CD VIVAT MUZIKA. V úterý 1. října 2013 proběhl při příležitosti zahájení akademického roku 2013/2014 křest CD Klarinetového souboru Prachatice a Františka Jančíka. Kmotrem CD se stal rektor Jihočeské univerzity prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc., který zároveň pokřtil univerzitní časopis. Všem účastníkům zahájení a křtů  zahrál Klarinetový soubor Prachatice dvacetiminutový hudební program, složený ze skladeb Františka Jančíka. Svým zpěvem skvěle obohatila hudební vystoupení souboru Martina Pivoňková společnou skladbou. Vystoupení se setkalo s pozitivními ohlasy a reakcemi, z čehož máme upřímnou muzikantskou radost. Pan rektor popřál jak Františkovi Jančíkovi tak souboru  ať se hudba  šíří nadále a pokřtil CD, aby mu podle jeho slov na světě bylo veselo...

 

 

 20.září 2013 - NOVÉ CD KLARINETOVÉHO SOUBORU PRACHATICE A FRANTIŠKA JANČÍKA

 Nové CD, které nese název Vivat Muzika podle stejnojmenné skladby autora prachatického skladatele a pedagoga Františka Jančíka napovídá, že tento projekt mapuje sedmiletou společnou spolupráci tohoto skladatele a Klarinetového souboru Prachatice. Tento skromný člověk je autorem nespočetného množství skladeb a úprav pro nejrůznější hudební nástroje a hudební  uskupení a skladatelské činnosti se věnuje neustále a s plným nasazením. Jednotlivé skladby tohoto CD tak, jak byly souboru během let nabízeny zároveň mapují jeho činnost.  Jsou šité na míru specielně čtyřem klarinetistům, kteří dnes již dobře znají skladatelův rukopis. Posluchači si mohou poslechnout jak skladatelovu tvorbu tanečních melodií, tak rukopis směřující k vážné hudbě, swingu i úprav známých kompozic z jazzové a lidové oblasti včetně sólových skladeb pro klarinet.

 

 

Slavnostní křest se uskuteční v rámci zahájení nového akademického roku Jihočeské univerzity, jak jsem již předeslal, což je pro nás velká čest. Termín je stanoven na 01.10.2013 v  aule Jihočeské univerzity. Zároveň bych chtěl poděkovat radní a zastupitelce města Prachatice Mgr. Růžena Štemberkové za velkou oporu, pochopení i pomoc při organizaci této akce. Poděkování patří též předsedovi Asociace Jihočeských výtvarníků Mgr. Vítu Vavřinci Pavlíkovi. CD můžete zakoupit v našem E -Shopu.

 

 

 14.září 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se představil posluchačům svým samostatným koncertem v kostele sv. Anny na Libínském sedle u Prachatic. V zaplněném kostele zahrál návštěvníkům a posluchačům převážně skladby duchovního a klasického charakteru. Koncert také navštívil spolupracovník našeho souboru pan František Jančík. Koncert byl podpořen městem Prachatice, které ho podpořilo svým Grantem 2013, který získala pro potřeby rozvoje kultury paní Eliška Weisserová z Libínského Sedla, která se dlouhodobě stará o kulturní aktivity v této obci, Děkujeme za pozvání i návštěvníkům tohoto koncertu.

 

 

 14.září 2013 - 2.ročník akce Prachatické podzimní slavnosti se Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil vedle mnoha jiných domácích souborů a uskupení působících ve městě Prachatice, svým 45 minutovým vystoupením na Velkém náměstí v Prachaticích. Posluchači si mohli v našem podání poslechnout skladby tanečního a swingového charakteru z našeho repertoáru - na konci tohoto vystoupení zazněl Montiho čardáš ve vlastní úpravě. Slavnostmi provázela Martina Pivoňková.

5.září 2013 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při slavnostním přijetí návštěvníků semináře Svazu měst a obcí a velvyslance Norského království, který se konal ve večerních hodinách ve sklepích Staré radnice v Prachaticích. Přítomné provázel slovem starosta města Prachatic pan ing.Martin Malý.

 

 1.srpna 2013 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na slavnostní vernisáži mezinárodního workshopu výtvarníků a literátů SALVE v Prachaticích ve vstupní hale obřadní síně v Prachaticích. Zazněly skladby swingového charakteru z našeho repertoáru. 

29.července 2013 - Duo Jan Hovorka a Petr Chalupský přivítalo mezinárodní workshop výtvarníků a literátů SALVE v Prachaticích v prostorách obřadní síně v Prachaticích. Zaznělo réma z dvojkoncertu F.Kramáře, duo F.Demnitze a Sonatina K.Irsena.     

 

 

 

                                       

 27.července 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se představil návštěvníkům a posluchačům Stezky v korunách stromů u Lipna nad Vltavou. Na dvouhodinovém! koncertě zahrál prakticky vše podstatné ze svého repertoáru ze všech možných hudebních období a žánrů. Koncert proběhl na rozhledně tohoto překrásného místa na Šumavě a jistě stojí za to toto místo navštívit. 

 

 

 

 

 

 

 5.července 2013 - Slavnostní zahájení výstavy Zdeňka Šimka a vnučky Josefiny Jonášové-Šimkové s názvem Čtyři ruce a prohlédnout, se zúčastnil i Klarinetový soubor Prachatice. Vystoupení probíhalo u slunečních hodin v centru Prachatic a poté i uvnitř prostor Galerie Dolní Brány. Ve vystoupení zazněli především skladby svižnějšího swingového charakteru. Děkujeme za pozvání a možnost zahrát si na této akci. 

 

 

 

 

 

23.června 2013 - Klarineový soubor Prachatice a Hudební kvinteto z Českých Budějovic zahrálo v neděli odpoledne 23.6.2013 v kostele v Česticích u Volyně na Strakonicku na Vzupomínkovém koncertě na pana profesora MgA. Václava Hrušku. Koncert byl sestaven ze skladeb R.Schumanna, A.Dvořáka, F. Jančíka a W.A.Mozarta. Od tohoto skladatele si přátelé a psluchači mohli vyslechnout Lakrimosa z Requiem a Stadler Quintet v podání hudebního kvinteta. Letos by se pan profesor dožil 53 let, děkujeme všem, kdo si nejen na koncertě v Česticích, ale i tichou vzpomínkou pana profesora připomněli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 8.června 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil akce pořádané Českou písní Prachatice, která se jmenovala 3 prachatická setkání. Na třech místech v centru Prachatic se postupně vystřídaly sbory a soubory z blízkého okolí. V altánku v parku Hospicu jsme navíc zahráli a zazpívali společně s ženským komorním sborem Maraveja Ave Mariu Jacoba Arcadelta. Přestože dny před i po konání akce byly deštivé, počasí v den konání akce přálo.

 

 

 

 

 

 20.května 2013 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil mezinárodního hudebního festivalu v německém Chemnitzu, ve kterém byl tři dny. Již první večer strávený v Chemnitzu se představil německému publiku svým vlastním padesátiminutovým koncertem v chrámu St. Jacobi v samotném centru tohoto východoněmeckého města. Koncert byl zajímavý mimo jiné tím, že byl provázen vlastním průvodním slovem, na přání pořadatelů, což německé publikum přivítalo s radostí, nadšením a závěrečným dlouhým potleskem. Repertoár byl šitý přímo na míru prostředí chemnitzského chrámu st. Jacobi skladbami od A. Dvořáka, J. S. Bacha, Františka Jančíka a jiných. Tohoto nesoutěžního festivalu se Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil poprvé. V poslední den festivalu se ještě soubor zúčastnil závěrečného ceremoniálu, který byl společný pro všechny účinkující orchestry a soubory z Německa a jiných evropských států. Měli jsme také radost, že velká řada německých obyvatel mají v povědomí jak jižní Čechy, tak i město Prachatice.                                            

 

8.května 2013 - Prachatický klarinetový soubor v obvyklém složení – Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček, zabodoval úspěšně na 61. mezinárodním hudebním festivalu v belgickém Neerpeltu. Přivezl 1. Cenu v kategorii instrumentálních souborů. Společně s ním byli v kategorii instrumentální i klarinetové soubory z mnoha zemí světa – Polsko, Rusko, Itálie, Německo, Čína aj. Pro klarinetový soubor Prachatice je první zlaté ocenění již třetím v pořadí, v roce 2012 soubor získal 1. místa na hudebních festivalech Mozartova Praha a bratislavském mládežnickém hudebním festivalu, ale také stříbrná ocenění např. na mezinárodním festivalu Pražské vánoce 2012. Belgickým posluchačům i odborné mezinárodní porotě soubor zahrál skladby klasické, swingové i taneční i autorské – konkrétně dvě skladby prachatického skladatele a spolupracovníka Františka Jančíka. Právě jemu se soubor rozhodl věnovat společné CD, které v těchto dnech vzniká. Odborná porota ocenila mimo jiné i úroveň interpretace skladeb a jejich provedení. Zvláště zaujala interpretace témata Dvořákovy novosvětské symfonie. Zaujmout vskutku odbornou porotu prestižního festivalu není zcela jednoduché. Porotci nahlížejí do partitur skladeb a v podstatě sledují její průběh nejen sluchově, ale i v zápisu. Pro soubor je toto další zlaté ocenění velikou výzvou nadále se zdokonalovat a pracovat na sobě. Před vyhlášením výsledků se ještě klarinetisté zúčastnili závěrečného pochodu městem společně se všemi účinkujícími a účastníky tohoto festivalu s označením země a města, ze kterého pochází. Festival má v Belgii již svou dlouholetou tradici a závěrečný ceremoniál pozdravil ze záznamu i předseda evropské komise. Českou republiku zde ještě reprezentovali soubory a orchestry z Hradce Králové a Uničova.

                  

 11.dubna 2013 - Krátkým vystoupením třech skladeb zahrál Klarinetový soubor Prachatice při příležitosti zahájení jednání jednání představitelů V4 (Vyšegradské čtyřky v Národním domě v Prachaticích. Zazněl Foxtrot Františka Jančíka, Ezop a Brabenec v úpravě stejného autora a New York známý v interpretaci Frnaka Sinatry.    

5.dubna 2013 - Město Prachatice podpořilo Klarinetový soubor Prachatice prostřednictvím GRANTU 2013 účast na 61. Mezinárodním festivalu v belgickém Neerpeltu, kterého se zúčastníme 3.-6.května 2013. Děkujeme a věříme, že budeme naše rodné město dobře reprezentovat. Klarinetový soubor Prachatice            

     

 

 

                                                 

20.března 2013 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil společně se souborem Cink, ženským komorní souborem Maraveja a folklorním souborem Libín na  zahajovacím koncertě Festivalu pedagogických škol v Prachaticích. Zazněly v premiéře nové skladby - Lakrimosa z Requiem W.A.Mozarta, Ezop a Brabenec v úpravě Františka Jančíka, a známé skladby jako Montiho čardáš, New York, New York a Merlon Františka Jančíka.Na závěr bloku zazněla společná skladba Ave Maria Jacoba Arcadelta s ženským komorním sborem Maraveja. Děkujeme SPGŠ-VOŠ a jejímu řediteli Antonínu Krejsovi za pozvání.

8.ledna 2012 - obrazovou reportíž z křestu CD Golden Music, který se konal 2. prosince 2012 v Galerii Dolní Brána v Prachaticích, můžete shlédnout ve vysílání Studia JVP Prachatice nebo kliknutím na tento odkaz: REPORTÁŽ

23.prosince 2012 - čtvrté zapálení adventní svíce na Velkém náměstí v Prachaticích bylo doprovozeno vánočními koledami v podání Klarinetového souboru Prachatice. Vystoupení se odehrálo naprosto netradičně a to z oken městské radnice, takže posluchači vnímali pouze vánoční tóny. Byl to zcela netradiční a zajímavý nápad.              

21.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál jako host na Adventním koncertě Dechového orchestru Prachatice. Koncert se konal v Národním domě v Prachaticích. Vystoupení obsahovalo tři skladby - Vivat Muzika a Oslava Františka Jančíka, druhá jmenovaná společně zazpívaná s Martinou Pivoňkovou. Třetí skldbou byl Montiho čardáš. Koncert Dechového orchestru se odehrál v dobré předvánoční náladě, rádi jsme se tohoto koncertu zúčastnili.

14.prosince 2012 - reportážní příspěvek v Českém rozhlase České Budějovice v pořadu Fontána - o CD Golden Music, klikněte zde: ROZHOVOR

  

 

 

14.-16.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčasnil mezinárodního hudebního festivalu Pražské vánoce 2012. V rámci tohoto festivalu zahrál v pátek 14.12..2012 v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a obržel poděkování v podobě diplomu za společně provedený koncert. V sobotu 15.12.2012 se ještě zúčastnil soutěžního festivalového vystoupení ze kterého si odnesl ocenění v podobě 2.stříbrného místa v kategorii Folklorních a instrumentálních souborů. V letošním roce se jedná již o třetí festivalové ocenění. 

 

6.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na slavnostním děkování kulturním spolkům města Prachatice, které město Prachatice tradičně uskutečňuje na sklonku roku. Zazněly skladby Františka Jančíka - Vivat Muzika, Oslava v interpretaci Martiny Pivoňkové a Air Johanna Sebastiana Bacha.

2.prosince 2012 - Klarinetový soubor Prachatice uspořádal společně s ženským komorním souborem MARAVEJA adventní koncert, který se konal v Galerii Dolní Brána. Návštěvníci a posluchači koncertu si mohli vyslechnout sváteční melodie a písně. Součástí koncertu byl také křest novinkového CD Klarinetového souboru Prachatice GOLDEN MUSIC. Kmotři, kteří CD pokřtili se stali Martina Pivoňková, která zároveň na CD účinkuje sólově ve skladbě Františka Jančíka a Marcely Haspeklové - Oslava, dále skladatel František Jančík, autor skladeb a úpravy na CD a bývalý ředitel základní umělecké školy v Prachaticích pan Jan Markovec. Jsme velice štastni, že na koncert dorazili mnozí přátelé, posluchači a zájemci. Touto cestou vám všem patří poděkování a věříme, že nezůstane pouze u tohoto koncertu. Záznam z křestu bude možné v nejbližší době možné sledovat na Youtube. Děkujeme také Českému rozhlasu České Budějovice za zájem o koncert a křest, prostřednictvím připravované reportáže.

26.listopadu 2012 - Prachatický deník: Klarinetový soubor vydává nové CD...klikni pro zobrazení    

26.listopadu 2012 - zveme všechny přátele a posluchače na Adventní koncert ženského komorního sbor MARAVEJA a Klarinetovího souboru Prachatice, který se koná 2. prosince 2012 od 16. 30 hod v Galerii Dolní Brána v Prachaticích. Budeme také křtít naše nové CD Golden Music. Srdečně zveme. KLIKNI

11. listopadu 2012 - Klarinetový soubor Prachatice vydává své již páté CD. Jeho název zní Golden Music. Ukázky CD Goldedn Music (2012) si můžete poslechnout v Audiogalerii. Informace o CD naleznete v Diskografii.              

20.října 2012 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil se svým vstupem na III. Festivalu pěveckých sborů ve Vodňanech, zúčastnil se tak hezkého večera ve společnosti pozitivních a příjemných lidí, kterými jsou členkx pěveckého sboru REGINA z Vodňan, českobudějovického pěveckého sboru CANZONETA a dětského sboru ZUŠ Vodňany HVĚZDIČKA. Celým večerním koncertem vládla skvělá atmosféra a děkujeme organizátorkám, že nás na tuto příjemnou akci pozvali. Věříme, že naše setkávání nebude poslední. Ve Vodňanech panuje dobrá nálada s příjemnými lidmi.

 

 

 

 

 

 

 22.září 2012 - Klarinetový soubor Prachatice společně s mnoha soubory a uskupeními z města Prachatic se zúčastnil Podzimních městských slavností, které se konaly v sobotní den na Velkém náměstí v Prachaticích. Přestože dnu vládla nepřízeň počasí, radost z muziky přetrvávala. Poděkování patří městu Prachatice, které tuto zajímavou akci uspořádalo. Jsme osobně rádi, že alespoň město Prachatice věnuje pozornost a péči souborům, které je proslavují a propagují doma i v zahraničí. Kéž by tomu tak bylo i v jiných organizacích, které ve městě působí a  působí na umělecké vzdělávání dětí a mládeže.

 

 

 27.srpna 2012 - Vzpomínka na pana profesora, tak se jmenuje nové video, které si můžete prohlédnout na Youtube. Klikněta na tento odkaz: VIDEO

 25.srpna 2012 - zahrál Klarinetový soubor Prachatice na nově otevřené Rozhledně ve stromech v Kramolíně u Lipna nad Vltavou. Příchozím návštěvníkům hrál soubor čtyři dvacetominutové série ze svého repertoáru. Doporučujeme návštěvu tohoto krásného místa ve dne i v noci, kdy je rozhledna překrásně osvícena.

23.srpna 2012 - novou videonahrávku našeho souboru naleznete na úvodní stránce našeho webu. Poslechněte si jak zazněla skladba Antonína Dvořáka LARGO -Téma z Novosvětské symfonie na VI.Mezinárodním mládežnickém hudebním festivalu v Bratislavě. Jedná se o jednu skladbu z celkového počtu sedmi, oceněných skladeb 1. Zlatým pásmem. Nahrávka je prvním signálem našeho nového CD "GOLDEN MUSIC", které vyjde v následujících měsících. Váš KSP

 

 

 

 6.-9.července 2012 - se již podruhé Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil 4.Mezinárodního mládežnického festivalu v Bratislavě (Slovensko), kde získal v soutěžní části festivalu 1.ZLATÉ PÁSMO ve své kategorii. Jedná se již letos o druhé zlaté ocenění. Poprvé se bratislavskému publiku představil při zahajovacím koncertě v Jezuitském kostele centru hlavního města Slovenska. 8.7. se konalo soutěžní vystoupení. V programu zazněly skladby: Snění - R.Schumann, Air - J.S.Bach, Foxtrot -F.Jančík, Merlon - F.Jančík, Novosvětská symfonie - A.Dvořák, V.Monti - Montiho čardáš, New York - J.Kander. Téhož dne odpoledne se konal ještě společný koncert symfonického orchestru z Polska a Španělska a pěveckého sboru z Kanady.  

 

30.června 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál jako každý rok na slavnostním přivítání hostů Slavností Zlaté stezky v Národním domě na prachatockém náměstí. Po produkci byl soubor pozván na slavnostní pohoštění. V programu zazněly skladby F.Jančíka, R.Schumanna, V.Montiho a mnoho jiných.

 

 24.června 2012 - Smutná zpráva snad ze všech nejsmutnější dnes dorazila zcela nečekaně. Zemřel pan profesor MgA. Václav Hruška. Člověk s největším srdcem, které neváhal rozdávat všem, kdo to potřebují a které něco trápí. Člověk s vynikajícími lidskými a pedagogickými schopnostmi, kterými obdařil mnoho vynikajících klarinetistů nejen v jižních Čechách, člověk, který nikdy nikoho neodmítl, který měl pro vše vždy pochopení a s nadhledem dokázal vyřešit každou situaci, člověk, který vždy dodával energii a optimismus k cestě dál. Mnohokrát jsem ji potřeboval. Můj vzor, můj pan profesor. Pane profesore děkuji Vám za vše co jste pro mne i pro ostatní udělal, nikdy Vás ve svých myšlenkách neopustím a budu se vždy snažit ve vašich stopách pokračovat, tak jak jste to mne a ostatní učil. Jsem hrdý, že jsem byl Vaším žákem a že jste byl před rokem a půl jedním z kmotrů našeho CD. Byla to pro mne pocta nejvyšší a jsem rád, že jsem s Vámi mohl ještě mluvit po nedávném návratu z USA. Vzpomínat na Vás vždy budou Jan Hovorka, Tomáš Krejsa, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Jaroslav Masáček a mnoho dalších klarinetistů.

 

 

 

                         

 

 6.června 2012 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při slavnostním zahájení Dnů duchovní hudby, které se konalo od 17 hod. v Zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích.Zazněly skladby Snění R.Schumanna a J.S.Bacha

 

 24.května 2012 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice jako host na koncertě pěveckého sboru Maravaeja s názvem Večer českých skladatelů. Koncert se konal v Galerii Dolní Brána. Klarinetový soubor zde zahrál tři skladby tří českých autorů. Františka Jančíka - Merlon, v premiéře Téma z druhé věty Largo Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka a Na útěku - skladbu Jindřich Czerného, ve stylu Boogi. Děkujeme Maraveji a Martině Pivoňkové za pozvání.

 

 15.května 2012 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil benefičního koncertu v prachatickém Muzeu loutek, který pořádala Slávka Tomešová. Zahrál zde tři skladby - When Im Sixty Four (Beatles), Michael Jackson Medley a The Pink Panther. Jsme rádi, že jsme mohli touto cestou alespoň nepatrně přispět dětem z azylových domů.

7.května 2012 - Klabelová televize JVP Prachatice odvysílala rozhovor s Klarinetovým souborem Prachatice, který byl nstočen 14.4.2012 v prostorech Základní umělecké školy v Prachaticích.  Děkujeme touto cestou panu Janu Voldřichovi za zpracování a natočení. Pro shlédnutí klikněte zde: ROZHOVOR 

 

 5.května 2012 - Velkým úspěchem pro Klarinetový soubor Prachatice byla účast na VII.Mezinárodním hudebním festivalu MOZARTOVA PRAHA 2012, kde soubor získlal 1.ZLATÉ PÁSMO v soutěžní části festivalu. Porota zároveň kladně ohodnotila nejen interpretaci, ladění, ale i samotné úpravy skladeb, které pocházejí z pera Klarinetového souboru Prachatice. Zazněly skladby: Divertimento Wolfganga Amadea Mozarta, Snění - Roberta Schumanna, Merlon - Františka Jančíka, New, York Franka Sinatry a premiérově Montiho čardáš autora Viktoria Montiho v úpravě souboru, který sklidil nelvětší potlesk a nadšení u přítomného publika. Zlaté pásmo je velikou inspirací pro soubor i závazkem do budoucna

.

 

 3.dubna 2012 - Zahájení výstavy v Prachatickém muzeu spoluzahajoval Klarinetový soubor Prachatice. Zahrál čtyři skladby - Merlon, New York, Snění a Foxtrot. Výstava nese název Naše, vaše, moje Prachatice. Vedle účati starosty města Prachatic navštívil výstavu a slavnostní vernisáž František Jančík.

29.března 2012 - zahrál Klarinetový soubor Prachatice na Autorském koncertě Františka Jančíka v prachatické Základní umělecké škole. Premierově zazněla skladby Cigánské melodie (cyklus pěti písní) a Oslava pro sólový zpěv Martiny Pivoňkové a doprovodu souboru. Mimo jiné zazněly i Taneční melodie nebo skladba Merlon

 

 

 

24.března 2011 - Klarinetový soubor Prachatice jako zástupce Základní umělecké školy Prachatice společně s představiteli města Prachatice vystoupil při příležitosti otevření Muzra v Röhrnbachu (SRN). Spolu se souborem během akce účinkoval také röhrnbachský pěvecký sbor. Klarinetový soubor Prachatice zahrál celkem pět skladeb ve třech vstupech. Vystoupení bylo vždy vřele přijato přítomnými diváky a posluchači.

13.března 2012 - Klarinetový soubor Prachatice připravuje svůj repertoár pro VII.Mezinárodní hudební festival Mozartova Praha, který se koná 3.-5.května 2012 v Praze.Vedle Divertimenta W.A.Mozarta zahraje např. Merlon Františka Jančíka, Träumerai Roberta Schumanna, Montiho čardáš aj. 

 

 

 

12.března 2012 - Stejně jako v loňském roce i letos město Prachatice schválilo finanční příspěvek GRANT 2012 pro Klarinetový soubor Prachatice. Příspěvek je určen na 4. Mezinárodní mládežnický hudební festival v Bratislavě, kterého se Klarinetový soubor Prachatice zúčastní v červenci 2012. DĚKUJEME TOUTO CESTOU MĚSTU PRACHATICE a věříme že budeme co nejlépe reprezentovat nejen naše hudební aktivity, ale i město Prachatice.

 

 

 

  1.ledna 2012 - Klarinetový soubor Prachatice, Violončelové kvinteto z Českého Krumlova a Ženský pěvecký sbor Maraveja byli učinkujícími Novoročního koncertu v německém Bischofsreuthu. Na společném koncertě souborů a sboru zazněly vánoční písně, skladby období klasicismu, romantismu i vánočně laděné spirituály.Koncert byl nadšeně přijat německým publikem, které zaplnilo místní farní kostel.Věříme, ýe spolupráce těchto souborů bude i nadále v budoucnu pokračovat.

 

 

 

 15.prosince 2011 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na třetím vystoupení, které pořádalo město Prachatice. Tentokráte město Prachatice děkovalo kulturním spolkům a institucím ve městě za činnost, kterou propagují město doma i v zahraničí. Vedle vystoupení soubor převzal z ruky pana starosty kalendář pro rok 2012 s motivy kreseb Prachatic. Vystoupení klarinetového souboru bylo posíleno českým klarinetistou a pedagogem, působícím ve Švédsku Josefem Burdou, se kterým byly společně zahrány dvě skladby a vánoční koleda.

 

 

 

 8.prosince 2011 - Druhé vystoupení ze série pořádané městem Prachatice bylo při příležitosti poděkování města Prachatice neziskovým organizacím a spolkům, působících ve městě a jeho okolí. Videozáznam můžete shlédnout na hlavní stránce - ukázka - skladba New York Johna Kandera z repertoáru Franka Sinatry. 

 

 

  

 2.prosince 2011 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál na firemním večírku Innovation 2011 v Národním domě v Prachaticích. Vystoupení souboru trvalo dvacet ět minut a Klarinetový soubor zahrál novinky i starší skladby ze svého repertoáru. Na specielní přání zazněla vánoční koleda Tichá noc, která byla napsána a nacvičena specielně pro tuto akci na přání. Soubor byl poté pozván na společnou večeři.

 

 

 

 

  1.prosince 2011 - Klarinetový soubor zahrál při příležitosti Poděkování představitelů města Prachatice sportovním spolkům a organizacím, působících ve městě. Na úvod zahrál soubor dvě skladby New York Johna Kandera a v premiéře skladbu Merlon Františka Jančíka, jejíž úprava byla napsána specielně pro Klarinetový soubor Prachatice. Poslavnostním projevu a předávání kalendářů pro rok 2012 zazněla Radničním sálem Městského úřadu v Prachaticích snad nejznámější vánoční koleda Tichá noc F.X.Grubera v úpravě Klarinetového souboru Prachatice.

 9.listopadu 2011 - Již tradičně zahrál Klarinetový soubor Prachatice na Podzimním koncertě Základní umělecké školy v Prachaticích. Posluchačům a návštěvníkům koncertu zahrál dvě skladby - v premiéře Träumerai (Snění) od skladatele Roberta Schumanna a New York z repertoáru Franka Sinatry od skladatele Johna Kandera.

 

 17.září 2011 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při Dnech evropského dědictví na prachatickém Velkém náměstí. Během produkce si mohli návštěvníci otevřených a zpřístupněných památek v centru města poslechnout skladby z širokého repertoáru souboru, převážně ve swingových a rychlejších tempech. Premieru zde měla nová aranže směsi písní Michaela Jacksona, nebo světoznámá skladby z repertoáru Franka Sinatry s názvem New York. Během vystoupení byla poprvé otestována a vyzkoušena nová ozvučovací technika Základní umělecké školy Prachatice.

 

 

 

 9.srpna 2011 - s lítostí a zarmoucením jsme dnes přijali zprávu o smrti pana Václava Svobody, jednoho z nejupřímnějších muzikantů Prachatic, jehož pedagogickými rukami prošlo velké množství muzikantů, žáků , studentů a kvalitní, poctivé,  lidské práce. Osobně vděčím panu Václavu Svobodovi za to že mne jako šestiletého žáka ZUŠ Prachatice (dříve LŠU Prachatice) jako skvělý učitel hudební nauky přilákal do oblasti hudby. Na tuto dobu dodnes rád vzpomínám. I dnes když jsme se potkali, jsme si vždy spolu přátelsky a otevřeně popovídali.  Stejně pozitivně na pana Svobodu vzpomíná i Petr Chalupský, absolvent SPGŠ Prachatice. Děkujeme Vám pane Svobodo!.                                                Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice     

 

     

 

     

7.-10.července 2011 - se Klarinetový soubor Prachatice zúčastnil 3.Mezinárodního mládežnického hudebního festivalu 2011 v Bratislavě. Účast na festivalu byla rozdělena do třech vystoupení. V prvním - soutěžním, které se konalo 8.července vybojoval soubor STŘÍBRNÉ PÁSMO, v konkurenci souborů z Evropy a Asie. V dalších dnech festivalu zahrál ve Františkánském kostele a Klariské hudební koncertní síni v centru hlavního města Bratislavy - soutěžní skladby byly vybrány tak, aby reprezentovaly široké spektrum hudebních stylů a žánrů od jazzu až po klasickou hudbu. Koncert v Klariské koncertní síni byl společný se souborem z Polska a Číny. Velký dík za finanční podporu patří městu Prachatice, které v rámci příspěvku GRANT 2011 finančně přispělo na účast na úspěšném bratislavském festivalu. Děkujeme. Navštivte fotogalerii.

 

 

 29.června 2011 - se konal na prachatických Arkádách ve Staré radnici v Prachaticích Koncert na kde se prachatické veřejnosti představil Klarinetový soubor Prachatice, Klarinetový soubor Prachatice Junior, Flétnové kvarteto, Martina Pivoňková, Eva Mašková, ženský komorní sbor Maraveja a česko - švédský pedagog a aranžér Josef Burda, se kterým klarinetový soubor Prachatice zahrál mimo jiné skladby Summertime, Ave Maria, Good Morning Blues. Koncert byl sestavem aby pestře střídal různé styly a žánry v podání prachatických souborů.

25.června 2011 - Klarinetový soubor Prachatice byl vyzván, aby se zúčastnil slavnostního přivítání hostů tradičních Slavností Zlaté stezky, které se v Prachaticích pravidelně každým rokem konají. Slavnostní přivítání se konalo v Národném domě v Prachaticích od 13 hod. V úvodu zazněly swingové a rytmické skladby z repertoáru souboru.

23.června 2011 - zahrál Klarinetový soubor Prachatice již tradičně letos na jubilejním 10.Koncertu na dvorku, který pravidelně pořádá Základní umělecká škola Prachatice. Pro nepřízeň počasí se koncert konal v hudebním sále školy. Vedle klarinetového souboru se koncertu zúčastnil i Klarinetový soubor Prachatice Junior a společně oba soubory v počtu devíti! klarinetistů zahrál skladbu Jindřicha Czerného s názvem Na útěku ve stylu Boogy-Woogy.

22.června 2011 - jako každý rok i letos zahrál Klarinetový soubor Prachatice v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích při příležitosti předávání pamětních listů žákům devátých tříd základních škol a gymnázia. V úvodu celkem pěti vstupů zazněla skladba Jaroslava Ježka Nebe na zemi a na závěr zazněl tradiční a symbolický Valčík na rozloučenou. Současně před pár dny v pátek 17.června 2011 zahrál Klarinetový soubor Prachatice na třídním koncertě ZUŠ Prachatice, který se konal na dvorku školy.

 

 

 

 

 2.června 2011- Ve čtvrtek 2.6.2011 se konal v prachatickém Kostele sv.Jakuba první ze série koncertů, které spoluorganizuje město Prachatice v rámci tradičních Dnů duchovní hudby. Tento v pořadí již šestnáctý ročník byl letos zahájen domácími soubory z Prachatic-smíšeným pěveckým sborem Česká píseň pod vedením Václava Krause, ženským komorním sborem MARAVEJA pod vedením Martiny Pivoňkové a Klarinetovým souborem Prachatice. V programu zazněly skladby převážně období hudební renesance a baroka, díla českého skladatele Adama Michny z Otradovic. Klarinetový soubor Prachatice na koncertě zahrál michnovy skladby-ˇPíseň času májového, Dialogus-Povolání duchovné nevěsty, Ukřižování Ježíše Krista, Nebeští kavalérové - společně s Českou písní a Maravejou, Air - Johanna Sebastiana Bacha a Ave Maria Jacoba Arcadelta - společně s Martinou Pivoňkovou a Maravejou. Skladby si můžete jako LIVE záznam poslechnout v naší AUDIOGALERII A VIDEOGALERII. Chtěli bychom touto cestou poděkovat pěveckému sboru Česká píseň a Maraveja za spolupráci a krásný společný koncert. (Fotografie pořídil a poskytl Tomáš Přibyl)

11.května 2011 - Město Prachatice schválilo a přidělilo Klarinetovému souboru Prachatice v rámci příspěvků GRANT 2011 finanční příspěvek ve výši 7000 Kč, který bude určen na účely reprezentace na Mezinárodním mládežnickém hudebním festivalu v Bratislavě, kterého se soubor zúčastní 7-10.července 2011. DĚKUJEME, a vážíme si přízně. Klarinetový soubor Prachatice

9.května 2011 - v odkazu Mladí Junioři si můžete poslechnout 1.audionahrávku Juniorů. Jedná se o skladbu s názvem Menuet.

 16.dubna 2011 - se konal Jarní koncert komorní hudby Klarinetového souboru Prachatice a flétnového kvarteta z Prachatic. Hostem koncertu byla Martina Pivoňková, která s Klarinetovým souborem Prachatice zazpívala na závěr koncertu skladbu George Gershwina Summertime. Posluchači a návčtěvníci koncertu si mohli poslechnout skladby světových a domácích skladatelů od Baroka posoučasnou populární hudbu. Jedním z návštěvníků koncertu byl i "dvorní skladatel" Klarinetového souboru Prachatice pan František Jančík, za jehož přítomnosti zazněla jeho nová úprava skladby Paula Desmonda Take Five.

10.dubna 2011 - Klarinetový soubor Prachatice v současné době připravuje repertoár pro projekt Rožmberský rok, při kterém bude v letošním červnu vystupovat společně s pěveckým sborem Česká píseń a komorním sborem Maraveja. Repertoár je výhradně složen ze skladem Adama Václava Michny z Otradovic - Píseň času májového, Nebeští kavalérové, Dialogus aj.

 

 

6.dubna 2011 - Klarinetový soubor Prachatice se svým Jarním koncertem představil v orchestrálním sále ZUŠ Taussigova v Praze 8. Na koncertě zazněly premiérově skladby - Close To You, Take Five v úpravě Františka Jančíka, Uherský tanec. Vedle těchto skladeb se soubor snažil představit skladby nejrůznějších stylů a žánrů. Na koncertě jako hosté vystoupila Martina Pivoňková - zpěv a Eva Matoušková - klavír a společně představili skladbu Františka Jančíka - Čtvero ročních období za přítomnosti samotného skladatele. Na závěr koncertu zazněla společná skladba Klarinetového souboru Prachatice a Martiny Pivoňkové - Summertime George Gershwina. Děkujeme ZUŠ Taussigova za pozvání. Prohlédněte si fotogalerii.

 

 

6.dubna 2011  V 10.30 hod. vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na slavnostní vernisáži Projektu Když je tma v prostorách Alšovy jihočeské galerie na zámku Hluboká u Českých Budějovic. Projektu se zúčastnilo několik základních a středních škol z celého Jihočeského kraje. V premiéře zahrál soubor skladbu Johannese Brahmse - Uherský tanec č.5 vedle ostatních pěti skladeb z repertoáru. Za vystoupení obdržel Klarinetový soubor Prachatice Certifikát za hudební vystoupení vernisáže.

2.dubna 2011 se Klarinetový soubor Prachatice svým krátkým vystoupením zúčastnil Plesu prachatické skupiny TopBand, která zároveň oslavila své 10 výročí založení. Ples se bude konal 2.dubna 2011 od 19 hod v Národním domě v Prachasticích.

19.března 2011  Český rozhas 3 Vltava,  uvedl dnes v 15.30h pořadu Rampa medailonek Klarinetového souboru Prachatice. Záznam pořadu si můžete poslechnout na hlavní stránce našich stránek nebo v AUDIOGALERII.

1.ledna 2010 - Úspěšný nový rok 2011 plný spokojenosti, štěstí a zdraví všem návštěvníkům našich stránek přeje Klarinetový soubor Prachatice 

17.prosince 2010 - Vánoční koncert ZUŠ Prachatice se stal místem, kde 17.12. bylo slavnostně pokřtěno nové CD Klarinetového souboru Prachatice -LIVE FROM CONCERTS... Ještě než došlo k samotnému křestu zahrál prachatickému publiku soubor v premiéře skladbu Jeana Michaela Trotouxe - Desért d' Almeria a dvě věty z Divertimenta č.3 KV 439 Wolfganga Amadea Mozarta. Po doznění posledních tónů proběhl křest CD. Kmotry CD se stal MgA Václav Hruška - profesor českobudějovické konzervatoře oboru hra na klarinet a profesor, hudební skladatel a věrný příznivec pan František Jančík, který se výrazně skladatelsky podílel na nových skladbách CD. Společně bylo CD pokřtěno a na závěr zazněla skladba z tohoto CD The Pink Panther Henryho Manciniho. Všem zúčastněným patří naše poděkování. Klarinetový soubor Prachatice.  Více se dozvíte v odkazech FOTOGALERIE A ZPRÁVY Z MÉDIÍ.

 

16.prosince 2010 - Klarinetový soubor Prachatice byl pozván jako host na Předvánoční koncert ZUŠ Volary. Koncert se konal 16.12.2010 od 18 hod v místním Kinosálu a volarskému publiku zahrál zcela novou a premierovou skladbu Jeana Michaela Trotouxe - Desért d' Almeria, dvě věty z Divertimenta č.3 KV 439 Wolfganga Amadea Mozarta a swingovou skladbu The Pink Panther. Jako dárek a poděkování za pozvání obdržel ředitel ZUŠ Volary Vít Pavlík nové CD Klarinetového souboru Prachatice LIVE FROM CONCERTS... Děkujeme za pozvání!...

 

 

 

 

 

9.prosince 2010 - Již tradičně v předvánočním čase děkují představitelé města Prachatice Kulturním spolkům. Nejinak tomu bylo i dnes. Poděkování a předání nového kalendáře s obrazy města Prachatic se ujal starosta města ing.Martin Malý a Mgr. Růžena Štemberková z odboru školství a kultury. Poděkování přijal za Klarinetový soubor Prachatice Petr Chalupský a Jaroslav Masáček.Více se dozvíte v odkazech FOTOGALERIE A ZPRÁVY Z MÉDIÍ.

1.prosince 2010 - O novém CD Klarinetového souboru Prachatice se dozvíte více v Diskografii.

 

 

 

 

27.listopadu 2010 - Klarinetový soubor Prachatice zahrál při 85.výročí založení ZŠ Vodňanská. Ve svém 30 minutovém bloku zahrál skladby mnoha žánrů a stylů. Tři členové souboru měli zároveň možnost zavzpomínat na doby, kdy sami tuto školu navštěvovali. Na závěr připojil soubor přání do knihy návštěv.

5.listopadu 2010 - V prachatické kabelové telebizi JVP proběhl rozhovor Jana Voldřicha s Klarinetovým souborem Prachatice. Rozhovor je možno shlédnout v našem odkazu  ZPRÁVY Z MÉDIÍ.

24.října 2010 - Klarinetový soubor Prachatice je plný změn -nové webové stránky, nové CD, nová image, nový design, nové fotografie od p.Hany Němečkové a Jakuba Weisse, kterým touto cestou ještě jednou děkujeme. Snad i vám našim příznivcům a posluchačům uděláme radost. Klarinetový soubor Prachatice.

 8.října 2010 -  Klarinetový soubor Prachatice zahájil svým koncertem 10.ročník Mezinárodního sborového festivalu romantické hudby ve Vlachovo Březí. Koncert, který trval 50 minut byl koncipován s ohledem na pořádanou akci, v repertoáru zazněly skladby romantismu, baroka a 20.století a skladby tanečního charakteru. Večer se nesl v duchu dobré nálady a pro Klarinetový soubor Prachatice znamenal neopakovatelný zážitek z muzikantské radosti.

11.září 2010 - v naší videogalerii jsou nově k shlédnutí videoukázky z Koncertu k výročí skladatele Františka Jančíka, který se konal 21.května 2010 ve Sklepích Staré radnice v Prachaticích. Mimo těchto videí zde naleznete mnoho ukázek z jiných vystoupení našeho souboru.

18.srpna 2010 - V současné době finišují přípravy nového CD Klarinetového souboru Prachatice. Do kompletního vydání zbývají natočit 2 skladby.  CD bude kompletní během měsíce září až začátkem října. CD bude koncipováno jako LIVE záznamy z vystoupení a bude výhradně složeno z nových a dosud nevydaných nahrávek souboru. Cílem je přenést zprostředkovaně na posluchače nové desky atmosféru našich koncertů a vystoupení. Ukázky si již nyní můžete poslechnout v naší AUDIOGALERII.

  7.července 2010 - Vystoupily společně Klarinetový soubor Prachatice a Klarinetový souvor Prachatice Junior na koncertě, uspořádaném v prachatickém Domově seniorů. Během hodinového vystoupení představily soubory to nejlepší ze svého repertoáru a nechyběly i lidové písně. Vystoupení souborů zhodnotila p.ředitelka Hana Vojtová takto:  "Spalující slunce prázdnin nás zahřívá někdy až příliš, ale jsme rádi, že i v těchto dnech mezi nás přijdou hudebníci, kteří zpříjemní jinak všední dny. Hned první prázdninový týden mezi nás přišli dva klarinetové soubory pod vedením Mgr. Jana Hovorky.Vystoupení zahájil Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček. Sálem zazněly písně mnoha žánrů, skladby pana Jančíka, písně skupiny Beatles a nechyběla ani lidová písnička, kterou mnoho z posluchačů ihned poznalo. Dalším účinkujícím souborem byli malí klarinetoví junioři ve složení Jan Antel, Tomáš Mayer, Jiří Pecka a Lukáš Vojta. Také jim se vystoupení povedlo a byli odměněni potleskem. Přijít zahrát o prázdninách místo koupání a her je určitě obdivuhodné a tak děkujeme za příjemnou odpolední hodinku. My, kteří jsme mohli vystoupení slyšet, jsme odcházeli s pocitem, že hrát je umění, které navíc potěší.Budeme se těšit zase příště, tak ať vám hraní vydrží. Hana Vojtová, ředitelka Domova seniorů Mistra Křišťana Prachatice."Co dodat? Děkujeme za pozvání. Klarinetové soubory Prachatice. 

 

 1.července 2010 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na vernisáži a slavnostním otevřením budovy Obecního úřadu po rekonstrukci. Při zahájení vernisáže zazněly tři skladby - Slow, Foxtrot a Jamburai. Po oficiálním zahájení pokračoval soubor v produkci dále a vystoupení se protáhlo na cca 50 minut. Po vernisáži byl soubor pozván na pohoštění. Překvapením byla účast návštěvníků akce, která se pohybovala kolem 100 lidí.

 

 

 

  24.června 2010 - se konal Absolventský koncert Petra Chalupského, Tomáše Janouška a Lenky Kazdové v prostorách Muzea Českých loutek a cirkusu na Velkém náměstí v Prachaticích. Koncert byl sestaven ze skladeb -Václava Kněžka, Oldřich  Flosmana, Leopolda Koželuha, Františka Vincence Kramáře, Františka Jančíka. Vysoupilo také Klarinetové trio, jejímiž hostem byla Rút Benešová. Klavírní doporovody skvěle obstarali Marie Jedelská a Jindra Pavelková. Klarinetový soubor Prachatice zahrál mimo jiné skladbu ve vlastní úpravě s názvem Bulgaria. Ukázky z koncertu naleznete ve Videografii.

 

 

 

 22.června 2010 - druhým vystoupením tohoto dne byl tradiční Třídní koncert, při kterém zahrál nejen Klarinetový soubor Prachatice ale také Klarinetový soubor Prachatice Junior.

 22.června 2010 - K tradičním vystoupením našeho souboru již patří hudební produkce při předávání pamětních listů žákům a studentům prachatických škol. Nejinak tomu bylo i v tomto roce. Předávání za účasti Mgr. Růženy Štemberkové z odboru školství a kultury Městského úřadu v Prachaticích proběhlo v Radničním sále Staré radnice na Velkém náměstí v Prachaticích. Během čtyř bloků zahrál Klarinetový soubor Prachatice skladby Františka Jančíka a samozřejmě nesměl chybět i tradiční Valčík na rozloučenou v podání našeho souboru a ve vlastní úpravě.

 

 15.června 2010 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Koncertu na dvorku ZUŠ Prachatice. V programu měl vyhrazen tři skladby - František Jančík - Slow, Foxtrot, a Mazurka Klezmer od Josefa Burdy. Tato skladba měla v domácím prostředí svou premiéru.

 

 

 

 

 

   26.-31.května 2010 - vystupoval Klarinetový soubor Prachatice na Mezinárodním festivalu dechových hudeb v Jönköpingu ve Švédsku. Festival nesl název WIND OF MUSIC 2010. Soubor byl již podruhé pozván k účasti, poprvé se tak stalo v loňském květnu. Klarinetový soubor Prachatice odehrál celkem pět vystoupení, ve kterých představil většinu svého repertoáru, obsahujícího nejrůznější taneční žánry, swingovou, klasickou, ragtimovou a ryze českou hudbu reprezentovanou především skladbami svého dvorního skladatele Františka Jančíka. Soubor též vystoupil na závěrečném ceremoniálu za přítomnosti hlavního organizátora a producenta festivalu. Dvě vystoupení ve Švédsku byly společné zásluhou Jönköpingského klarinetového souboru pod vedením Josefa Burdy, se kterým Klarinetový soubor Prachatice odehrál několik společných skladeb a vystupoval při loňských oslavách Mistra Jana Husa v Husinci v červenci 2009.Jedna z těchto skladeb měla svou premiéru - jmenovala se Mazurka Klezmer, připravená specielně pro švédské vystoupení v aranžmá Josefa Burdy.Ve vystoupeních měli převahu taneční skladby i novinky Františka Jančíka. Jsme velice rádi, že můžeme tímto způsobem přispět k šíření české kultury v zahraničí.

 25.května 2010 - v odkazu Audionahrávky je přidán LIVE  záznam skladby George Gerswina - Summertime, pořízený při vystoupení v Schönsee (SRN) 4.5.2010

  21.května 2010 - Klarinetový soubor Prachatice popřál skladateli Františku Jančíkovi k jeho blížícímu se jubileu. Během autorského koncertu na kterém se podíleli Česká píseň, Maraveja a Klarinetový soubor Prachatice zahrál soubor novinky skladatele, které měly svou premiéru. Jsou to tyto skladby: Slow, Ragtime, Foxtrot, Walz, Swing v nové úpravě. Vedle těchto novinek zahrál soubor již osvědčené skladby tohoto autora - Rotace č.1-4, Oslavný chorál. Během večera bylo slavnostně pokřtěno CD František Jančík LIVE, které si můžete objednat na našich stránkách. Vše nejlepší vážený pane Jančíku a děkujeme za Vaše skladby!

 

 

 4.května 2010 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil přeshraničního kulturního setkání Partnerschaft v Schönsee (SRN). Během 30 minut, které byly pro náš soubor vyměřeny zahrál soubor široké spektrum žánrů, které má ve svém repertoáru. Jako předpremiéra zazněly dvě nové skladby Františka Jančíka s názvem Slow, Ragtime. Soubor byl velice kladně přijímán publikem.

  

 

 

 

  9.dubna 2010 - Klarinetový soubor Prachatice v současné době nacvičuje novinky skladatele Františka Jančíka, které autor specielně pro soubor napsal. Repertoár souboru je tak nyní rozšířen o taneční skladby Foxtrot, Rag-time, Slow a Walz. Touto cestou děkijeme panu Františkovi Jančíkovi za tyto novinky a přejeme mnoho zdraví a klrásných skladeb a rhudební radosti

  8.dubna 2010 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice na vernisáži obrázků EX Libris v Prachatickém muzeu od 14 hod. Posluchači měli možnost poslechnout skladby Jaroslava Ježka, nebo skupiny Beatles.Fotografie z vernisáže naleznete ve FOTOGALERII.

 

 

 

26.března 2010 - Jarní koncert komorní hudby - takto se nazýval koncert Klarinetového souboru Prachatice, Klarinetového souboru Prachatice Junior a speciálního hosta souboru Zdislavina píšťalička ze Základní umělecké školy v Jablonném v Pidještědí pod vedením paní ředitelky Evy Navrátilové. Koncert, který se konal v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích byl rozdělen do několika hudebních sérií skladeb ve kterých se soubory představily prachatickému publiku.Celým večerem se nesla vynikající přátelská hudební atmodféra. Vedle známých skladeb Prachatického souboru - Růžový panter, Summertime zahrál klarinetový soubor také skladby pana Františka Jančíka. Soubor Zdislavina p´´šťalička dýchl na obedenstvou krásou a skvěklým provedením skladeb z renezanční doby. Klarinetový soubor Prachatice Junior zahrál tři skladby z repertoáru, kterým úspěšně reprezentoval školu v soutěžích a sklidil obdiv a potlesk. Pro Klarinetový soubor Prachatice znamenal páteční koncert další neopakovatelný a příjemný hudební zážitek. Navštivte  FOTOGALERII kde naleznete rozsáhlou sbírku fotografií z koncertu.

26.února 2010 - Klarinetový soubor zahájil nahrávání svého v pořadí již třetího CD, které bude obsahovat skladby ze současného repertoáru souboru. Nahrávky jsou postupně zařazovány v odkazu AUDIOGALERIE, kde si již nyní novinky můžete poslechnout.

 13.února 2010 - Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil Krajského plesu Top 09 vNárodním domě v Prachaticích, kde ve dvou vstupech zahrál celkem 12 skladeb průřezu svého repertoáru. Poprvé na veřejnosti zazněla nová úprava skladby Summertime - George Gershwinna doplněná o improvizační část.  Fotografie z vystoupení si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

 

 

 

27.ledna 2010 - stránky Klarinetového souboru Prachatice navštívil 14000 ! návštěvník. Děkujeme.

 

27.prosince 2009 se konal poslední ze série vánočních koncertů pořádaných prachatickou farností. Klarinetový soubor Prachatice zde zahrál skladby W.AMozarta - Divertimento, Óda na radost L.van Beethovena, Malá suita a Allegro Karla Richtera, Menuet - anonym.

22.prosince 2009 chcete-li sie podívat na nově přidaná videa z listopadového vystoupení Klarinetového souboru Prachatice nebo záznamy z prosincových adventních koncertů v kostelech navštivte naší VIDEOGALERII nebo stránky YOUTUBE.CZ.

 

 13.prosince 2009 zahrál Klarinetový soubor Prachatice ve složení Jan Hovorka a Petr Chalupský na adventním koncertě pořádaným městem Jablonné v Podještědí a ZUŠ Jablonné v Podještědí. V programu zazněly dua pro dva klarinety autorů Hanse Irsena - Sonata - 1. a 2. věta, Adagio Carla Kreutzmanna a téma z Dvojkoncertu Františka Vincence Kramáře - Koncertu Es dur pro dva klarinety a orchestr - 1.věta.

12.prosince 2009 -13000 ! návštěvník našich webových stránek - toto je skutečnost, která nás velice těší. Děkujeme za zájem o naší práci. Klarinetový soubor Prachatice.

 

 10.prosince 2009 - zahrál Klarinetový soubor Prachatice na vánočním koncertě pořádaným prachatickou základní uměleckou školou. V programu zazněly skladby-Divertimento W.A.Mozarta, Summertime George Gerschwinna a The Pink Pnther H.Manciniho. Na koncertě se také zároveň představil i Klarinetový soubor Prachatice Junior se skladbami Menuet, Čardáš a Moderato.

 8.prosince 2009 byl Klarinetový soubor pozván na akci města Prachatice -Poděkování kulturním, sportovním a zájmovým spolkům města Prachatice. Akce se konala v Národním domě v Prachaticích.

 

16.listopadu 2009 - 12000 ! - toto je číslo všech návštěvníků našich stránek, které jsme dnes zaznamenali.Co dodat? Děkujeme...

7.listopadu 2009 - Stránky Klarinetového souboru Prachatice dnes přivítaly svého 11000! návštěvníka. Těší nás to a děkujeme za přízeň.

 6.listopadu 2009 - se konala VI. Přehlídka komorních soubourů v Nových Hradech a Trhových Svinech. Klarinetový soubor Prachatice vystoupil v rámci dvou koncertních vstupů v Rezidentním sále Městské radnice v Nových Hradech v 10 a v 11 hod. Součástí tohoto ročníku bylo vyhlášení diváckého hlasování o nejoblíbenější soubor. Velice nás potěšilo, že Cenu diváků si odnesl právě náš Klarinetový soubor Prachatice. Vprogramu zazněly skladby Jaroslava Ježka, Georga Gerschwinna, Antonia Banziniho, skupiny Beatles a Henriho Manciniho - Růžový Panter, která sklidila nelvětší úspěch. Po vystoupení byly pořízeny nové propagační fotografie souboru, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

 

 

 29.října 2009 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice v rámci Podzimního koncertu prachatické farnosti. Během koncertu zazněly v podání souboru skladba Johanna Sebastiana Bacha - Air, a Rotace č.2 skladatele a profesora Františka Jančíka. Koncert se konal v překrásném prostředí Kostela sv. Jakuba v Prachaticích.

 

 

25.října 2009 - Internetové stránky přivítaly svého 10000! návštěvníka. Děkujeme za stálou přízeň, kterou nám prostřednictvím těchto stránek projevujete. Vážíme si toho. Váš Klarinetový soubor Prachatice.

 

 

 21.října 2009 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice se svým hodinovým vystoupením ve Sklepech Staré radnice v Prachaticích při akci města Prachatice a pořadatelskou společností - Nadace Hanse Seidla. V premiéře zde zazněla mimo jiné skladba Georga Gerschwina -Summertime. Vedle této novinky se objevil ve vystoupení téměř kompletní repertoár souboru.

 

 

 

 

3.října 2009 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil na vernisáži profesora Matouše Vondráka z Českých Budějovic. Vernisáž se konala v Zomní zahradě Městského úřadu v Prachaticích od 15 hod. V programu zazněly skladby Nebe na zemi od Jaroslava Ježka, Feuillet Album, The Pink Panther a premierově skladba skupiny Beatles - When I'm Sixty-Four.

 

 

 

 

 

 26.září 2009 - jedno z nejhezčích vystoupení Klarinetového souboru Prachatice se odehrálo v sobotu 26.9.2009. Náš soubor měl tu čest zahájit kulturní sezónu na zámku Wolfstein ve Freyungu nazvanau "Wolsteiner Herbst'09". Během slavnostní vernisáže umělců z Čech a Německa zahrál Klarinetový soubor Prachatice šest skladeb, které byly střídány s mluveným slovem umělců a jejich řečníků. Po skončení vernisáže byl soubor pozván na pohoštění, při kterém ještě zahrál svůj asi půlhodinový program. Nově  v tomto druhém vystoupení zazněla novinka -skladba H.Manciniho s názvem "The Pink Panther" (Růžový panter) ve vlastní úpravě. Zároveň soubor dostal nabídku na spolupráci v roce 2010. Děkujeme touto cestou p. A.Seidlovi za krásný nejen hudební zážitek.

 

 

24.září 2009 - Internetové stránky Klarinetového souboru Prachatice dnes navštívil 9000 ! návštěvník. Děkujeme za dlouhodobou přízeň.

12.září 2009  - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice v Městské galerii v německém Ingolstadtu při přílezitosti prodejní výstavy prací žáků výtvarnéhoo oboru prachatické základní umělecké školy.

 2.září 2009 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice od 17 hod na vernisáži Václava Kuneše v Galerii Dolní Brána v Prachaticích. Během večera zazněly tyto nové skladby našeho souboru: J.S.Bach - Air, Feuilett' Album - A. Banzini. Po oficiálním zahájení výstavy pokračoval Klarinetový soubor Prachatice hudebními vsuvkami během celého pozdního odpoledne. Vernisáž byla také vyjímečná počtem návštěvníků, který se pohyboval kolem 80 lidí.

 

 

28.srpna 2009 - Internetové stránky Klarinetového souboru Prachatice dnes navštívil 8000! návštěvník. Vážíme si vaší přízně. Děkujeme.

 28.července 2009 - zahrál pět skladeb Klarinetový soubor Prachatice na vernisáži výstavy nazvané SALVE. Jedná se o průřez uměleckou tvorbou účastníků výtvarných workshopů,  které jsou pravidelně organizovány Městem Prachatice. Vernisáž proběhla v Zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích. Klarinetový soubor Prachatice byl poté pozván na oficiální zahájení výstavy v Obřadní síni v Prachaticích.

28.července 2009 - Internetové stránky Klarinetového souboru Prachatice dnes navštívil 7000 ! návštěvník. Děkujeme za přízeň. Váš Klarinetový soubor Prachatice

 

18.července 2009  - se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice charitativního koncertu "Kapely srdcem" (Kapely pomáhají obětem letošních povodní), který se měl původně konat na Parkáně v Prachaticích, ale vzhledem k nepřízni počasí přesunuli pořadatelé koncert do Národního domu v Prachaticích. Vystoupení trvalo zhruba 50 minut a bylo doplněno vystoupením Dětského chrámového sboru PIVOŇKY se kterým byly zpívány lidové písně. Bližší informace o koncertu naleznete v odkazu Zprávy z médií.

 

 

 

 

 5.července 2009 - v tento nedělní večer se od 22 hod. konal "Noční koncert Klarinetového souboru Prachatice v Modlitebně církve Českobratrské v Husinci. Během hodinového koncertu si posluchači vyslechli několik hudebních žánrů v podání souboru. Specielním hostem koncertu a konferencierem byl švédský klarinetista a pedagog pan Josef Burda, který si se souborem společně zahrál skladby Good Morning Blues, Na útěku, Ganglat a jiné. Jako překvapení zazněl na závěr koncertu improvizovaný "klezmer" - Bulgaria.

 

 

 

 24.června 2009 - Již Tradičně zahrál Klarinetový soubor Prachatice na Koncertě na dvorku ZUŠ Prachatice, který se proti svému názvu konal tentokrátv hudebním sále. Důvodem byla nepřízeň počasí. Zazněli skladby Good Morning Blues a Nebe na zemi.

23.června 2009 - Celkem 5 krát uvedl a zakončil ceremoniál předávání vysvědčení žákům základních škol v Prachaticích Klarinetový soubor Prachatice. Soubor zahrál dvě skladby na úvod a premiérově zde zazněla nová skladba Klarinetového souboru Prachatice ve vlastní úpravě - Valčík na rozloučenou. Vystoupení bylo zvláštní mimo jiné i proto, protože mezi loučícími se  žáky byl i člen našeho souboru Jaroslav Masáček.

 

 

 

 23.června 2009 - Celkem 5 krát uvedl a zakončil ceremoniál předávání vysvědčení žákům základních škol v Prachaticích Klarinetový soubor Prachatice. Soubor zahrál dvě skladby na úvod a premiérově zde zazněla nová skladba Klarinetového souboru Prachatice ve vlastní úpravě - Valčík na rozloučenou.

21.června 2009 - Společný koncert Klarinetového souboru Prachatice a flétnového souboru ZUŠ Prachatice se odehrál v neděli 21.června 2009 od 16.hod. V pěti vstupech se po dvou skladbách soubory střídali. Koncert se konal na Velkém náměstí v Prachaticích za mírné nepřízně počasí.

 

 

20.června 2009 - Hodinové vystoupení odehrál Klarinetový soubor v Netolicích na Mírovém náměstí před budovou muzea. Ve vystoupení se objevil kompletní repertoár souboru a premiéru měls směs lidových písní v úpravě Františka Jančíka.

16.června 2009 - Vystoupil Klarinetový soubor na třídním koncertě na dvorku ZUŠ Prachatice se třemi skladbami. Fotografie z vystoupení naleznete ve fotogalerii. Na koncertě se porvé představil Klarinetový soubor Prachatice Junior a zahrál dvě skladby. 

 

 

 

 

 

 27 - 31.května  2009 -Klarinetový soubor Prachatice se zúčastnil hudebního festivalu Blasmusic-Swedisch Internetional Festival Wind of Music, který se konal ve švédském městě Jönköpingu.Vystupoval celkem ve třech vystoupeních na různých místech.Každé vystoupení trvalo 30 minut a při poslední produkci si zahrál s místním klarinetovým a saxofonovým souborem pod vedením Josefa Burdy z místní hudební školy.Společné skladby se jmenovaly Blues, Chorale a Na útěku (hráno s Josefem Burdou.).Cesta do této skandinávské země byla pro celý soubor velkým zážitkem a společně stráveným výletem.Fotografie z vystoupení a informace o zájezdu naleznete ve speciálním odkazu - Švédsko 2009.

 

 28.dubna 2009 - třicetiminutovým programem se představil Klarinetový soubor Prachatice českému i německému publiku na prezentaci českých a německých souborů v Schönsee (SRN). Společné fotografie s klarinetovým souborem ze ZUŠ Stříbro po vystoupení naleznete ve fotogalerii.

14.dubna 2009 - byl pozván Klarinetový soubor Prachatice jako host koncertu Evy Matouškové. Nakoncertě zazněly skladby: Par Le Monde, Rotace č.2 a novinka Nebe na zemi Jaroslava Ježka. Na závěr koncetu zahrál soubor s Evou Matouškovou skladbu Františka Jančíka Swing. Fotografie z vystoupení jsou ve fotogalerii.

4.dubna 2009 - Nové skladby zařazené do repertoáru Klarinetového souboru Prachatice jsou: Jaroslav Ježek - Nebe na zemi (Swing) , Par Le Monde (franc.traditional), Daniel Fauré - Sicilianne (staroitalský tanec)  Pavel Ventřkovský - Pochod (19.století).

 

 20.března 2009 -  vystoupil Klarinetový soubor Prachatice společně s flétnovým souborem na svém koncertě v sále Muzea českých loutek a cirkusu. Koncert navštívil také pan profesor František Jančík. Fotografie z vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Koncert byl rozdělen do několika bloků se skladbami, ve kterých se soubory střídaly. Koncert provázela příjemná atmosféra, kterou pomohli vytvořit spokojení posluchači a návštěvníci koncertu.

 

 

19.března 2009 - internetové stránky Klarinetového souboru Prachatice dnes navštívil 6000 návštevník. Všem děkujeme !

 2.března 2009 - se konala od 17 hod. slavnostní vernisáž výtvarníka Jana Spěváčka v Galerii Dolní Brána v Prachaticích za hudebního doprovodu Klarinetového souboru Prachatice. Vernisáže se mimo jiné zúčastnil náš "dvorní skladatel" pan profesor František Jančík. Premiérově zde zazněly nové skladby našeho repertoáru - Per La Monde a Sicilliane. Velice děkujeme Galerii Dolní Brána za přátelské prostředí, ve kterém jsme mohli prezentovat naší hudbu.

 

 

 

 

26.prosince 2008 - oslavil druhý vánoční svátek Klarinetový soubor hudbou. Vtento den se konala dvě vystoupení. Ve 14 hod se soubor představil publiku v Bohumilicích u Vimperka v místním kostele. Na programu byly skladby Františka Jančíka a směs vánočních koled. Od 16.30 hod se konalo druhé vystoupení v Kostele sv.Jakuba v Prachaticích. Po skončení koncertů byl soubor pozván a vřele přijat prachatickou farností. Obrázky z vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

 18. prosince 2008- vystoupil Klarinetoví soubor Prachatice na předvánočním setkání sportovních spolků v Prachaticích s představiteli města Prachatice v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích.

 

 

 

 

 17. prosince 2008- se konal tradiční vánoční koncert ve Strunkovicích nad Blanicí, kde Klarinetový soubor Prachatice již tradičně každý rok před vánocemi vystupuje. Vystopení bylo složeno ze skladeb Františka Jančíka.

16. prosince 2008- zahrál Klarinetový soubor Prachatice v Domově seniorů v Prachaticích při příležitosti zahájení výstavy prací seniorů. Na závěr vystoupení byly zahrány vánoční koledy v úpravě pro sopránsaxofon a tři klarinety. Fotografie z vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

 

 11. prosince 2008- se konalo tradiční předvánoční setkání kulturních spolků města Prachatice, při kterém město děkuje spolkům za kulturní prezentaci a přínos pro město. Klarinetový soubor Prachatice byl oceněn a zároveň měl tu čest hudebně tuto akci doprovodit. Vystoupení proběhlo v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích za přítomnosti starosty města a jiných činitelů města. Při této příležitosti byl slavnostně představen znak města Prachatic na oblečení souboru, jehož používání městská rada koncem listopadu schválila.Veřejnosti a představitelům města byl předán dárek souboru v podobě novinkového CD. Toto vystoupení bylo poprvé snímáno kamerou a brzy si budete moci ukázky prohlédnout v nově připravovaném odkazu našich stránek -Videoukázky.Ve fotogalerii naleznete fotografie z tohoto vystoupení.

 

 4. prosince 2008 - vystoupil Klarinetový soubor Prachatice v Radničním séle Městského úřadu při příležitosti předevání ocenění neziskovým organizacím města Prachatice.

 1. prosince 2008 - Rada města Prachatice schválila používání symbolu města Prachatice při propagaci Klarinetového souboru Prachatice.< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />

 

22. listopadu 2008 - se zúčastnil Klarinetový soubor Prachatice Vzpomínkového večera na legendárního českého klarinetistu Bohuslava Zahradníka, rodáka z okolí Lhenic. Koncert se konal ve Lhenicích v sále městyse. Na programu zazněly skladby Františka Jančíka. Koncert uváděl Radek Žitný - student pražské konzervatoře, který zároveň na koncertě vystupoval.      

 

25.listopadu 2008 - vychází druhé CD Klarinetového souboru Prachatice. CD je vlastně kompilací nahrávek z CD Klarinetové kvinteto (KK001) a  nových nikdy nevydaných a nepublikovaných  6 LIVE  nahrávek z úspěšného koncertu Mladí hudebníci hrají a zpívají skladby Františka Jančíka", který se konal  14.11.2008 v Městském divadle v Prachaticích.

14. listopadu 2008 - Klarinetový soubor Prachatice vystoupil od 19.30 hod v Městském divadle v Prachaticích na koncertě nazvaném Mladí umělci hrají a zpívají skladby Františka Jančíka. Na společném koncertě, kde se prachatickému publiku představili - Petra Křišt'anová - příčná flétna, Eva Matoušková - klavír, Martina Pivoňková - zpěv, housle, Jana Pešková - klavír, Jaroslav Masáček - klarinet, basklarinet, Tomáš Janoušek - klarinet, Petr Chalupský - klarinet, Jan Hovorka - klarinet, pěvecký sbor Maraveja. V podání Klarinetového souboru zazněly tyto skladby: Oslavný chorál, Rotace č.1, 2, 3, v premiéře Rotace č.4, a závěrečná společná skladba všech učinkujících nazvaná Swing - v obsazení hudebníhos septeta. Obecenstvo nadšeně přijalo skladby Františka Jančíka a odměnilo všechny učinkující zaslouženým potleskem. Koncert byl také zaznamenáván nahravacím zařízením a pravděpodobně vznikne CD jako vzpomínka na tento neopakovatelný koncert, ze kterého jsme měli všichni upřímnou muzikantskou radost. Fotografie z koncertu naleznete ve fotogalerii.

 

7. listopadu 2008 - se zúčastnilo Klarinetové kvarteto Celostátní přehlídky souborů ZUŠ v Nových Hradech a Trhových Svinech. Fotografie z vy stoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.  oubor se představil ve dvou vystoupeních, při kterých zahrál skladby pana profesora Františka Jančíka. Svou premiéru zde měla jeho čerstvá skladba nazvaná Swing.  

                                                                                                                                         

 26.října 2008 - Vystoupilo Klarinetové kvarteto na koncertě v prachatickém Kostele sv Jakuba od 16 hod. pro veřejnost se skladbami Františka Jančíka.

 

 

 

 

 22.října 2008 - Zahrálo Klarinetové kvarteto ve sklaepech Staré radnice při příležitosti akce Nadace Hanse Seidla.

 

28.června 2008 - v den konání Slavností Zlaté stezky v Prachaticích mělo Klarinetové kvarteto čest zahrát v Národním domě při příležitosti poděkování sponzorům této akce představiteli města.

25.června 2008 - vystoupilo Klarinetové kvinteto na tradičním koncertě Na dvorku v budově ZUŠ Prachatice. Vystoupení se setkalo s kladným hodnocením v prachatickém tisku.

24.června 2008 - bylo pozváno Klarinetové kvinteto na koncert ZUŠ Lhenice, který se konal od 18 hod v místním kinosále.

16. června 2008 - vystoupilo Klarinetové kvarteto při příležitosti předávání maturitních a závěrečných vysvědčení v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích.

14.června 2008 - Zahrálo Klarinetové kvinteto v novém obsazení na 3.absolventském koncertě ZUŠ Prachatice od 18. hod. Novým členem souboru se stala Anežka Špindlerová.

5.června 2008 - zahrálo Klarinetové kvarteto  při příležitosti zahájení Dnů duchovní hudby v Prachaticích. Oficiální zahájení se konalo tradičně v radničním  sále Městského úřadu v Prachaticích. Premiéru zde měla skladba Scherzzetto pro čtyři klarinety od Gordona Jacoba. Vedle této skladby v podání našeho souboru další tři.

 30.května 2008 - vystoupilo Klarinetové kvarteto v Radničním sále Městského úřadu při příležitosti předávání maturitních vysvědčení absolventům Střední pedagogické školy v Prachaticích. Fotografie naleznete ve fotogalerii

 

29.dubna 2008 - vystoupilo Klarinetové kvinteto v německém Schönsee na společné prezentaci českých a německých hudebních souborů. Vystoupení trvalo 25 minut a soubor sklidil především obdiv s vlastními autorskými skladbami. Fotografie z vystoupení naleznete ve fotogalerii. Současně koncem dubna Klarinetové kvinteto dokončilo své profilové CD. Podrobné Informace o této hudební kompilaci naleznete v odkazu Nahrávky, CD.

28.dubna 2008 - Klarinetové kvinteto natočilo své první CD. CD je průřezem repertoáru, který obsahuje vlastní skladby, skladby světových autorů a dvě skladby Františka Jančíka. Dvě skladby jsou nahrané s doprovodem klavíru. Série fotografií pro CD Klarinetového kvinteta je nyní ve fotogalerii. Více naleznete v odkazu Nahrávky, CD.

13.dubna 2008 - ve fotogalerii nyní naleznete naše nové fotografie k připravovanému profilovému CD. Navštivte fotogalerii. 

 

 

3.dubna 2008 - na internetovém serveru Prachatickonews vyšla reportážní fotografie z našeho vystoupení v při zahájení sezóny prachatického muzea.Fotografii naleznete ve fotogalerii. nebo na tomto odkazu : www.prachatickonews.cz/kultura/kul308.htm

1. dubna 2008 - vystoupilo Klarinetové kvinteto na vernisáži výstavy Karla Klostermanna v prachatickém muzeu od 15.30 hod. Publikum soubor odměnilo potleskem. Mezi přítomnými byl i pan skladatel František Jančík, kterému byla specielně věnována jeho vlastní skladba Rotace, věnovaná našemu souboru. Foto Archiv Klarinetového kvinteta. 

 

5. února 2008 - Na internetových stránkách serveru PrachatickoNews vyšel o našem souboru článek: PRACHATICE - 5. února 2008 - 13:57 - Prachatické Klarinetové kvinteto spustilo své vlastní webové stránky. Soubor patří svého druhu k nejmladším v Prachaticích, ale už má za sebou řadu vystoupení. Více naleznete na www.prachatickonews.cz - kultura.

27. ledna 2008 - Chcete-li si poslechnout některé naše skladby, navštivte odkaz Nahrávky. Tento odkaz je pravidelně aktualizován.

18. ledna 2008 - vystoupilo Klarinetové kvinteto na plese obce Strunkovice nad Blanicí se svým 15 minutovým programem.

11. ledna 2008 - Klarinetové kvinteto začalo pořizovat své nahrávky. Budou volně ke stažení  v odkazu "Nahrávky".

19. prosince 2007 - se již tradičně zúčastnilo Klarinetové kvinteto vánočního koncertu ve Strunkovicích nad Blanicí. Přítomnému obecenstvu se představilo mimo jiné dvěma skladbami ze svého vlastního repertoáru. Publikum soubor odměnilo upřímným potleskem. Foto Archiv Klarinetového kvinteta

18. prosince 2007 - vystoupilo Klarinetové kvinteto na vánočním koncertě SZŠ v Českých Budějovicích. Svou premiéru zde měla skladba Na kopci nad vinicí (Moravská vzpomínka), která je vlastní, autorská. Skladba je zajímavá střídáním klarinetů  a  zobcových fléten.

VÁNOCE S HUDBOU
Vánočně laděnými vystoupeními se představilo Klarinetové kvinteto ze Základní umělecké školy Prachatice 18. a 19. prosince 2007 na koncertech v Českých Budějovicích a Strunkovicích nad Blanicí. Přítomné posluchače potěšilo svými swingovými skladbami. Svou premieru zde měla nová vlastní autorská skladba souboru, ve které žáci střídají klarinety a zobcové flétny.Publikum odměnilo soubor svým potleskem. (Převzato z internetového serveru Prachatický deník)

6. prosince 2007 - se konalo tradiční předvánoční setkání představitelů města s kulturními spolky v Radničním sále Městského úřadu v Prachaticích.. Představitelé města Prachatice poděkovali kulturním spolkům působícím ve městě za reprezentaci a veřejné vystupování. Mezi pozvanými soubory bylo i Klarinetové kvinteto. Foto Hynek Hladík

 

 

 

 

 

22. listopadu 2007 - Zahrálo Klarinetové kvinteto ve Sklepech Staré radnice v Prachaticích. Svou premieru zde měla skladba  "Bach Goes Tu Town" - Variace na Bachovo téma. Celková délka vystoupení přesáhla 35 min. 

13. listopadu 2007 - Vystoupilo Klarinetové kvinteto již podruhé na Podzimním koncertu ZUŠ Prachatice se skladbou     Black and White Rag .  Foto Archiv Klarinetového kvinteta

 

 

17. října 2007 - Zahrálo Klarinetové kvinteto v rámci Nadace Hanse Seidela v prostorách Sklepů Staré radnice v Prachaticích.

12. října 2007 - ZUŠ PRACHATICE NA PŘEHLÍDCE KOMORNÍCH SOUBORŮ
V pátek 12. října 2007 se zúčastnilo Klarinetové kvinteto ze ZUŠ Prachatice celostátní Přehlídky komorních souborů ZUŠ, která se tento rok konala v Nových Hradech a Trhových Svinech. Svým swingovým repertoárem zaujal soubor přítomné posluchače a diváky. Příjemnou atmosféru při produkci dokreslovaly nádherné prostory novohradských interiérů hradu, kde se přehlídka konala. (Převzato z internetového serveru Prachatický deník) Foto: Archiv Klarinetového kvinteta,

 

 

 

 3. září 2007 - V prachatické výstavní a prodejní galerii Dolní brána začala nová výstava německého malíře Wolfganga Kretzera. Ten pro svou prachatickou výstavu vytvořil obrazy při tříměsíčním pobytu v Itálii.  O hudební doprovod vernisáže výstavy se postaralo klarinetové kvarteto z prachatické základní umělecké školy.

 Text: Tomáš Přibyl, foto: Zdeněk Přibyl (Převzato z internetového serveru Prachaticko News)

     © Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice

 

 

 

 

 

TOPlist